Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od H4wkeye » 05 Jan 2019, 12:25

pedja je napisao:
H4wkeye je napisao: Sto se tice samog zakona vodi se time da ako je pesak vec zakoracio na pesacki ili je krenuo da to uradi, stani i propusti ga.

---

U principu ja svima kazem da lepo stanu i puste pesaka kad vide da hoce da predje. Tako je najbolje i najbezbednije. Batalite to sto je neki idiot resio da promeni definiciju toga kada se staje itd.
Dovodiš ljude u zabludu.
Što se samog zakona tiče, ne moraš stati, ukoliko je zakoračio, a bezbedni ste obojica. Glupo ili ne, tako je.

Stoga i prvo i drugo je tvoje tumačenje i preporuka. Slažem se da ne treba podstrekivati vozače da procenjuju da li je bezbedno i koliko je pešak brz - treba ih propustiti nevezano za zakon, ali kada ga već komentarišeš i pominješ, čak i preventivno/u najboljoj nameri, tumači kako jeste.


TapaT
Idioti koji su izmislili to dovode ljude u zabludu. :D Zato je najbolje stati lepo cim vidis da pesak hoce ili je krenuo da predje. Bar sto se tice PO, koji ima dvosmerne i uske ulice. BG ima bulevare sa po tri trake, tamo vec kako gledaju i tumace ne bih znao. Ja licno stanem cim vidim da neko stoji pored pesackog i hoce da predje.



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Grujic » 06 Jan 2019, 12:49

Zakon je tu konacno normalan, zasto da stojim i cekam 20s kad sam u krajnjoj desnoj a pesak tek poceo 4 trake dalje da prelazi? Bezbednost nije ugrozena a dinamika saobracaja bolja.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 06 Jan 2019, 13:15

Naravno da je ugrozena teoretski i slazemo se da se ne slazemo. I ne znam bas da negde ima 4 trake.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od H4wkeye » 06 Jan 2019, 13:23

Grujic je napisao:Zakon je tu konacno normalan, zasto da stojim i cekam 20s kad sam u krajnjoj desnoj a pesak tek poceo 4 trake dalje da prelazi? Bezbednost nije ugrozena a dinamika saobracaja bolja.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
Nisu svi gradovi kao BG, NS itd da imaju po dve tri trake u gradu i siroke bulevare. Niti su nasi vozaci dovoljno disciplinovani da bi se to postovalo kako treba. Evo ti primer od pre neku stranu sa snimka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Grujic » 06 Jan 2019, 14:12

Zbog toga sto neki ne bi postovali ne treba da uskracujes drugima dobar propis.
Zakon je sada dobar, ima edukacija da se ljudi nauce, ko ne nauci tu je kaznjavanje, jako prosto.
Ovaj sa snimka nije to uradio zbog novog propisa, on je to radio i pre po starom, tako da ce od ovoga korist imati normalni ljudi jer ne mogu tvoje kolege da iskoce iza stuba i pisu kazni, a ovi drugi ce svakako isto kao i do sada.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Heinz » 06 Jan 2019, 22:12

ftj je napisao:
06 Jan 2019, 13:15
Naravno da je ugrozena teoretski i slazemo se da se ne slazemo. I ne znam bas da negde ima 4 trake.
Možda ovde?
Prikačeni fajlovi
Устаничка – Google мапе_ - https___www.google.com_maps_@44.jpg

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Grujic » 06 Jan 2019, 22:16

ftj je napisao:Naravno da je ugrozena teoretski i slazemo se da se ne slazemo. I ne znam bas da negde ima 4 trake.
Ne 4 nego 5, moja svakodnevnica, skrecem iz Nemanjine desno u K Milosa u pravcu ka Londonu, ja sam samim tim u krajnjoj desnoj a pesak od zgrade vlade krece da prelazi ka Slaviji. 5 traka je daleko od mene, pre ovoga bih ja cekao njega da prodje, i posle toga bi kroz zeleno sa mnom prosao jos jedan auto.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 06 Jan 2019, 23:18

Imas bas koliko hoces ulica sa 4 trake, samo meni 10 velikih ulica pada na pamet :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 07 Jan 2019, 00:25

Mislim na pesacki prelaz bez ostrva i bez semafora(heinz sto je stavio). Cisto sumnjam da je ikad policajac pisao kaznu za ovo sto grujic kaze.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Heinz » 07 Jan 2019, 00:32

Evo ga jedan postavljen da se ne koristi ostrvo.
Prikačeni fajlovi
Булевар Пека Дапчевића – Google мапе_ - https___www.google.com_maps_@44.jpg

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Grujic » 07 Jan 2019, 01:09

ftj je napisao:
07 Jan 2019, 00:25
Mislim na pesacki prelaz bez ostrva i bez semafora(heinz sto je stavio). Cisto sumnjam da je ikad policajac pisao kaznu za ovo sto grujic kaze.
Da, da, pišu, baš za taj primer. U K Miloša su imali redovno mesto gde stoje malo iznad generalštaba, (isto je neka vojna zgrada mislim), ćaleta su zaustavili, istina, pustili su ga uz opomenu ali su rekli da za to kažnjavaju, i baš ta priča, ako je pešak nogom na pešačkom mora da se stane bez obzira koliko je daleko.
Zato sam ja posle njegovog iskustva tu uvek stajao i čekao jer su baš u moje vreme prolaska stajala dvojica policajaca tu gore. Poslednjih meseci ih nema, al malo malo pa se vrate tu, a osim pešačkom mislim da gledaju ko na toj raskrnici iz krajnje desne produži pravo (iz te trake je za pravo žuta strelica).

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Xepoj87 » 07 Jan 2019, 22:27

ftj je napisao:Mislim na pesacki prelaz bez ostrva i bez semafora(heinz sto je stavio). Cisto sumnjam da je ikad policajac pisao kaznu za ovo sto grujic kaze.
Zasto mora biti bez semafora, pa svuda se skrece u te velike ulice i sece se pesacki na kome je zeleno, ne vidim razliku.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 07 Jan 2019, 23:20

Ok formalno to jeste ista situacija kad se skrece u desno i tu moze da ima smisla da ne treba da cekas ako ulazis u prvu najblizu a pesak tek treba da krene. Ja sam pricao o situacijama kao na prethodnom snimku. Zakon ne moze uvek sve da obuhvati i bude 100% pravedan al kao sto rekoh cisto sumnjam da su ikad nekom pisali kaznu za to skretanje u desno a ti kod generalstaba stoje decenijama i pisu onima koji nastave pravo iz trake gde samo autobusi mogu pravo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 15 Jan 2019, 08:32

Prvi put sam mislio, iako malo verovatno, da ima neki problem, hitan slučaj, žuri....jer je preticao niz ulicu (G.Vučića) u kojoj su parkirani automobili na kolovozu, pa je nešto uža. Zatim se uvali u kolonu, pa nastavi i na kraju ode levo, kroz "zeleno". Semafor jeste bezvezan, ali tako je kako je. Nije on jedini koji radi slične stvari ovde.

Međutim, sretnemo se u isto vreme, povremeno, pa sam ovaj put i snimio, pretpostavivši šta će se desiti. Srećom, malo se dvoumio ovaj put, pa nije nastao kolaps, jer su naišli sa druge strane, ali čim su prošli, eto ga:Slika

TapaT


Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od igor_harris » 15 Jan 2019, 09:45

Ja se uvek pitam dal je iko ikad probao da pozove parking servis kada je u pitanju ta ulica. Popizdim svaki put kad treba da prodjem tuda, sto zbog rupa, tako i zbog parkiranja na ulici.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Odgovori