Bahatost Policije

Primena propisa, crna hronika
Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Bahatost Policije

Post od Libero » 29 Nov 2014, 14:35

Jel sam ja video neki drugi snimak ili šta, ne razumem komentare.
Samo da je upalio rotacije, sirenu ako ima i nek vozi, ali da mi tako mangupski uleće u raskrsnicu da ugrožava sve,
to nije za opravdanje pa tačno Dačić bio u njemu. Naravno da treba da ima prednost i to mu je zadatak, ali mu ne omogućava da ugrožava tuđe živote to je činjenica.

Ja sam imao situaciju, patrola me zaustavila u Lipovici (liopovačka šuma, ibarska magistrala), što sam neku krntiju koja se jedva vukla obišao preko pune linije. A ti isti su pre toga njega obišli u punoj krivini bez ikakve rotacije i signala. (pežo 307).

Posle uvodnog razgovora koji nije bio baš po protokolu ali ajde, ovaj deo je bitniji:

P: Pisaću ovo sudiji, setićeš se ti mojih reči za par meseci
ja: Što si ti pretekao na punoj liniji u punoj krivini?
P: Šta to tebe briga, ja sam policajac
ja: Možda jesi policajac ali nisi Bog, da sudiš kome ćeš da uzimaš živote!
P: Kako to misliš?
ja: Pa lepo, pred Bogom smo svi isti, tu ti značka ne vredi, a i kad je već spominjem zamolio bih vas da mi date broj iste.
P: Zašto?
ja: Zato, što se ne ponašate u skladu sa zakonom, ako imaš osnova da me kazniš, izvolte, moj ceh, platiću ga i kraj. Vi ste mi i dali dozvolu, tako da možete i da je uzmete. A broj značke tražim, da bih vas prijavio kako vi vozite kola, bez rotacije, slepo u krivinu pretičete na punoj liniji i onda mene zaustavljate koji sam na pravcu obišao neispravan auto a pored toga pričate sa mnom kao da mi pretite i na vrlo nekulturan način.
(vidim da gori u sebi lik)
P: Potpiši zapisnk!
Ja: Šta da potpišem?
P: Da si pretekao na punoj i sve redom
Ja: Ne potpisujem nešto što nisam uradio.
P: Dečko, nisi svestan kakva te kazna čeka bolje potpiši, dobićeš minimalnu (3 meseca, 6000, 3 poena valjda)
Ja: Ne želim da potpišem ništa, videćemo se kod sudije i gotovo. Ja ne bežim od odgovornosti, samo neću da priznam nešto što nisam uradio. Nikom ništa ne dugujem pa ne dugujem ni vama, da bih se nečeg bojao.
P: Kako hoćeš...(baca mi dokumente u krilo i odlazi)

Posle toga stvarno za nekih 3 meseca mi stiglo pismo da idem kod sudije, odem, isto im ispričam, kako je sve bilo i oslobode me. Da neko ne pomisli, nikakve veze, ništa, samo sam bio istrajan.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Bahatost Policije

Post od Kuzmanovic » 29 Nov 2014, 14:43

Cekaj, cekaj, tebe su oslobodili krivice sto si pretekao auto (kakav-takav, nebitno) preko pune linije zato sto si video te iste pandure da su ga i oni pretekli preko pune i u krivini?

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Bahatost Policije

Post od Neo » 29 Nov 2014, 14:45

I jel dao broj znacke?

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Bahatost Policije

Post od Libero » 29 Nov 2014, 14:46

Prvo, nisam rekao sudiji da sam pretekao, nego dam sam obišao neispravan auto i da nisam prešao u suprotnu stranu, a i tako jeste bilo, doduše jesam nagazio sugrno liniju. Drugo, onda sam pljuvao ove majmune što su me zaustavili maksimalno. Treće, panduri su otišli već u krivinu kad sam ja obišao ovog, onda sam i to rekao. Kako je mogao da vidi tako sve detaljno, kad je već otišao u krivinu a noć je bila.

Edit: jeste, ali ono u fazonu, imaš oči pa probaj da pročitaš.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Bahatost Policije

Post od Paja » 29 Nov 2014, 14:48

Sledeći put potpiši zapisnik, ali u napomeni napiši sve što misliš. Time što ga nisi potpisao nisi sebi pomogao.

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Bahatost Policije

Post od Libero » 29 Nov 2014, 14:54

Daj Bože da što duže nemam to zadovoljstvo. :pivo: Dobro, ovo je bilo pre jedno 2 godine, sad su to nešto izmenjali, više čovek ne zna ni kako da se postavi. Uglavnom ja idem tom logikom, kad sam stvarno kriv, manji sam od makovog zna, kukam, molim, priznajem...Ali kad krene da se ponaša prema meni kao prema stoci, onda idem do kraja, pa kako bude.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Bahatost Policije

Post od elMaestro » 01 Dec 2014, 11:36

Mora li pandur na zahtev vozaca da da broj znacke kada mu se trazi na licu mesta?

TT
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Bahatost Policije

Post od Milos » 01 Dec 2014, 11:39

Mora.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Bahatost Policije

Post od Xepoj87 » 01 Dec 2014, 12:24

Mora i prvo da kaze razlog zaustavljanja, pa ne kaze :)

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori