Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Branya
Postovi: 331
Pridružio se: 08 Mar 2021, 19:52

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Branya » 20 Maj 2021, 15:25

Ivan je napisao:
grujicd je napisao:
20 Maj 2021, 12:24
Što imam više kilometara iza sebe sve sporije vozim, ređe prelazim ograničenja, jer sam se nagledao sličnih situacija. Da bar sa moje strane smanjujem rizik.
Takodje, sve mi je jasnije zasto matorci uglavnom voze preplaseno i presporo. Vidis tj. dozivis neke situacije koje si smatrao nemoguce ili zanemarljivo verovatne.

Pa onda nije bitno sto imas znanja i umeca i auto sposoban da neku krivinu savlada sa 100kmh bez rizika izgubis kontrolu, ako je neprgledna, a mozes zakociti samo sa recimo 40-50kmh u dometu vidnog polja.
Pa krenes da se vuces i na nekim deonicama izbegavas preticanje jer si doziveo da neko ispred samo naglo skrene bez gledanja na retrovizore ili davanja migavca, pa popustas gas kada vidis nekog pored puta jer si doziveo da se ubaci ne gledajuci ili zbog bezobzirno lose procene itd.

Kapiram da posle ko zna koliko "traumaticnih" situacija vozaca paralise strah u neku ruku.
Tipa, put za Aranđelovac??? SlikaSlikaSlika

Sent from my SM-G998W using Tapatalk


A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od A170T » 20 Maj 2021, 17:30


YUgisa je napisao:Realno ljudi su jako optimisticni sa preticanjem, ne pamtim da sam negde van grada isao, a da nisam morao barem jednom da popustam gas ako ne i da idem na kocnicu jer neko dolazi iz suprotnog pravca mojom trakom... Valjda sad kad je vecina izasla iz Yuga, Stojadina, Kadeta, Klia i slicnih auta misle da vise zakoni fizike ne postoje... Dosta vozaca vidim da se ni ne trude da izbegnu uletanje u makazice, voze nekom svojom brzinom/tudjom trakom i to je to...
Bravo za post, slazem se u potpunosti. Ljudi SVESNO ulaze u makazice, sto nije bio ranije slucaj. Naravno, rizicno preticanje moze da se desi svakom, ali ne kapiram zasto neko kad vidi da auto ide iz suprotnog smera opet ide u preticanje.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od member » 20 Maj 2021, 22:00

Ne vidim ništa spektakularno na ovom snimku. Ovo je situacija koju redovno vidim svaki dan.

Uopšte se ne radi o lošoj proceni , niti o prevelikoj brzini, nego je ovo jednostavno klasičan bezobrazluk srpskih vozača. U fazonu: "može mi se" i zato se i gine toliko.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Grujic » 20 Maj 2021, 22:05

Mene malo nervira sto se standarno pojavpjuje doza licemerja, al ajd, normalno je to...

Kao sto bi normalna reakcija ovog bila da se vrati nazad, a ne da napne po svaku cenu.

Tu sudbina cesto zavisi i od onog kojeg preticu, on svojim kocenjem moze da napravi spasonosni prostor

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od YUgisa » 20 Maj 2021, 22:18

Pa u gore opisanim slucajevima ja da nisam reagovao neko bi se 100% sudario.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od sebekkg » 21 Maj 2021, 00:15

Ja kad god me pretiču popustim gas ili nekada ukočim. Ali u poslednjih par godina dosta je to agresivna vožnja da se po svaki cenu pretekne vozilo. Jos ja ne vozim sporo osim u naseljenim mestima kada mora da se poštuje ograničenje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od H4wkeye » 21 Maj 2021, 00:54

Auto naleteo na autobus. SlikaSlika

Sent from my SM-G780F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 30 Maj 2021, 16:29

Objaviše mi snimak u ovonedeljnoj SAT emisiji. Trenutno ima dosta glasova, sa obzirom kakve sve budale voze :D


TapaT


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ogi » 03 Jun 2021, 19:56

Danas na Gazeli:



Mislio sam da se zapalio, obisao sam ga i zaustavio se (moram da kazem - jedini).
Dok sam ga obilazio razmisljao sam gde mi je aparat za gasenje pozara - shvatio sam da ga nemam.
Ipak sam izasao da pomognem ako nesto treba.
Dok sam mu prilazio oprezno on je podigao haubu i otvorio bocu sa rashladnom.
Sad' nisam siguran kako to funkcionise i da li je to smeo ali kapiram da mu je auto prokuvao i da je to veoma opasno raditi (odmah je voda iscurela ispod).
Mozda je znao sta se desava, uzeo je kanticu sa antifrizom i sipao, pita mene da li moze tako do sledeceg odmorista. Reko ne znam brate, nisam ti ja neki mehanicar. Pitam ga je l si proveravao temp, je li se povecavala. Kaze jeste, nisam imao gde da stanem. :(

Nista, zahvalio mi se sto sam stao. Posle mi je bilo krivo sto se nisam ponudio da mu povezem zenu i cerku makar do sledece stanice/odmorista - zaboravio sam. :uplakan:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od dragvorl » 03 Jun 2021, 20:05

Grejanje na max, prozori otvoreni i ako ima vode ide temp dole.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od kami » 03 Jun 2021, 20:17

Sumnjam da je imao antifirza ako je uspeo da otvori posudu i sipa antifriz, ipak je pod pritiskom i zagrejana... Il je neka racva pukla i sve izaslo ili hladnjak popustio..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 03 Jun 2021, 20:44

Ja tako pre mozda dve godine, tek sto prosao plavi most, zene u nekom starom kliju ostale u desnoj traci, otpalo im crevo, a spic. Ja stao, pomogao da predju u zaustavnu, dao im moj prsluk da stave na auto posto nista od opreme nisu imale i prevezao dve starije do Slavije (isle na neki sistematski). Nisam siguran da su mi se zahvalile uopste, ali ajde, siri dobro Posle sam kupio dva prsluka za svaki slucaj
Sto se tice pritiska, na 206 mi bio crkao vemtilator, trebalo je cini mi se pola sata da se ohladi da bi mogao da otvorim posudu i tako ja cekam na trotoaru kod cvetkove pijace, a cale u pizami posto ga pokupio iz klinickog centra.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od member » 03 Jun 2021, 21:57

Danas situacija na APutu : kombi Mercedes Sprinter pretiče šlepera, ja sam bio iza kombija i čekam da on završi preticanje pa ću onda i ja da pretičem, i odjednom se stvori budala na motoru i prodje punim gasom izmedju šlepera u desnoj i Sprintera u levoj traci, bukvalno po isprekidanoj liniji.
Ja sam mislio da su takve scene moguće samo na filmu.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Dare4x4 » 03 Jun 2021, 21:59

Ovom sa snimka je pukao mali hladnjak ili nešto u vezi s njim. Ne može para iz motornog prostora ovako brzo da napuni auto.

Ako prokuva iz bilo kog razloga, nikada ne treba otvarati posudu jer će sva tečnost izaći napolje i veoma je opasno. Zatvarač na boci će sam ispustiti višak pritiska do neke potrebne granice.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ogi » 03 Jun 2021, 22:18

Bas sam hteo sa pitam otkud toliko dima/pare u kabini.

Odgovori