Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozilom

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od ftj » 05 Jun 2014, 12:18

Stvarno su somovi kad tako jednostavnu stvar poput stavke od kog datuma teče zabrana ne mogu da reše već decenijama nego običan čovek mora da proučava pravo ne bi li znao od kad do kad važi.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Grujic » 05 Jun 2014, 12:37

Sasa, to je onda novo jer otkad je novog zobsa, ne racunajuci prelazni periid za zabranu stize poseban papir nevezao za presudu. Ljudi su zbog toga dva puta bili pod zabranom... Ja bih sve 3 puta proverio, prevelika je kazna.
Pajo, ovde coveka kaznise... A sem toga problem je sto ob jeste bio zaveden u sistemu, tu lezi debilizam ovog resenja...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od H4wkeye » 05 Jun 2014, 15:22

Grujic je napisao:
H4wkeye je napisao:Ako pise da vazi od trenutka prijema posiljke, zasto bi? Valjda zna svako da izracuna :D
Neće biti. Evo primera problema...

Slika


Mene fascinira neozboljnost s kojom se pristupa ovim stvarima. Na državu mislim. Kao da su na snazi minimalne kazne pa ako nekog i klepe nema veze. Jbt nije ovo 5000din, ovo čoveka uvali u ozbiljne probleme, poništi mu dozvolu... :twisted:
Drzava treba ozbiljno da se pozabavi saobracajem, ali njima je to poslednja rupa na sviralu. Pa pogledajte samo koliko im treba da se urade ove nove izmene ZOBS-a :ccc:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Paja » 05 Jun 2014, 15:31

Grujic je napisao:Pajo, ovde coveka kaznise... A sem toga problem je sto ob jeste bio zaveden u sistemu, tu lezi debilizam ovog resenja...
Jasno je meni da su ga ponovo kaznili, al je trebalo da angažuje advokata da ga brani.
Ako bi bilo po policiji ispada da je zabrana period koji je odredio sud plus 3 dana. Apsurdno do bola.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od H4wkeye » 05 Jun 2014, 15:41

Zasto sud nije imao malo razumevanja u tom slucaju? Uhvatili su ga 2 dana pred istek zabrane, a covek je vozio samo zato sto je mislio da mu je istekla, znaci ispostovao je to, i oni ga opet kazne zato sto su nesposobni da jasno kazu kako i kad tece zabrana :uf:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Grujic » 05 Jun 2014, 16:41

Zato sto je u praksi prijava=kazna :)

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Grujic » 09 Avg 2014, 16:04

Mali update, prekršajni sud ponovo u presudi navodi pojedinačnu kategoriju za zabranu, kako će dalje MUP izvršiti ostaje pitanje.

Dylan Dog
Postovi: 4
Pridružio se: 22 Jan 2015, 22:11
Lokacija: Novi Sad

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Dylan Dog » 22 Jan 2015, 22:50

Pozdrav ljudi, imam jednu muku pa ako bi neko mogao da mi pomogne bio bih jako zahvalan. 13.02.2014 sam dobio presudu zbog 103 u naseljenom, 15k, 4 meseca i 7 bodova. Do danas nisam dobio nikakvo resenje o zabrani upravljanja a evo jos malo pa ce godina da istekne. Da li je zabrana tekla od momenta pravosnaznosti ili ce poceti da tece nakon urucenja? Da li nakon godinu dana ukoliko se ne primi resenje o zabrani ono zastareva? Ja sam sve vreme normalno vozio, jer sam cuo da zabrana tece od momenta kada te o istoj mup obavesti. Medjutim sad svuda vidim da postoje nedoumice oko ovoga. Neki tvrde da zabrana tece od momenta pravosnaznosti.. U svakom slucaju, ako je ovo tacno, jos bolje za mene jer kao sto rekoh godina skoro pa prodje.. :D E sad meni je bitno da sto pre saznam jer burazer kupuje kotrljalo na dva tocka od 650ccm pa bih da polazem za to cudo, a u auto skoli su mi danas rekli da ne vredi da pocinjem nista dok ne budem ''cist'' jer cu baciti pare ako to sve nije ocisceno. Sezona ce brzo da pocne dok ja ispolazem sve, pa bih sto pre da zapocnem proces, a strah me da odem u mup da mi tamo ne uvale neko resenje, kad ce vec za mesec dana svakako valjda zastareva...? :-| Advice, neko? :think:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Grujic » 22 Jan 2015, 23:01

Koliko znam, a nek me isprave, i za izvrsenje postoji rok, e sad ne znam da li i tu postoji relativna zastara od god dana. Tacno je da te mup obavestava, to jeste. Ja bih cekao istek godinu dana, pa onda video da li ima osnova za zalbu da je nastupila rel zastarelost. Male su sanse da bas dve godine ne dostave zabranu...

Dylan Dog
Postovi: 4
Pridružio se: 22 Jan 2015, 22:11
Lokacija: Novi Sad

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Dylan Dog » 22 Jan 2015, 23:06

Hvala za odgovor. Mislim da bi bilo najbolje da odem kod njih pa da lepo pitam.. Samo se bojim da mi tamo ne uvale neko resenje. A kontam da to ne rade tako nego na kucnu adresu valjda, a opet svasta je moguce ovde kod nas... Problem je sto sam sad na iglama i sad bih otisao u sup da radi. :) ili mozda da se pravim da sam svoj komsija ili prijatelj pa da sam dosao da se raspitam za njega (sebe) :D

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od nidza » 22 Jan 2015, 23:09

A što ne bi otišao kad skontaš da ti je najbolje da si bez dozvole? Ili ako ti ne pravi razliku, lepo čekaj da stigne. Šta ako ne stigne nikad?

Tapatalk

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Paja » 22 Jan 2015, 23:20

Zastarelost izvršenja kazne i zaštitne mere

Član 85

Izrečena kazna i zaštitna mera ne mogu se izvršiti ako je od dana pravnosnažnosti presude protekla jedna godina.

Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere počinje od dana pravnosnažnosti presude kojom je izrečena kazna odnosno zaštitna mera.


Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere ne teče za vreme za koje se izvršenje ne može preduzeti po zakonu.

Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi izvršenja kazne, odnosno zaštitne mere.

Posle svakog prekida zastarevanje počinje ponovo da teče.

Izvršenje kazne odnosno zaštitne mere zastareva u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za izvršenje kazne, odnosno zaštitne mere.
Nastupa ti relativna zastara jako brzo. Što bi išao mečki na rupu. Strpi se još malo.

Dylan Dog
Postovi: 4
Pridružio se: 22 Jan 2015, 22:11
Lokacija: Novi Sad

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Dylan Dog » 22 Jan 2015, 23:29

Svakako cu da odem do njih kad prodje puna godina :) i bas cu se truditi da ih ispitam tamo o svim tim glupostima ako se nadje neko relevantan i voljan da mi da odgovore pa cu ih podeliti sa vama

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Paja » 22 Jan 2015, 23:38

Prvo idi u sud da uzmeš pečat pravosnažnosti. Da vidiš kad je presuda tačno postala pravosnažna pa onda u policiju, a i za sud sačekaj da prođe par dana nakon tog tvog datuma.
Da li si platio novčani deo?

Dylan Dog
Postovi: 4
Pridružio se: 22 Jan 2015, 22:11
Lokacija: Novi Sad

Re: Izbegavanje izvršenja zabrane upravljanja motornim vozil

Post od Dylan Dog » 22 Jan 2015, 23:39

jesam... dva dana nakon prijema presude

Odgovori