O kamerama za snimanje saobraćaja

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Markoni » 16 Dec 2020, 07:08

Moja žena tri puta snimljena u 17.59 bukvalno.

end_user
Banned
Postovi: 134
Pridružio se: 14 Avg 2020, 17:18

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od end_user » 16 Dec 2020, 07:16

O tome se radi, po njenom satu koliko je tad bilo to je vazno kad uporedjujemo sa zvanicnim satom sa kamere koju tek vidis kad ti stigne cestitka.
Ako je i kod nje bilo to vreme ili cak manje(17:55 recimo) jasno je da je sve kako treba, ali ako je kod nje bilo tipa 18:01 ili 02 ili pak 05 onda je jasno da nema nikakve tolerancije.
I kako bre 3 puta bas u 17:59 jel to ona bas "gadja" minut pre "iskljucivanja" kamere?
Ja svaki dan vozim zutom trakom i uvek prolazim tipa 13:38 do 13:45 i nikada nista mi nije stiglo.
Zato i pitam ako se nadjem u tom razdoblju od 5 min pre ili posle sta se desava koliko su tacni u odnosu na moj sat tj vreme sa kamere.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19285
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Heinz » 16 Dec 2020, 08:36

Markoni je napisao:
16 Dec 2020, 07:08
Moja žena tri puta snimljena u 17.59 bukvalno.
Koje kamere snimaju žutu traku, one koje su prve postavljene (B. Most npr) ili sve Huawei?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Markoni » 16 Dec 2020, 09:47


end_user je napisao: I kako bre 3 puta bas u 17:59 jel to ona bas "gadja" minut pre "iskljucivanja" kamere?
Vozila u to vreme klince na trening, utorak-četvrtak-utorak. Ona tvrdi da je kod nje na satu prošlo 18h. Jbg.

toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od toleander » 16 Dec 2020, 10:21

Ovo i mene zanima. Ja sam dobio jednu, u Despota Stefana, snimljen sam (po fotografijama) u 8:59:19, dakle 41 sekundu pre nego prestaje da bude zuta traka. E sad, ja UVEK bacim pogled na sat u autu pre nego prodjem tuda i prilicno sam siguran da sam tako uradio i taj put. Sat dobija vreme preko GPS-a tako da iskljucujem opciju da kod mene nije bilo tacno vreme.

Mislim, to je bilo prosle godine i odmah sam platio jer sam kapirao da mi je to lakse nego da se cimam i dokazujem ali me od tada kopka da li moze nesto da se uradi u tim situacijama,
Poslednja izmena od toleander u 16 Dec 2020, 10:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Esse Quam Videri

end_user
Banned
Postovi: 134
Pridružio se: 14 Avg 2020, 17:18

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od end_user » 16 Dec 2020, 10:31

Markoni je napisao:
end_user je napisao: I kako bre 3 puta bas u 17:59 jel to ona bas "gadja" minut pre "iskljucivanja" kamere?
Vozila u to vreme klince na trening, utorak-četvrtak-utorak. Ona tvrdi da je kod nje na satu prošlo 18h. Jbg.
E to je o cemu ja pisem.
Zato i pitam da znamo ako ima neko proveronu 100% tacnu informaciju, mozda neko iz MUPa od kolega forumasa moze da kaze kako to funkcionise i kako ja da znam koliko je sati na kameri.
Samo da ne bude odgovor pa ne idi u to vreme zutom trakom jer to i ja znam mene zanima ono sto ne znam.
toleander je napisao:Ovo i mene zanima. Ja sam dobio jednu, u Despota Stefana, snimljen sam (po fotogradijama) u 8:59:19, dakle 41 sekundu pre nego prestaje da bude zuta traka. E sad, ja UVEK bacim pogled na sat u autu pre nego prodjem tuda i prilicno sam siguran da sam tako uradio i taj put. Sat dobija vreme preko GPS-a tako da iskljucujem opciju da kod mene nije bilo tacno vreme.

