Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ftj
Postovi: 13045
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 26 Avg 2023, 22:19

Slazem se, skoro svuda gde je bilo moguce ukinuti zaustavnu kroz bg je ukinuto. Tako da ne vidim neku logiku u najavama da ce se ukidati autoput i uvoditi zute linije.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 14 Sep 2023, 08:01

Nemam snimak, ali imadoh situaciju:

Vozim kroz kružni u CG. Ispred proleće CG pikap, bez da je usporio. No dobro, nikoga nije ugrozio (niko nije morao da koči zbog njega i sl), dobra procena, verovatno svakodnevna ruta, koliko god to nije pametno.

Za njim ide (leti) BiH Pasat. Ne je*e kružni tok, trougao, ništa. Moja je procena da neće ni usporiti. Puštam gas, blago kočim, eto ga svira, maše, ko zna šta mi je sve rekao... pun gas i tera dalje, pokušavši da pretekne kolonu preko pune...

I tako. Da je neko drugi bio na mom mestu, možda biste čitali u novinama o rezultatima saobraćajke (a dete pozadi), ili kako je neko bacio BiH državljanina u more, ili kako su 4 BiH državljanina bacili nekoga u more :D



TapaT


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Dare4x4 » 16 Dec 2023, 23:02

Slika

On misli da ja sa 177ks ne mogu da preteknem šleper, pa pokušava da pretekne kolonu ispred krivine. Ali kao što to uvek biva, u susret nailazi kamion i onda pada ubacivanje na kvarnjaka :glavomuzid: Pri tom, započeo je da nas pretiče u trenutku kad smo išli 68km/h. Ne znam koliko ovaj Iveco može da razvije kad je vozač takav optimista.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od YUgisa » 16 Dec 2023, 23:13

Vozac gleda u mene i ipak krene...


Ovo mislim da nije gledala uopste.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 771
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od AleksandarAca » 16 Dec 2023, 23:22

Dimitrija Tucovica blizu Ruzveltove, batica je iz desne trake koja ide na nadvoznjak krenuo da pravi polukruzno. Sreca pa sam par dana pre stavio nove gume, inace bi od njega ostali samo dugmici. Slika

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 17 Dec 2023, 07:47


YUgisa je napisao:Vozac gleda u mene i ipak krene...
Zanimljivo je da je sve više onih što čekaju na uključenje, imaju vremena, ali ne...i onda kada im se približiš, hop, eto ih!

TapaT


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 17 Dec 2023, 08:28

Ne znaju da procene kretanje drugih vozila, ali uglavnom je lako prepoznati te koji se nećkaju. Ne vidim tu neki bezobrazluk, već nedostatak sposobnosti. Ima sve više i vozača koja koče na uključenjima, to već predstavlja ozbiljnu opasnost.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od YUgisa » 17 Dec 2023, 09:51

Mislim da je vecina nesposobnosti samo u cinjenici da su ljudi bezobrazni. Ne zelim da naucim jer ja sam uvek u pravu mentalitet... Tu od vozaca sam samo dobio mrki pogled kao da je moja greska u pitanju. Juce sam prolazio opet kroz tu raskrsnicu, rekao bih da se neko spicio par sati ranije po kolicini rasutih delova, a vec pre jedno 10ak dana sam video sudar uzivo.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Dare4x4 » 17 Dec 2023, 12:18

Ja sam primetio, a možda i Yugisa, da kad vozim Yuga vozači su maksimalno bezobrazni. Ubacuju se, seku me, pretiču iako idem koliko je dozvoljeno, ne propuštaju me iako imam prednost... Što se daleko ređe dešava kad sam u skupljem autu.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od YUgisa » 17 Dec 2023, 15:05

Jesam primetio, ali ne volim to da kazem, kazu ljudi da preterujem :kezo: Najvise mi primetno kada sa drustvom idemo u koloni na stazu, preticemo auto koji ide primetno sporije, nekoliko njih sa stranim modelima preteknu bez problema, ja krenem da preticem, a oni ubrzaju i nabiju se na branik poslednjem u koloni. Sto je verovatno od cescih sukoba kojih imam sa vozacima, a to je da me ometaju u preticanju ili da mene preticu u situacijama gde to jednostavno nije moguce i sto retko kada vidim u saobracaju sa drugim vozilima sem ako nije bas neka ocigledna razlika u performansama auta, ali mene smaraju i ovi sa fazon 1.2 Puntom i Cliom koji fazon u 8v verzijama imaju i 10ks manje i 50-150kg vise... Izlazim iz grada, ubrzavam sa 50 na 80km/h, nemoj mi reci da sam usporavao Zastavu 10 pri tome do te mere da mora da zapocne preticnje tokom ubrzanja :kezo:
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Dare4x4 » 17 Dec 2023, 15:56

Da, zaboravio sam to ubrzavanje prilikom preticanja. Mada mi što smo vozači starog kova znamo kako spremiti auto za preticanje, a onda onaj bez iskustva nema nikakve šanse iako vozi jači auto. :mrgreen:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od sebekkg » 17 Dec 2023, 16:11

To je postala tako česta pojava. Iako je kažnjiva zakonom.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Momčilo » 17 Dec 2023, 16:19

A ja isto ne volim kada izlazim iz naselja pa ubrzavam, i krene neko da me obilazi. I sad ja bih po pravilu trebao tu da zaustavim ubrzanje i da cekam da me obidje.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od schonenk » 17 Dec 2023, 16:45

Normalno da ces dopustiti da dovrsi preticanje ako ga je u skladu sa pravilima zapoceo.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od YUgisa » 17 Dec 2023, 18:21

Jeste, samo zakonski je propisano i da preticanje ne moze da se kosi sa zapocetom radnjom vozila koje pretices. Ako je vozilo zapocelo ubrzavanje onda preticanje tog vozila sprecava ga u radnji koje je zapocelo.
Dare4x4 je napisao:
17 Dec 2023, 15:56
Da, zaboravio sam to ubrzavanje prilikom preticanja. Mada mi što smo vozači starog kova znamo kako spremiti auto za preticanje, a onda onaj bez iskustva nema nikakve šanse iako vozi jači auto. :mrgreen:
Pa kad je razlika 3 puta vise snage nisam bas siguran da moze biti toliko nesiguran, a usustini ne mora da bude brzi, dovoljno je samo da te na par sekundi blokira, 5s da ti produzi preticanje, to je 100m na 80km/h.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Odgovori