O kamerama za snimanje saobraćaja

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Denis8911
Postovi: 10
Pridružio se: 08 Maj 2019, 03:15

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Denis8911 » 12 Maj 2019, 11:52

Ljudi danas sam video kameru na pancevackom mostu u pravcu grada kad se predje most pa pre skretanja za 29 novembar stoji velika kamera s leve strane jel to za brzinu ili ne i dali radi?

Denis8911
Postovi: 10
Pridružio se: 08 Maj 2019, 03:15

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Denis8911 » 12 Maj 2019, 12:12

Izgleda je skoro postavljena pre par dana je nisam video bar kolko znam nije bila tu

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Grujic » 12 Maj 2019, 12:29

antivenom je napisao:Naravno, da i sa famom zaustavlja, ako hoce ili ako ima naredjenje, a moze i da ne zaustavlja i samo ti stigne koverta.
Pro laser to ne moze tu te odmah zaustavljaju(to je taj iz ruke sto kazes), i imas varijantu dojave, da te fama snimi a malo kasnije te zaustave saobracajci po toj dojavi kolega.
"Kreativni su" i ima raznih varijanti.
Ne pamtim kad sam video Prolaser...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od H4wkeye » 12 Maj 2019, 13:26

Zato sto se rucni radari ne koriste jos od 2010/11. otprilike. :) Samo ovi sa mogucnoscu snimanja. Trenutno su to T-Laser III od kompanije Telix is Novog Sada.

Denis8911
Postovi: 10
Pridružio se: 08 Maj 2019, 03:15

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Denis8911 » 12 Maj 2019, 15:13

Jer zna neko sta snima kamera na pancevackom brzinu ili sta

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Grujic » 12 Maj 2019, 15:16

Ako je pstavljena pre par dana vetovatno je za brzinu, kao sto je bilo najavljeno al tesko da je vec sad u funkciji.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Denis8911
Postovi: 10
Pridružio se: 08 Maj 2019, 03:15

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Denis8911 » 12 Maj 2019, 15:41

Pa to al reko dal i sad snima vidim svi jure pored a ona tu ili neznaju ili neradi sta znam nema ni onaj crvrni sensor samo je kamera na samom zavrsetku mosta mozda je i ranije postavljena mada nisam je nikad video do danas

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Grujic » 12 Maj 2019, 16:19

Naravno da ne znaju, a drugo necemo znati kad ce poceti sa radom dok ne stigne nekome kazna

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Denis8911
Postovi: 10
Pridružio se: 08 Maj 2019, 03:15

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Denis8911 » 12 Maj 2019, 18:33

I pitanje na kolko km su namestene da snimaju na pancevcu je ogranicenje 60 znam da ona kod specijalnog suda hvata na 74km na tolko je valjda namestena sve ostalo ne belezi ima mali milion kamera od vuka do bogoslovije i neke velike kod oesackog na bogosu pa nisam primetio ni jedna da meri brzinu sad videcemo stize i na karaburmi kamerica al ce nas gleda veliki brat 😂😂😂

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od antivenom » 13 Maj 2019, 14:56

Denis8911 je napisao:Jer zna neko sta snima kamera na pancevackom brzinu ili sta
Sama kamera ne moze da snima brzinu, snima video snimak, brzina se dobija radarom ili izracunavanjem od tacka A do tacke B.
Gde ste videli da sama kamera meri brzinu.
Huawei-je su kamere u BG postavljene pokusacu da saznam koje su i kakve su im specifikacije.
Ali ako negde vidite neku kameru i tu saobracajca znajte da te ne mere brzinu jer isti ne bi radio to sto radi.
Drugo, i sami su priznali da je vecina namenjena necem drugom(otkrivanju teskih krivicnih dela, da isti ne bi mogli da pobegnu a da ovi ne znaju na koju su stranu tim i tim autom otisli, prepoznavanje lica i tablica imaju, to sigurno vec znate) ne merenju brzine.
Kad vidis kameru i ispod nje radar, e ta meri 100% sad na koliko su podesene ne znam, ali sigurno nisu na ispod 5km od ogranicenja, mozda i do celih 10km ali to moze da kaze neko iz policije(a ima ovde istih) ili pokusati "rucnom" metodom pa saznati.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od nidza » 13 Maj 2019, 15:29

Može kamera da snima brzinu, već ti je objašnjen princip iznad.

