Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od cozmo » 20 Avg 2019, 10:05

Meni je lakse, a ne znam kako je putnicima koji se voze sa ludakom. Moja drugarica se pre nekoliko godina probudila na grani drveta kod Vranja kad je ispala iz autobusa koji je vozio ko debil, sekao krivine i izleteo s puta. Srecom suma pored pa ga zaustavilo inace bi svi izginuli. Ona slomila ruku i skroz bila izgrebana.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od mitar1982 » 20 Avg 2019, 10:11

lami je napisao:
20 Avg 2019, 09:31
Svaka cast Mitre, ako ti postujes sva ogranicenja brzine. Ja idem malo brze, ali je to retko kad bahacenje. Izletanje nanglavni put bez gledanja, bez upaljenih svetla, bez migavca je uvek tezi prekrsaj od malo vece brzine i to je cesto uzrocnik udesa.
Pratim ograničenja u principu, navikao sam se ovde da vozim tako, pa se isto ponašam i u Srbiji, nisam od onih neiživljenih koji čekaju da dođu u Srbiju da luduju. Onaj magarac bi svakako bio kriv da te udario, ali mislim da nije bilo potrebe da pretičeš i dovodiš sebe u rizičnu situaciju. Nije bahaćenje, ali je verovatno potpuno nepotrebno povećavanje rizika, ti svakako najbolje znaš da li je bilo razloga za žurbu.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 20 Avg 2019, 10:15

@cozmo manjak vozaca, pitanje je da li ce ista da urade.
P.S. par puta se iznervirao kad Lastin ili GSP vozac stane nasred krivine, 50 metara od stanice da bi izbacio komsiju, plavusu ili koga vec direktno ispred kuce, a mi iza svi da cekamo. Tad poludim, ali se obicno smirim kasnije, mada bi mozda stvarno trebao da prijavim
@mitar apsolutno si u pravu

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Heinz » 20 Avg 2019, 10:28

Meni se čini da si rano krenuo u preticanje, to bi bila zamerka, ali možda i kamere laže, nemam pojma.

Inače, ZAKON O PUTEVIMA
22) bankina je element puta u nasipu koji obezbeđuje bočnu stabilnost puta i služi za postavljanje saobraćajne signalizacije i opreme puta;

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 150
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od bookmaker » 20 Avg 2019, 18:40

lami je napisao:
19 Avg 2019, 14:06
Sigurno je da sam bio u prekoracenju, ali kad kazes 80+, zvuci strasno, a bio manje od sekunde 82km i to dok sam preticao.
Ne znam kako je bio pazljiv kad je izleteo pravo u mene, bez gledanja da li moze da se ukljuci i sklonio se nakon mog naleganja na sirenu i kocenja.
P.S.
U slucaju udesa bi se videlo da se on ukljucio bez gledanja, jer ne bi bilo sanse da ga smota tako da ga ja frontalno udarim.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
To za 80+ sam primetio nakon nekoliko gledanja snimka, a sa leve strane se vidi naselje, pa sam i pretpostavio da je ograničenje 50. Da ga nisi na vreme primetio i prikočio išao bi preko 100 km/h kako bi uspeo u nameri da pretekneš vozilo ili oba vozila ispred tebe. Pri tome se vidi da ovaj ispred tebe zbog nečega koči (makar mi se tako čini na ovom snimku).

Ovaj iz suprotnog pravca nije pazio, očigledno je to i potvrđeno je na snimku, ali ti si krenuo u nebezbedno preticanje u naselju (pumpa i tehnički pregled s leve strane, ne znam šta si mogao da očekuješ sem da će neko u nekom trenutku verovatno da se uključi u svoju traku). Da si ga sabio sa 100km/h i pokazao snimak misliš li da ne bi snosio nikakvu krivicu?

https://registracija-vozila.rs/51-propi ... obilazenje

ŠBB, KBB. Srećom da si prikočio na vreme inače ko zna šta bi stvarno bio ishod jednog takvog sudara.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 20 Avg 2019, 18:56

Ocekivao bih da ce taj neko da gleda pre nego sto se ukljuci na put. Gleda se i levo i desno. Ja sam vec rekao da bi se uvidjajem utvrdilo da se ulljucivao. Ne slazemo se po ovom pitanju, mogli bi ovako do sitra

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 150
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od bookmaker » 20 Avg 2019, 19:14

Ne osuđujem ja tebe, niti sam te proglasio za krivca, samo diskutujemo. :)

Imali smo slučaj BMW-a i Dačije - 4 mrtvih i ne znam koliko povređenih. Jedan se malo neoprezno uključio (veoma diskutabilno ako se pogleda onaj snimak), a drugi išao "malko" brže nego što je to propisano.

Za dalje razmatranje i veštačenje nebitan je ZOBS, četvoro mladih ljudi više nema.

Šta bi bilo da ti je sa te strane izleteo pešak ili biciklista? Džaba ti onda tvoja prednost (ako si je uopšte imao).

