Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od tlazar » 12 Apr 2021, 10:21

Tesko mi je jer postoji razlog zasto sam u toj traci. Na stalnim rutama uvek vozim isto, recimo ako posle raskrsnice skrecem opet levo uvek skrecem iz krajnje leve trake. Sve to nije bitno, bulevar je, zaobilazite sa koje god strane hocete. Na blicanje u bulevaru se nikada necu skloniti, mogu da prikocim eventualno

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 12 Apr 2021, 10:46

Bravo imaš svoje nerazumne navike i drži ih se do kraja, po cenu života, a u isto vreme se sablažnjavaj zbog nerazumnih navika drugih vozača. Srbijo majko

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 12 Apr 2021, 10:47

Ako sam dobro razumeo, zbog toga što ćeš na kraju da skreneš levo, ti ideš celim mostom levom trakom, bez obzira da li imaš sa desne strane ljude koji voze istom brzinom i faktički blokiraš ceo most da ide iza tebe?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 12 Apr 2021, 10:56

Formalno je u pravu i formalno drugi vozači mogu da ga obiđu i sa desne strane, nije to autoput. Stanje na terenu je drugačije, većina ljudi nema pojma saobraćajne propise, čak ni te najosnovnije.

Dobra praksa je da si u sredini ako već hoćeš da tvrdiš slovo, pa ko juri levo neka ide levo, ko juri desno.

Ja na mostu nemam problem uvek sam najsporiji sa 80kmh i držim desnu ili srednju. Ljudi svi proleću kao da će mnogo da im pomogne to parčence puta ako nagare na 100+.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od YUgisa » 12 Apr 2021, 11:10

Tri trake i imate problem da preteknete nekog :loool:
Being second is to be the first of the ones who loose...

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 12 Apr 2021, 11:13

Prođi Beogradom kad je gusci saobracaj i bice ti jasno, bilo da je most, bilo da je autoput kroz grad, gde imas samo dve trake, nije retko da vidis odjednom cep, prosto jer neko vozi u levoj traci paralelno sa ovim u desnoj i boli ga uvo.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od YUgisa » 12 Apr 2021, 11:17

Pa nek vozi ko mu brani :D Bitno da u jednom trenutku naprave 4m razmaka da se provucem :D
Being second is to be the first of the ones who loose...

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od tlazar » 12 Apr 2021, 11:19

Vladapetr je napisao:Bravo Slika imaš svoje nerazumne navike i drži ih se do kraja, po cenu života, a u isto vreme se sablažnjavaj zbog nerazumnih navika drugih vozača. Srbijo majko

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Dobro je da si ti zakljucio da je narazumno, samo bih voleo da mi objasnis kako je to nerazumno.
Da, srbijo majko je sto nekome smeta blicanje na bulevaru. Bas srbijo majko.
@lami
Ne vozim celim mostom vec se cesto ranije prestrojim u kranju levu, moram tako ako hocu uopste da se prestrojim jer ima pametnih koji na prilazu semafforu voze 100km/h.
Mada uopste ne vidim problem ni da se celim mostom vozi levom trakom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 12 Apr 2021, 11:21

Yugisa, Ali o tome pricam, taj vozi paralelno na ap, iza njega su jos 5 koji ne mogu dalje, kojom magijom ti mozes da teras dalje, kad se prvi ne mrda, a imas jos 5 ispred?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 12 Apr 2021, 11:37

tlazar je napisao:
Vladapetr je napisao:Bravo Slika imaš svoje nerazumne navike i drži ih se do kraja, po cenu života, a u isto vreme se sablažnjavaj zbog nerazumnih navika drugih vozača. Srbijo majko

