Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od YUgisa » 12 Apr 2021, 12:51

lami je napisao:
12 Apr 2021, 11:21
Yugisa, Ali o tome pricam, taj vozi paralelno na ap, iza njega su jos 5 koji ne mogu dalje, kojom magijom ti mozes da teras dalje, kad se prvi ne mrda, a imas jos 5 ispred?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Retko kad vozim po autoputu pa nemam problem sa tim :kezo: Ali u globalu ne delim iskustva drugih sa autoputa, bukvalno ne vidim taj trend svi voze 150+km/h i stalno smeta neko u levoj koliko se prica po internetu. Svoj auto vozim po GPS malo preko organicenja i bukvalno me pretekne par stranaca i poneki sluzbeni auto i nekad neki domaci privatni. Moja iskustva sa auto putem su u globalu na nivou da u 2/3 slucajeva kad idem naletim na ogromnu kolicinu krvi jer je neko pokupio neku zivuljku (tako da to i cinjenicu da je dosadno i da cu iskoristiti priliku da uvatim neki put sa krivinama jeste razlog za retku voznju autoputem) i ljudi koji jednostavno nisu upoznati sa fizikom, mada se to sve cesce desava u svim saobracajnicama, a to je da tipa 5 vozila voze jedni drugima na braniku iako ispred i iza njih nema nikoga na nekoliko stotina metara pa i kilometar... Do sad se dva puta desilo da sam ja naleteo na nekoga u levoj traci bez razloga i u jednom slucaju sam nastavio da vozim i dalje desnom jer sam bio u njoj, a u drugom slucaju sam zavrsio preticanje vozila, vratio se u desnu i nastavio dalje... Obratio sam paznju na ponasanje vozaca u kabini i zagazio malo u zaustavnu traku i to je cela filozofija...

Sa druge strane, bio sam u prilici nekoliko puta da vozim aute cija max brzina je ispod ogranicenja auto puta i prakticno je nemoguce naraviti rastojanje dovoljno iza sebe da te neko ne sustigne tokom preticanja kamiona i onda neko blica tokom celog preticanja kao da to pravi neku razliku :kezo: Cak i kad izbacis desni zmigavac u pola preticanja nakon prvog blicanja i das do znanja da shvatas da smetas i da ces se skloniti iz trake neki bi hteli da podletis pod tockove kamiona da bi oni prosli. Vozio sam takav auto za Nemacku i nazad i za 2000+km jedini koji je tako pametan bio je X5 sa BG tablama. Cak i kad su sve 4 trake bile popunjene kod Minhena, nemci bi bili strpljivi da blicnu jednom i da sacekaju da preteknem nekoliko vozila dok vozim u krajnje levoj jer i pored cinjenice da ja nisam mogao preko 120 isao sam brze od ostale 3 trake :D

Ja mrzim da vozim u nasem saobracaju i godinama sam vozio vise bajs nego auto po kilometrazi i sad je pocelo da me smara i da vozim bajs jer odjednom ni stazu za bajs ne znamo za sta sluzi. ali najveci problem koji ja imam je od vozac koji jase na telefonu i koji ne znaju da voze, makar koliko brzo da idu...
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ivan » 12 Apr 2021, 12:58

Kod moje frustracije sa tudjim jahanjem leve trake je jako bitan momenat da li vozi paralelno sa nekim ili ne.
Paralelna voznja je nevidjen bezobrazluk i skoro je nemoguce u iole tecnoj voznji da se to desi spontano, tako da je to skoro uvek namera jednog od vozaca, a najcesce onog u levoj traci.

Pa po NS se neretko brze vozi u desnoj traci po gradu i preko mosta jer je nabijanje u levu traku ocigledno lokalna razonada i stvar prestiza :D

Neka ih, neka uzivaju u svom pravu ako ih to cini srecnim, ako im olaksava voznju, samo dok namerno ne opstruisu tok saobracaja paralelnom voznjom.


Mislim da je sklanjanje iz leve trake stvar bontona, vozacke kulture i solidarnosti, dok je na autoputu to i obaveza.

Samo kod autoputa smatram da mnogi to zloupotrebljavaju pa smatraju da treba ovaj ispred da polomi noge i auto sklanjajuci se iz leve trake.
Pa kao sto je i solidarno da se sto brze sklonis, tako je i solidarno da sacekas da auto ispred zavrsi preticanje svojim tempom, ali uglavnom nekulturni ocekuju kulturu/solidarnost, ne pruzajuci nista zauzvrat.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od tlazar » 12 Apr 2021, 13:16

Vladapetr je napisao:Razumeo sam to da tebi iznova blicaju jer jašeš levom trakom, toliko često da te i frustrira, ali bi i dalje pre izvadio zdrav zub nego se pomerio iz iste. Naravno, srceparajuće objašnjenje je tu, primoran si na takvu vožnju jer na potezu od 1.2km naprosto nisi u stanju da se prebaciš levo tako da nikoga ne usporavaš i ne ometaš. Toliko je manijaka koji jurcaju tom levom trakom, da naprosto nije izvodljivo Slika

Sa druge strane, meni NIKADA nisu blicali a maltene sam uvek u levoj traci, u isto vreme nisam reli vozač i bukvalno jednom u životu sam platio kaznu za prekoračenje brzine. Isto tako, imam ne malo vozačko iskustvo po zemljama Evrope i nigde nisam nailazio na toliko kampera u levoj traci, bukvalno vam malo fali da se registrujete kao nacionalna manjina i uzmete par poslanika na sledećim izborima SlikaSlikaSlika To je taj "because Serbia" fazon, i da budem jasan: u vama (tebi) je problem.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
U jbt koliko slobode da nekoga analiziras na osnovu tri poruke, cak si zakljucio i da me nesto frustrira. Svaka cast.