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od maniaxxx » 20 Avg 2019, 22:05

Ji 4Tze je napisao:
19 Avg 2019, 22:14
To samo u našem umišljenom univerzumu samodovoljnih individua ima smisla jer da je neko drugi išao 120 garant bi ga pokupio sa teškim posledicama. Svaki put kad kršiš obavezujući zakon ti praktično na sebe prihvataš odgovornost za tuđe postupke, dakle sam si kriv ako ga opališ a vozio si preko ograničenja.
Tu se prosto ne ide brzo i ne jurca i samim tim nećeš nikog ubiti. To se nažalost stiče iskustvom.
Nisi sam u saobraćaju, niti su svi oko tebe jednako dobri vozači i gledaju da baš tebi tako posebnom ne ometaju tečnu vožnju.
Dakle brzina ubija, a ne oduzimanje prvenstva.

Da je drugačije, ZOBS bi mogao automatski da isključi ubistvo iz nehata ali to nigde, pa ni u ljubiteljevom Diznilendu nije slučaj.

Nikako ne ubija brzina nego oduzimanje prvenstva. Ako ti niko ne oduzme prvenstvo mozes da vozis 300 ako mozes i zelis. Autobahn ti je primer na delovima bez ogranicenja.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Pulp Fiction » 20 Avg 2019, 23:24

I ako voziš tako izgubiš kontrolu, i zalepiš se u nekog šlepera ili sletiš negde u pm, pogineš i šta te ubilo?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 20 Avg 2019, 23:28

Loše gume, zimske tokom leta ili obrnuto?
:D

T-T



Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Pulp Fiction » 20 Avg 2019, 23:35

Dobro da, ili tipa nisi dovoljno vešt bio jbg. :)

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ji 4Tze » 21 Avg 2019, 00:10

maniaxxx je napisao:
20 Avg 2019, 22:05
Nikako ne ubija brzina nego oduzimanje prvenstva. Ako ti niko ne oduzme prvenstvo mozes da vozis 300 ako mozes i zelis. Autobahn ti je primer na delovima bez ogranicenja.
Da, ono autobahn pun ukrštanja s putem manjeg prvenstva...
Prevelika brzina ubija UVEK - oduzimanje prvenstva uglavnom pod uslovom da je brzina prekoračena.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od cozmo » 21 Avg 2019, 09:24

Glavni uzrok saobracajnih nesreca je upravo brzina kao i odvlacenje paznje u voznji (mobilni i slicno). Recimo u SAD su to dva najveca uzrocnika svih udesa, kao i u ostatku sveta.

U Srbiji su to alkohol i brzina.

Ostalo je sve mnogo manji procenat.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Romanticni_Piroman » 21 Avg 2019, 11:41

Ji 4Tze je napisao:
21 Avg 2019, 00:10
maniaxxx je napisao:
20 Avg 2019, 22:05
Nikako ne ubija brzina nego oduzimanje prvenstva. Ako ti niko ne oduzme prvenstvo mozes da vozis 300 ako mozes i zelis. Autobahn ti je primer na delovima bez ogranicenja.
Da, ono autobahn pun ukrštanja s putem manjeg prvenstva...
Prevelika brzina ubija UVEK - oduzimanje prvenstva uglavnom pod uslovom da je brzina prekoračena.
Uh, ovo je vec dosta logicki neispravno da bih ignorisao.
"Prevelika brzina ubija UVEK - oduzimanje prvenstva uglavnom pod uslovom da je brzina prekoračena."
Vozi auto putem 200km/h, poginuces posle godinu dana jer su sanse da ce jednom da ti predje neko u levu traku i ODUZME TI PRVENSTVO.
Idi na put i oduzimaj prvenstvo ljudima, poginuces nakon 2 pokusaja, osim ako si u gradu, onda cete se samo cuknuti i psovace te.

Ajde da ne bude ni auto put, vozi gradom 80km/h, trebace dosta vremena da se nesto lose desi. Prodji jednom na crveno u centru i javi se, samo jednom.

To da kazes da brzina ubija, to je ok, ali ovo da ubija uvek, sta bre? Oduzimanje prvenstva ti je, u zavisnosti od okruzenja, skoro garant sudar. Vozis brzo? Vrlo, vrlo tesko... Maniaxx je lepo objasnio, ne znam zasto ponavljam bezveze...

Moderni saobracaj se trudi da minimalizuje greske nesposobnih vozaca, a ne da napravi dobre vozace, to je problem. Ne trebaju ti nikakvi propisi i znaci prvenstva ako je ogranicenje 30km/h, kako ces osim ako nisi totalni debil da pogines sa 30km/h? Ok krenuo si u nebezbedno preticanje sa 31km/h, nabodi brzo kocnicu i sleti s puta sa 15km/h, nista ti se nece desiti... I eto, ogranicenjem si resio sve debile i moguce situacije, ali to onda nije saobracaj, to je debilizam. Umesto da naucis dete da ne treba da stavlja prste u utikac, ti skrivaj uticnice po kuci, pa ces napraviti debila koji sa 15 godina ne zna da ne treba da gura prste u struju.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 21 Avg 2019, 12:06

Nemam šta da dodam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Odgovori