O presretačima

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od profesorPROST » 08 Feb 2012, 23:14

Koja glupost, šta ako se traktor kreće 10 km/h, a puna linija sledećih 400-500 m, neću valjda voziti iza njega :x
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: O presretačima

Post od Markoni » 08 Feb 2012, 23:47

Iskreno nikada se u zivotu nisam vozio iza traktora, mopeda, zapreznog vozila ako smatram da mogu bezbedno da izvrsim preticanje iako je puna linija. Navescu primer Smederevskog puta kojim idem na posao... Puna linija je od skole u MML do skretanja za Kruzni put posle Lestana i Vince (ima sigurno 6-7 km). U letnjem periodu cesto traktoristi spartaju tuda, i sad da li mozete da zamislite kolika bi se guzva stvorila da se ljudi pridrzavaju tog novog propisa :shock: (nisam pojma imao da je promenjeno nesto po tom pitanju)...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od Grujic » 08 Feb 2012, 23:56

Pazi, ne smem da tvrdim, ja nisam nasao da sme da se pretekne u toj situaciji, ali nisam bas temeljno gledao, tako da ne mogu da tvrdim, ali je sigurno da je bio predlog da se to dozvoli, po toj logici znaci da ne sme....

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: O presretačima

Post od FitnessGuy » 09 Feb 2012, 00:36

Zato i kažem da bi mi kazna za takav prekršaj najteže pala. :D Onda bolje da sam dao sebi malo oduška u vožnji i "pošteno" zaradio kaznu. :D
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od NexT » 09 Feb 2012, 00:59

zakon je tu da bi se krsio (u slucajevima kad je idiotski pridrzavati ga se.)

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: O presretačima

Post od superboss » 09 Feb 2012, 01:37

Ja sam ovo utanacio tek kad sam polagao za ''C'' kategoriju svojevremeno.

Npr ako je u naseljenom mestu ogranicenje 50km/h preticati se sme maksimalno tom brzinom.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od NexT » 09 Feb 2012, 01:58

ne, mislim da je dozvoljeno prekoracenje 10% ukoliko pretices na isprekidanoj i sve po PSu.

Mada, i to je debilno, pretice se brzinom za koju smatras da je bezbedna u tom trenutku, da bi za sto krace vreme obavio to i cao.. Sad cu bas u preticanju da gledam da li idem 88 ili 95 :uf:

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: O presretačima

Post od superboss » 09 Feb 2012, 02:05

Bem li ga, mene su tako ucili...

A naravno, sto je brzina ''pribliznija'' vise je potrebno prostora da se pretekne.

P.S: neckao sam se da li da snimim ili ne, pre neki dan u Partizanskoj u NS, idem iza traktora, lagano 50km/h..
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: O presretačima

Post od Saša » 09 Feb 2012, 08:11

NexT je napisao:ne, mislim da je dozvoljeno prekoracenje 10% ukoliko pretices na isprekidanoj i sve po PSu.
Nije dozvoljeno. Moraš da se pridržavaš ograničenja. Ako neko ispred tebe ide 50, ideš i ti 50 strpljivo za njim. Obilaženjem nećeš dobiti ništa - jer brže i ne smeš da ideš - jedino što ćeš biti ispred njega... :mig:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: O presretačima

Post od Stjepa » 09 Feb 2012, 09:19

A ja opet siguran da je u knjizi, iz koje sam ja ucio propise za polaganje, bilo jasno napisano da je za bezbedno preticanje potrebno razviti min X% vecu brzinu od onog koga pretices. Naravno, godinama sam taj procenat koji je potrebaan zaboravio, ali to je pisalo sigurno. Ali recimo da je bilo ~30%.
Sa druge strane opet stoji ogranicenje brzine, gde se po zakonu kaznjava bilo koje prekoracenje iste. Sto bi u ekstremnom slucaju znacilo da si prekrsio zakon cak i ako si ga postovao (bas lepo zvuci, a? :mrgreen: ), npr: vozilo ispred tebe ide 40km/h; ogranicenje je 50 => ako bi da ga preteknes moras razviti brzinu od min 52km/h. Ispostujes stavku za preticanje, ali si prekrsio ogranicenje brzine.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od pedja » 09 Feb 2012, 10:33

Sasa je u pravu.
Ako znemarimo brzinu za preticanje, kada ga preteknes, ti ce opet voziti 50kmh, samo sto neces biti iza nekog , vec ispred nekoga, pri istoj brzini. Samo je pitanje psihe, tj da li trepite da je neko ispred vas :smesko:

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: O presretačima

Post od ftj » 09 Feb 2012, 10:41

Ja ne volim kad je neko ispred mene tako da moram da preteknem :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: O presretačima

Post od Saša » 09 Feb 2012, 10:46

Kada je magla ja baš volim da je neko ispred mene... I kada se vozi brže od propisa.... :mrgreen: :lol:

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: O presretačima

Post od FitnessGuy » 09 Feb 2012, 10:48

Meni ne smeta kada vozim za nekim. Naročito je to izraženo kada sam na nepoznatom putu. Osim u slučaju ako primetim nesigurnost vozača ispred i neke čudne tehnike vožnje. :kezo: Osećam se glupo ako, recimo, preteknem taj auto i nastavim da klackam sličnom brzinom, pa 5 min kasnije isti auto mene pretice. :D
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: O presretačima

Post od Saša » 09 Feb 2012, 10:56

Stjepa je napisao:A ja opet siguran da je u knjizi, iz koje sam ja ucio propise za polaganje, bilo jasno napisano da je za bezbedno preticanje potrebno razviti min X% vecu brzinu od onog koga pretices. Naravno, godinama sam taj procenat koji je potrebaan zaboravio, ali to je pisalo sigurno. Ali recimo da je bilo ~30%.
Sa druge strane opet stoji ogranicenje brzine, gde se po zakonu kaznjava bilo koje prekoracenje iste. Sto bi u ekstremnom slucaju znacilo da si prekrsio zakon cak i ako si ga postovao (bas lepo zvuci, a? :mrgreen: ), npr: vozilo ispred tebe ide 40km/h; ogranicenje je 50 => ako bi da ga preteknes moras razviti brzinu od min 52km/h. Ispostujes stavku za preticanje, ali si prekrsio ogranicenje brzine.
Naravno da moraš ići malo brže da bi obišao nekog. No sve to treba da radiš uz poštovanje propisa. Ako neko ide 42 km/h onda lepo moraš biti sposoban proceniti da ćeš obilaženjem prekoračiti dozvoljenu brzinu, pa to onda i ne radiš. . Isti slučaj kao i sa preticanjem na isprekidanoj liniji - ne započinješ ga ako proceniš da ga nećeš i završiti na isprekidanoj. Ako te pandur vidi da si završio preticanje na punoj - isto ti se piše kao da si celo vreme preticao po punoj. Vrlo jednostavno. :mig:

Odgovori