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Dobro je da si ti zakljucio da je narazumno, samo bih voleo da mi objasnis kako je to nerazumno.
Da, srbijo majko je sto nekome smeta blicanje na bulevaru. Bas srbijo majko.
@lami
Ne vozim celim mostom vec se cesto ranije prestrojim u kranju levu, moram tako ako hocu uopste da se prestrojim jer ima pametnih koji na prilazu semafforu voze 100km/h.
Mada uopste ne vidim problem ni da se celim mostom vozi levom trakom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Nerazumno je iznova se dovoditi u situaciju da ljudi zbog tebe koče, blicaju, itd...
"Srbijo majko" su tvoja objašnjenja, kao i ovo poslednje da forsiraš levu jer eto moraš tako da voziš Slika na sledećem semaforu ne možeš da se prestrojiš levo jer svi jurcaju 100kmh.
Od odvajanja za Gazelu do tog semafora ima 1.2km. Ej, ako u 1200m nisi u stanju da promeniš traku batali auto, predji na biciklo ili nešto slično. No, znamo da to nije tačno, i da forsiraš levu samo zato što je smatraš dedovinom a pomeranje iz leve trake je znak slabosti, uvreda koju samo krvna osveta može da opere. E, to je "Srbijo majko" fazon, takvo razmišljanje ne postoji nigde u okruženju.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od tlazar » 12 Apr 2021, 11:45

Nista apsolutno nisi razumeo i to ne zato sto nisi sposoban, vec zato sto si previse arogantan da mozes da pomislis da je neko drugi u pravu. Tako da ja sad imam bojice i vremena ti isto ne bi uspeo da razumes.
Na kraju si svoje nerazumevanje situacije pretocio u neku psiholpsku analizu mene kao osobe i promasio totalno, opet jer ti je pocetna pretpostavka bila losa.

Druga stvar je sto ja zaista levu traku ne dozivljavam nikako drugacije na bulevaru od bilo koje druge trake, osecanja prema njoj mi se poklapaju sa onim sto pise u zakonu. Tako da ti je i ta analiza poprilicno pogresna. Iz greske u gresku.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 12 Apr 2021, 12:09

Razumeo sam to da tebi iznova blicaju jer jašeš levom trakom, toliko često da te i frustrira, ali bi i dalje pre izvadio zdrav zub nego se pomerio iz iste. Naravno, srceparajuće objašnjenje je tu, primoran si na takvu vožnju jer na potezu od 1.2km naprosto nisi u stanju da se prebaciš levo tako da nikoga ne usporavaš i ne ometaš. Toliko je manijaka koji jurcaju tom levom trakom, da naprosto nije izvodljivo

Sa druge strane, meni NIKADA nisu blicali a maltene sam uvek u levoj traci, u isto vreme nisam reli vozač i bukvalno jednom u životu sam platio kaznu za prekoračenje brzine. Isto tako, imam ne malo vozačko iskustvo po zemljama Evrope i nigde nisam nailazio na toliko kampera u levoj traci, bukvalno vam malo fali da se registrujete kao nacionalna manjina i uzmete par poslanika na sledećim izborima To je taj "because Serbia" fazon, i da budem jasan: u vama (tebi) je problem.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 12 Apr 2021, 12:10

Rešenje je da ćutiš i radiš kako misliš da treba, a ko ga će da svira neka svira, i da vozi 100kmh gde je ograničenje 50, pitanje je vremena samo dokle.

Sve u svemu, da preslože sve semafore na 50kmh ne bi više niko jurio, sem oni baš što sporo kapiraju.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 12 Apr 2021, 12:15

Kako mozes da programiras semafore na bilo koju brzinu kad se ljudi ukljucuju na most na adi sa vise tacaka - imas kruzni tok sa dva ulazna toka, imas iz drajzerove, iz pravca sajma

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 12 Apr 2021, 12:23

Negde moraš da staneš, ali gde god je ulica dugačka i sa više semafora urediš da se sve preko 55kmh slabo isplati.

Retko gde je to tako setovano. Jurija Gagarina od mog rođenja se vozi 70+ da bi stigao na sve semafore. Pozitivan primer su Kneza Miloša i Vojvođanska, tu svi voze 50 jer se ne isplati ići brže.

Odgovori