Ideja da bilo kome blicas u bulevaru gde ta osoba kojoj blicas vozi preko ogranicenja, znaci nije puz, je suluda. To je sve sto sam zeleo da kazem od pocetka. Bilo kakvo dalje objasnjenje i nisam trebao da dajem, sa razlogom su trake u bulevaru iste vaznosti.

Naravno da nije stvar vozacke kulture sklanjanje iz leve trake u bulevaru, stvar vozacke kulture je da vozis tako da omogucis sto veci protok saobracaja i da ne izazivas da neko zbog tebe bespotrebno koci. Bukvalno je most na adi granicni slucaj i tu iako je bulevar mozda treba omoguciti brzima da prodju levom trakom, jer nema skretanja na levo odmah posle mosta. Kako se priblizavas prvoj raskrsnici svako treba da prilagodi svoju traku u odnosu na dalje kretanje. Propustanje brzih vozila kroz levu traku u JG ili O brigada je za mene neshvatljivo, mada iskerno to nisam ni video cak ni od BG vozaca.
Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Poslednja izmena od tlazar u 12 Apr 2021, 13:33, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od YUgisa » 12 Apr 2021, 13:17

I dalje ne znam sto je bonton sklanjanje iz leve trake po gradu :kezo: Nista lepse od slaloma :D



Nikakvo blicanje, samo levi desni zmigavac, da ovaj sa Audijem nije bio uporan 2 puta da me spreci da dodjem ispred njega ne bih ni bio tako blizu njega i Zafire... I tom sa Audijom sam trubio na trenutak jer me primorao da legnem na trenutak u potpunosti na kocnicu sa svojim kasnim prestrojavanjem. Na pocetku sam od sporijih jer jedini postujem zonu 30 kod skole :loool:
Being second is to be the first of the ones who loose...

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 12 Apr 2021, 17:15

Samo kod autoputa smatram da mnogi to zloupotrebljavaju pa smatraju da treba ovaj ispred da polomi noge i auto sklanjajuci se iz leve trake.
Pa kao sto je i solidarno da se sto brze sklonis, tako je i solidarno da sacekas da auto ispred zavrsi preticanje svojim tempom, ali uglavnom nekulturni ocekuju kulturu/solidarnost, ne pruzajuci nista zauzvrat.
eee al o ovome bukvalno niko od oslobodioca/blicača iz leve trake nikad nije razmisljao.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od dragvorl » 12 Apr 2021, 20:17

Bilo je indijanaca koji preticu kamione sa 100kmh i nece da se skloni kad ima mogucnost nego hoce kao sve u komadu. Secam se kad sam isao nesto u Mladenovac autoputem neki cica se nabio u levu i vozi 100, nema sile da se skloni. Kad sam ga prosao sa desne strane gledam u retrovizor a on ljutito gestikulira i preti. Kakvih pacijenata ima. :kuku:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od grujicd » 12 Apr 2021, 20:20

Jednom sam silom prilika išao 100kmh autoputem do Malog Požarevca - dete mi zaspalo pa da mu dam još koji minut da dremne dok ne stignemo. Ajde što je izgledalo užasno sporo, nego što nisam ni izbliza bio najsporiji, i tu ne računam kamione. Ima ljudi kojima je 90 ok brzina za autoput.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od dragvorl » 13 Apr 2021, 00:16

To je sve ok ukoliko se postuju pravila i tudje vreme. I ja vidjam ozbiljna kola pa voze manjom brzinom od ogranicenja, razlozi mogu biti razliciti.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od grujicd » 13 Apr 2021, 08:02

Ne krivim ih, ne znam koja je minimalna brzina na autoputu ali sigurno mogu da voze brzinom kamiona.
Više pričam kako je mene to iznenadilo, kad prolaziš sa tipičnih 130kmh pored ni nemaš osećaj da li taj neko vozi 100 ili 80.

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 696
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pankoz » 13 Apr 2021, 08:40

50 km/h je minimalna brzina za kretanje po auto putu.

Poslato sa Huawei P40 lite pomoću Tapatoka


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ljubitelj » 13 Apr 2021, 08:42

60km/h bilo ranije, nisam pratio da li se menjalo.
Eh, ne znate ili se ne sećate se kada se autoputem kod nas jurilo sa 80 ili 90km/h a vozilo sa 50-60km/h.
Vreme nestašice benzina, svaka kap se štedela za svakih dodatni metar puta...

Da se vratim na temu, nije toliko bitna sama brzina kretanja koliko uklapanje u saobraćajni tok.
Ko vozi 90 lepo u desnu traku i nikakav problem, taman toliko voze i kamioni a busevi su nešto brži.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Heinz » 13 Apr 2021, 09:18

To se valjda reguliše signalizacijom?

U ZOBS jedino ovo: Аутопутем и мотопутем не смеју се кретати возила из става 1. овог члана чија је највећа конструктивна брзина мања од 50 km/h.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od grujicd » 13 Apr 2021, 09:24

Da, sigurno nije propisana minimalna brzina kojom MORAŠ da se krećeš, pa svako malo i na autoputu ima zagušenja i kreni stani.

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Kabal » 13 Apr 2021, 09:46

Nesto se pisalo da hoce da propisu min 110km/h u preticajnoj na autoputu

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 13 Apr 2021, 10:41

Ma Drobnjak debil, kao policija ne može da kažnjava, jer nema na osnovu čega.
Ako se dobro sećam, trebalo bi da stoji da preticajna traka stoji za preticanje, znači ima mogućnosti, ali ko će time da se zeza.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Odgovori