O kamerama za snimanje saobraćaja

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od ljubitelj » 14 Mar 2020, 10:18

Mladen7 je napisao:
09 Mar 2020, 13:20
Moguće je i po zakonu je.
Regulisanje, kontrolu ( kažnjavanje) vrše policijski službenici u uniformi i civilnom odelu.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
Stvarmo, u civilnom odelu?
Ozbiljno pitam.

Ono kazni te osoba u civilu koja ti pridje i kaže/ traži pare ili piše neki papirić- kako se zna da li je policijski službenik (lice u civilu ne mora da se legitimiše drugom civilu/gradjaninu jel tako), i da je ovlašćen tj na dužnosti/ radnom mestu?

Ili može bilo kada, bilo ko sa ikakvim radom u MUPu da kažnjava jer jeste službenik policije ?

Ranije je bilo da samo saobraćajni policijski službenik ,ože da reguliše, kontroliše i kažnjava dogadjaje u saobraćaju, i to se podrazumevalo da je u uniformi sa sve brojem značke i jasnom identifikacijom.

I koja je sada razlika policije, milicije i žandarmerije pa eto i civila u saobraćaju?

Meni deluje suludo da je takav sada zakon mada sve je moguće kod nas.

Draške2424
Postovi: 3
Pridružio se: 14 Mar 2020, 10:29

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Draške2424 » 14 Mar 2020, 11:16

Da li neko sa foruma zna da li u Rakovici ima kamera za snimanje prekršaja?? Gde su i za koje prekršaje su namenjene??

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od pedja » 14 Mar 2020, 11:44

Kolegu i mene zaustaviše davno u G.Principa. Kaže da je kolega u civilu uslikao nepropuštanje pešaka.

Složili smo se da piše šta god da je ovaj uslikao, ukoliko dođe i pokaže nam snimak, jer nismo ugrozili pešaka.

Prvo je rekao da će pisati, pa da se vidimo na sudu, da gledamo dokaze, jer kolega ne može da napušta "čeku", pa dok dopešači...

A onda nas je ipak pustio.

T-T


Draške2424
Postovi: 3
Pridružio se: 14 Mar 2020, 10:29

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Draške2424 » 14 Mar 2020, 12:24

Nekad oproste. Ima i dobrih policajaca a možda i nije bio prekršaj, nego jure te njihove "kvote" za prekršaje pa ajd na foru....

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od antivenom » 14 Mar 2020, 12:29

pedja je napisao:Kolegu i mene zaustaviše davno u G.Principa. Kaže da je kolega u civilu uslikao nepropuštanje pešaka.

Složili smo se da piše šta god da je ovaj uslikao, ukoliko dođe i pokaže nam snimak, jer nismo ugrozili pešaka.

Prvo je rekao da će pisati, pa da se vidimo na sudu, da gledamo dokaze, jer kolega ne može da napušta "čeku", pa dok dopešači...

A onda nas je ipak pustio.

T-T
Pustio te je jel nije bilo prekrsaja sa tvoje strane, ne boj se da ima snimak ne bi te pustio.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Mladen7 » 14 Mar 2020, 13:07


ljubitelj je napisao:
Mladen7 je napisao:
09 Mar 2020, 13:20
Moguće je i po zakonu je.
Regulisanje, kontrolu ( kažnjavanje) vrše policijski službenici u uniformi i civilnom odelu.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
Stvarmo, u civilnom odelu?
Ozbiljno pitam.

Ono kazni te osoba u civilu koja ti pridje i kaže/ traži pare ili piše neki papirić- kako se zna da li je policijski službenik (lice u civilu ne mora da se legitimiše drugom civilu/gradjaninu jel tako), i da je ovlašćen tj na dužnosti/ radnom mestu?

Ili može bilo kada, bilo ko sa ikakvim radom u MUPu da kažnjava jer jeste službenik policije ?

Ranije je bilo da samo saobraćajni policijski službenik ,ože da reguliše, kontroliše i kažnjava dogadjaje u saobraćaju, i to se podrazumevalo da je u uniformi sa sve brojem značke i jasnom identifikacijom.

I koja je sada razlika policije, milicije i žandarmerije pa eto i civila u saobraćaju?

Meni deluje suludo da je takav sada zakon mada sve je moguće kod nas.
Odnosi se na pojam biti u civilnom odelu ali u pojedinim okolnostima.
Rad naravno u kordinaciji sa unifornisanim.

OSL bez uniforme obično ne piše kazne već radi neposredno opažanje i sl.
Baš da bi se izbegao taj momenat - što mi ovaj prilazi i ko je uopšte.

Civil mora da pokaže LK ili drugu traženu ispravu OSL koje se legitimisalo i time se praktično zna ko je i šta.

Zabune su moguće ali ih je realno malo ,da budemo iskreni.
Sam zakon je takav prepisan maltene iz više zapadnih država

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока


Draške2424
Postovi: 3
Pridružio se: 14 Mar 2020, 10:29

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Draške2424 » 14 Mar 2020, 13:46

Ima li informacija za kamere na potezu Bulevar Patrijarha Pavla prema Bubanj Potoku? Zna li neko nešto? Pošto pišu da je aktivirao 1000 kamera. https://www.kurir.rs/vesti/beograd/3405 ... ma-najvise



Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od ljubitelj » 14 Mar 2020, 14:21

Hvala na objašnjenju. Iz kojih zemalja je to prepisano?

Ja iskreno nikada nisam čuo ni video bilo gde u svetu a kamoli na zapadu da lica u civilu vrše saobraćajne kontrole i kažnjavanja u bilo kom svojstvu. Uvek i samo uniformisana lica, i to iz nadležen policijske uprave za saobraćaj.
Tamo gde sam živeo nekoliko godina takodje, samo uniformisano lice je vršilo saobraćajne poslove.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Mladen7 » 14 Mar 2020, 16:12

I drugi put.

Jasno je da je potencijalnih zabuna može biti, još je možda vgća zabuna samim policajcima jer nije jasno određeno u kojim situacijama može a u kojima ne. To su izgleda propustili da prepišu.

Ne znam tačno iz kojih država ,tako mi je rečeno .

Inače kad smo kod " bisera" u zakonu zanimljivo je da je vuča ispravnog vozila nedozvoljena, tj prekršaj je.
Upravo to radi parking servis onim manjim Micubiši kamionima kojima vuku a ne nose vozila.
Haos

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока



Tomao
Postovi: 1
Pridružio se: 09 Apr 2020, 17:44

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Tomao » 09 Apr 2020, 21:29

Pre par dana sam prosao na zuto svetlo u NS na semaforu kod merkatora iz pravca mosta ka ž stanici. Bilo je zuto na isteku samom ali nije bilo crveno. Znam da tamo postoje nekakve kamere za prekrsaje pa bi da pitam da li je neko imao slicnu situaciju tamo i da li postoji sansa da mi stigne kazna? Hvala i pozdrav svima.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od nidza » 09 Apr 2020, 23:12

Neće. Kamere su podešene na crveno i to debelo.

Ali, svakako je loša navika žuto, jer službeno lice ako uvidi prekršaj, kazna je izvezna.

damjan97
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Feb 2020, 16:41

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od damjan97 » 30 Maj 2020, 17:57

Jel zna neko za sta su kamere kod paliluske pijace ima ih tri ulica ilije garasanina.
Sinoc se zajebem mislio da se okrenem i ubacim u rikverc i udjem u jednosmernu al sam odma izasao.
Sad ne znam jel me slikala?

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 822
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Rolla » 30 Maj 2020, 21:08

Imas masu novih kamera po Karaburmi, sve su za nadzor, nijedna ne snima saobracajbe prekrsaje... za sada...

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od antivenom » 30 Maj 2020, 22:35

Kad se sve budu postavile i povezale snimace sve prekrsaje.





Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Luki-SB » 03 Jun 2020, 21:17

Sta reci represija se nastavlja evo i meni stigla kazna snimila me kamera treba da vidim gde,znam samo da je na Novom Beogradu,pun je Beograd kamera,do pre 10-15 godina ih nije ni bilo,sad se vise treba bojati kamera nego radara,jer radar mogu bar i da opazim kad mi neko ablenduje a ovo te samo uslika i stigne kazna nakon mesec/dva od prekrsaja.

Sad im dobro dodje punjenje budzeta i jebes ovih 100 evra sto dobijes kad ti to izbije iz dzepa preko kazne. Ne znam samo koliko treba da bude ogranicenje kad i ovako semafora ima na svakom cosku u Beogradu,nigde ne mozes ni da razvijes vise od 80 ni po bulevarima,i opet kazne.

Odgovori