Presretači mere brzinu samo na osnovu posebne kamere i odgovarajućeg softvera. Sistem je u potpunosti pasivan i ne može se detektovati iz kola, niti jednim detektorom, u tome je sva suština.

Izvesno je da će takve kamere biti sve jeftinije i sve više integrisane u centralni sistem obrade podataka, a tu su mogućnosti beskrajne. Ne treba nikog da brine ukidanje privatnosti, pošto ste je se već dobrovoljno odrekli upotrebom pametnog telefona, vrlo verovatno mnogo godina unazad.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od antivenom » 13 Maj 2019, 16:36


nidza je napisao:Može kamera da snima brzinu, već ti je objašnjen princip iznad.

Presretači mere brzinu samo na osnovu posebne kamere i odgovarajućeg softvera. Sistem je u potpunosti pasivan i ne može se detektovati iz kola, niti jednim detektorom, u tome je sva suština.

Izvesno je da će takve kamere biti sve jeftinije i sve više integrisane u centralni sistem obrade podataka, a tu su mogućnosti beskrajne. Ne treba nikog da brine ukidanje privatnosti, pošto ste je se već dobrovoljno odrekli upotrebom pametnog telefona, vrlo verovatno mnogo godina unazad.
Pa nisam dobio info a trazio sam da potkrepi tu tvrdnju.
To ako postoji nekako ne verujem da moze biti tacno i da ove kamere rade na tom principu.
Presretaci imaju uglavnom u kolima Ramer 10 i vrlo lako se detektuje na velikoj daljini, provereno, dalje nema javno razume se.
Tako da ako ti je i ova prva informacija kao ova za presretace, onda znam da 100% nije tacno.
Aj daj ti info tih kamera da vidimo da li Huawei pravi iste.

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od ljubitelj » 13 Maj 2019, 16:48

Ima par decenija kako kamere mere brzinu, za detalje kako rade proguglaj Provida.dk
Takve se koriste za presretače po Evropi, ne zanm da li kod nas ali je taj danski proizvodjač dokazan kroz decenije koriščenja. Tačnost je sertifikovana, kamere su homologavne za merenje a sudovi ih prihvataju kao dokaz.
Princip je prost i zasniva se na merenju vremena prolaza izmedju 2 poznate tačke (to je s- predjeni put)

v=s/t, brzina izračunata iz jedne promenljive (t- vreme) i jedne konstante (s).

Presretači sve to mere još iz pookreta, uključivo i svoju brzinu kao dopunsku informaciju na ekranu koji se prati.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Grujic » 13 Maj 2019, 17:29

Presretaci su pre imali taj pasivan sistem ali nije in bas tako savrsen.
Sve se vise menja, a ima na netu dosta materijala da nije bas savrsen.
U HR sa istim sistemom presretaci su od izmerene odbijali ozbiljnu cifru zbog moguce greske...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Ogi » 15 Maj 2019, 19:15

Danas velika guzva ispod kamere kod Trga Nikole Pasica, desna traka prazna i ja krenem polako desnom, znam koliko je to opasno mesto jer je stalno guzva pa mi nije jasno ni kako kaznjavaju i gledam non stop u semafor, prodjem na cisto zeleno i odmah posle semafora usporim maltene do stajanja jer su tu katakombe jos od paleolita, pogledam u retrovizor kad vidim iza mene stoje i pesaci prelaze i odsecem se. I st sad, ako me je kamera snimila ispada da sam prosao na crveno?

Odgovori