Mislim, to je bilo prosle godine i odmah sam platio jer sam kapirao da mi je to lakse nego da se cimam i dokazujem ali me od tada kopka da li moze nesto da se uradi u tim situacijama,
E da ne bih dosao u tu situaciju zato sam ovo gore pitanje i postavio ali vidim da muci to i druge ne samo mene.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19285
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Heinz » 16 Dec 2020, 11:07

Ja bih im tražio neki dokaz da vreme preuzimaju od Direkcije za mere i dragocene metale, kako je predviđeno propisima.

end_user
Banned
Postovi: 134
Pridružio se: 14 Avg 2020, 17:18

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od end_user » 16 Dec 2020, 17:28

Dobro to si u pravu, ali 99.9% to i rade i imaju potvrdu da izdaju, mene je interesovalo kako ja da znam jer moj sat ni u kolima ni na ruci nije sinhronizovan sa tom direkcijom. Imam samo GPS vreme na MM ali to opet ne znaci nista.
A ono sto sam jos hteo da saznam a po vasoj prici naslucujem a to je da nema nikakve tolerancije za vremensku zutu traku a bio sam uveren da je bar 15 min tolerancija ali po vama ispada da ista ne postoji.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Woodoo » 17 Dec 2020, 23:57

end_user je napisao:
16 Dec 2020, 06:44
Sto dakle znaci da ako ja u 13:59 po mom satu prodjem zutom trakom nece mi nista stici iako je recimo vreme na kameri u tom trenutku recimo 14:02, neverovatno mi je ta tvoja teorija za koju verujem da ipak nije tacna.
Veoma je tačna. Ja sam za 20 dana dobio 4 kazne sa vremenima 17:54, 17:56...a radno vreme mi je do 18 pa je poprilično nemoguće da u to vreme budem na mestu gde kamera snima.
Markoni je napisao:
16 Dec 2020, 07:08
Moja žena tri puta snimljena u 17.59 bukvalno.
Da li je prekršaj sa datumom pre 17. oktobra?
Heinz je napisao:
16 Dec 2020, 11:07
Ja bih im tražio neki dokaz da vreme preuzimaju od Direkcije za mere i dragocene metale, kako je predviđeno propisima.
Isto sam i ja tražio, međutim šef u Ljermontovoj mi je rekao da vreme preuzimaju satelitski, da su imali odstupanja oko 2 meseca i da on navodno nije primetio odstupanje. Kako je sve to moguće ne znam i nisam se bavio dalje jer sam dobio potvrdu da mi se novac vrati.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19285
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Heinz » 18 Dec 2020, 09:22

Sa kojih lokaciju su snimci, tj koje kamere?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Markoni » 18 Dec 2020, 18:05

Jeste pre 17.10., pogledaću tačno.
U mom slučaju Bul. despota Stefana.

Edit: U septembru je bilo.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Woodoo » 18 Dec 2020, 21:12

To je to, i meni se desilo u Despota Stefana, ako je potrebno mogu da napišem šta sam sve uradio da ponište kazne i pokrenem proceduru za povrat novca.
Te pare koje sam im uplatio sam prežalio, kad mi vrate uplatiću ih u humanitanre svrhe, nisam hteo dinara da im ostavim.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Markoni » 18 Dec 2020, 21:23

Pa ako ti nije teško udri. Svakako bolje za neku donaciju nego kod njih.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Woodoo » 18 Dec 2020, 21:51

Stigle su mi za 20 dana 4 prekršajne prijave sa slikom auta za žutu traku u Bulevaru Despota Stefana, sve su pokazivale vreme 3-4 minuta do 18 sati od kada je dozvoljeno voziti žutom trakom. Prva kazna kraj avgusta, ostala 3 prekršaja napravljena u septembru. Pre toga 5 godina nisam platio nijednu kaznu iako svakim danom prolazim istom rutom.

Prve tri kazne sam platio odmah (po 2.500 din), znam da sam jedan dan izašao malo ranije i da je postojala mogućnost da sam tada napravio prvi prekršaj ali nisam bio siguran da li je bilo pre ili posle 18 h, žuri mi malo sat u kolima. Druge dve sam platio jer sam se vodio logikom na koju i oni računaju, da više mogu da izgubim cimajući se sa njima odsustvujući sa posla nego da pregrmim kazne. Međutim kad sam dobio četvrtu rešio sam da isteram stvari na čistac.

Odem u MUP u Savskoj, navedena je kancelarija gde svako može da se javi, žene koje tamo rade su mi objasnile da one samo rade po nalogu koji dobiju iz Ljermontove i da nemaju veze sa satom na kamerama. Ako hoću da se cimam da odem do šefa koji je kancelarija pored ali joj je tada prošlo radno vreme.

Odvojim opet vreme od posla da odem kod šefice (par puta nisam uspevao da nađem parking pa sam odustajao) koja me kulturno primi i objasni isto što i koleginice, da moram da idem u Ljermontovu.

Odem do Ljermontove, objasnim liku na prijemu u čemu je problem, on pozove ljude koji rade baš na kamerama i od njih dobije odgovor da je sat tačan. Ja mu objasnim da im ne verujem i da hoću da vidim vreme koje je podešeno na kamerama i uporedim da li ima odstupanja od tačnog vremena. On pozove šefa i posle kratkog vremena dođe jedan skroz korektan momak kome sam opet objasnio celu situaciju od početka. On me je isprva pitao ko me je poslao kod njih, pa opet provukao da je sat tačan i da on nema uticaj na isti, međutim pošto sam bio uporan rekao mi je da sačekam da nešto proveri i da telefonira.

Sve vreme u komunikaciji sa svim tim ljudima nisam dizao previše galamu, nisam stavljao akcenat na parama već na tome da hoću da znam kako im je podešen sat, da sam organizovao svoje radno vreme tako da mogu u oba smera da koritstim žutu traku i da moram da znam da li taj benefit više nemam.

Posle desetak minuta telefoniranja dođe do mene i prizna mi da su do 17. oktobra imali odstupanja sata, da se sat podešava satelitski i da nisu proveravali da li je sat tačan. Priznao mi je da su imali još pritužbi i da odem odmah do Savske da mi storniraju kazne.

Vratio sam u Savsku kod iste gospođe, stavio sam joj na teret to da je od starta znala da nisu u pravu ali da me je ipak slala u Ljermontovu da gubim vreme. Prvo što je uradila je provera da li sam stvarno platio sve kazne, kada je to utvrdila izdiktirala mi je šta da napišem kao zahtev za povraćaj novca.

Sutradan sam otišao po rešenja (za svaku kaznu posebno) na kojima naravno nije pisalo da su pogrešili već da uplaćena sredstva nisu iskorišćena po svojoj nameri i da mi se ista vrate.

Sa tim potvrdama sam otisao u upravu javnih prihoda opštine u kojoj živim (pare vraća uprava za trezor ministarstva finansija tj nadležna filijala po mestu prebivališta), popunio obrazac i predao na šalteru.

Tu je sad problem što je kontakt br koji sam dobio za praćenje povrata nemoguće dobiti. Žena u centrali mi je rekla da je nemoguće dobiti te kancelarije, jednostavno podignu slušalicu i non stop im je zauzeto a nikoga ne primaju zbog covida. Kaže da im se može. Koliko god do sada bio relativno opušten mislim da ću sad da napravim haos zbog ovog bezobrazluka, 1. decembra sam predao zahtev za povrat, danas je 18-i još uvek nisu uplatili.

Nisam siguran da li je greška sa satom nenamerna ljudska greška ili namerna sa ciljem da se malo popuni budžet. Da nisam dobio 4. kaznu verovatno se ne bih iscimao, većina ljudi ide linijom manjeg otpora a i vreme mnogo košta. Ko zna koliko njih je platilo samo jednu kaznu, ko će da se cima ovoliko zbog 2.500.

Ukoliko budeš hteo da uđeš u proceduru, a u Savskoj krenu da zatežu ja sam spreman da odem sa tobom i mojim potvrdama, tada neće imati kud.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od marketman » 18 Dec 2020, 22:51

Ovo je za temu >Zašto je Srbija tu gde jeste?!<

Odgovori