O kamerama za snimanje saobraćaja

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od schonenk » 21 Jun 2022, 22:34

ftj je napisao:
21 Jun 2022, 20:22

Al evo u holandiji izgleda to funkcionise malo bolje

Kada korisnici javnog prevoza i biciklisti u Srbiji ne budu smatrani marginom drustva bice moguce nesto ovako.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od nidza » 22 Jun 2022, 09:51

To se spontano neće desiti. Aktivisti koji su sad već prerasli u gradske stranke imaju dobre predloge i ne bi bilo loše eksperimentalno privremeno pokušati nešto od tog i izmeriti efekte. Fakt imamo urbanističku situaciju kakvu imamo, i to se neće brzo promeniti, tj. može biti samo sve gore i gore jer ovi pikiraju svaku zelenu površinu da zauzmu stambenim objektom, a to znači još ljudi, još kola. Jedino što može da se uradi je da se na račun kola da prioritet drugim vidovima transporta, jer ovako ne može.

Amsterdam je imao ozbiljne probleme, tj. nisu oni došli do bicikala i ovakve organizacije saobraćaja da nisu i sami u jednom momentu udarili u zid.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od ftj » 22 Jun 2022, 11:16

Kod nas udruženja biciklista za sad ne mogu da se izbore za to da nemaš nazubljeni ivičnjak na biciklističkoj stazi, ili ukidanje neke glupave prepreke u vidu gelendera pred pešački prelaz, a kamoli neke krupnije stvari koje su sprovedene po evropi i koje bi ovde zvučale kao naučna fantastika.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od shandu90 » 22 Jun 2022, 11:20

Biciklisti prvo da nauce da voze


Sent from my iPhone using Tapatalk

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od ftj » 22 Jun 2022, 11:21

Poenta je da covek ne bude 'biciklista' da bi koristio bicikl kao vid prevoza.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od shandu90 » 22 Jun 2022, 11:24

To se da primetiti po gradu. Mnogo ih je priucenih koji ne znaju da voze, ni da koce. O onim ‘svetlima’ za 250 din komplet, neci da trosim reci. Padaju svaki dan, sestri stizu na urgentnom jednako kao motociklisti. Izuzetno bezobrazni i osioni ljudi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od ftj » 22 Jun 2022, 11:33

Jel ti to ozbiljno smatraš da su to neki posebni ljudi, neka posebna rasa koja ima specifične osobine jer vozi bicikl?

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od nidza » 22 Jun 2022, 11:37

Niža bića izgleda svi učesnici u saobraćaju sem onih za volanom. :D

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Gazu » 22 Jun 2022, 11:46

Moguće da mu samo bodu oči oni od njih koji stvarno jesu bezobrazni. Ima takvih. I biciklisti bi trebali nekih propisa da se pridržavaju, ali neki od njih misle samo da propise koje se odnose na auto, ne i na one koji su za njih. Tipa, maksimum 1m od bankine, da voze putem kad imaju biciklističku... A kad mu svirucneš da unormali svoje kretanje da ga možeš obići, on kao da bi da se bije. Mada tokom vožnje upadljivo više osionih ima za volanom. Jako je malo onakvih biciklista.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk




Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od shandu90 » 22 Jun 2022, 12:03

ftj je napisao:Jel ti to ozbiljno smatraš da su to neki posebni ljudi, neka posebna rasa koja ima specifične osobine jer vozi bicikl?
Ocigledno je da misle da su posebni. Vozim i bajs i auto i gledam svaki dan kako se ponasaju. Mnogo oni sebi daju za pravo nekad, sigurno su takvi teletabisi i u drugim sferama zivota. Ukratko.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od schonenk » 22 Jun 2022, 12:09

Ti vozis bicikl, ali nisi "oni"?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od shandu90 » 22 Jun 2022, 12:28

Nisam, ali mi smeta iz oba ugla.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od schonenk » 22 Jun 2022, 13:30

Imas konfuzan nacin razmisljanja sa nekim neodredjenim pojmovima.

Ti si biciklista, ali nisi biciklista, pa pominjes neke teletabise, ali nisam siguran koja ti je jedinica mere za njih. Intelektualno ili materijalno siromastvo?

Mozda se nadjemo negde, mozda samo ne znas da se izrazis?

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Momčilo » 22 Jun 2022, 13:36

Suština je da osoba na biciklu mora da pazi na sebe, ne oslanjajući se na to da će drugi da paze na njega. Npr. kod nas na ulasku na parking firme se preseca biciklistička i pešačka staza. Naravno, svaki put stanem, pogledam da li idu biciklisti koliko mi pogled pruža od parkiranih automobila i lagano ulazim na parking, a nebrojeno puta mi samo izleti velikom brzinom dok sam pogledao levo-desno i moram naglo da kočim. Suština je da mora i on da uspori pred raskrsnicu, ja kada vozim bicikli praktikujem da mi susretni pogledi i tek onda sam siguran da me je vozač automobila video.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od shandu90 » 22 Jun 2022, 13:57

schonenk je napisao:Imas konfuzan nacin razmisljanja sa nekim neodredjenim pojmovima.

Ti si biciklista, ali nisi biciklista, pa pominjes neke teletabise, ali nisam siguran koja ti je jedinica mere za njih. Intelektualno ili materijalno siromastvo?

Mozda se nadjemo negde, mozda samo ne znas da se izrazis?
Nigde ja nisam spominjao materijalni momenat, ne virim drugima u novcanik niti me interesuje. Drugo, neko od vas je napravio podelu na mene i ostale, ja sam samo nastavio u tom pravcu. U zavisnosti od obaveza kombinujem prevoz. Biciklisti su vecinom neobazrivi, i to se primecuje bez obzira da li idem gradom na 2 ili 4 tocka. Bitno je da im sve smeta i da su ugrozeni. Izuzeo sam sebe jer smatram da vodim racuna i da sam obazriv. Mnoge stvari ne valjaju, i stvarno ne zelim da mi zivot prodje u kuknjavi. Postoji skoro 200 drzava na planeti, a zivot je ipak 1. Moje misljenje je takvo kakvo je, neko razume sta sam napisao a neko ne. Zato postoji opcija ‘ignore’ na forumu Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori