O kamerama za snimanje saobraćaja

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od ftj » 29 Dec 2023, 14:06

Nema smisla tako da vozis, vodi racuna!! :)

Kao sto si vec i rekla, kamera mora da te snimi da je crveno dok stojis pre zaustavne i u raskrsnici. Nece oni nista dalje da ocenjuju kakva ti je bila namera i da li si dodala gas. I to sve pod uslovom da tu zaista kamera snima.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Gazu » 29 Dec 2023, 17:38

Da, pri čemu još prolazak kroz žuto nije prekršaj. Šta kad negde ni nema trepćućeg zelenog, a koliko znam nigde u zakonu nije ništa formulisano sa "ako ima ili nema trepćućeg zelenog". Sve rečeno se odnosi na crveno.

Svakako treba paziti kod takvog ubrzavanja, tako bi lagano i kamera mogla da te uhvati da cepaš kroz semafor 20km/h preko ograničenja - ako kamera to snima. Tu se isto dobija koji kazneni poen.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


DesertRose
Postovi: 43
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od DesertRose » 30 Dec 2023, 14:01

E pa ja i kad "jurnem" kroz semafor to je uvek po ogranicenju. :rofl:
Ali samo mi nije jasno kako izbeci te prolaske na zuto cak i crveno, posebno kada su u pitanju semafori gde zeleno ne trepce, ili semafori gde zuto traje manje od 2 sekunde? :glavomuzid:
Evo malo pre opet na Nbg covek se prestrojava u raskrsnici, omasio traku, i zbog njega me zakaci upravo to dvosekundno zuto. A da ne pricam o trajanju zelenog dovljno da dve osobe prodju ako niko ne krece presporo.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Gazu » 02 Jan 2024, 14:13

Uvek se može zaustaviti na vreme tako da se ne prođe kroz crveno. Samo pažljivo pratiti situaciju na putu, pa ako se dovoljno daleko žuto upali, lagano kočiti. I paziti da ti se neki sivonja s leđa ne zalepi u auto. Ili da ne budeš ti ta koja naglim kočenjem iznenadi tog iza sebe.

Mislim, ni ja ne kažem da kroz žuto treba prolaziti, već samo da se ne legne momački na kočnicu čim se žuto upali.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: O kamerama za snimanje saobraćaja

Post od Geza » 21 Mar 2024, 23:08

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori