Merenje prosečne brzine na auto-putu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 322
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Inzaghi » 18 Avg 2022, 12:00

Jedva cekam da mi blicaju na autoputu njihovi.

Korisnikov avatar
STrider90
Postovi: 142
Pridružio se: 16 Sep 2017, 17:08

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od STrider90 » 18 Avg 2022, 12:07

A kakva je situacija za kombinaciju tag+strane tablice? Do sada nisu imali mogućnost kažnjavanja istih


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Grujic » 18 Avg 2022, 12:08

Inzaghi je napisao:
18 Avg 2022, 12:00
Jedva cekam da mi blicaju na autoputu njihovi.
Svakako ne smeš da jašeš levu traku
STrider90 je napisao:
18 Avg 2022, 12:07
A kakva je situacija za kombinaciju tag+strane tablice? Do sada nisu imali mogućnost kažnjavanja istih


Sent from my iPhone using Tapatalk
To sa tag-om je neko pustio buvu, tag kao tag nije bio bitan faktor, već prosto strance nisu mogli da kažnjavaju. Sada će kako navode moći, zaokružili su celu priču

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Geza » 18 Avg 2022, 12:14

Bio je pre slučaj tipa sa isteklim tablicama, svaki dan je kamera beležila prekršaj. Ne bi bilo iznenađenje da i sada dođe do kumulacije kazni na autoputu.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od BigMazzy » 18 Avg 2022, 12:17

STrider90 je napisao:A kakva je situacija za kombinaciju tag+strane tablice? Do sada nisu imali mogućnost kažnjavanja istih


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pre neki dan na naplatnoj rampi Stara Pazova, nakon rampe stoji saobraćajna, zaustavili dva automobila sa stranim tablama, jedan saobraćajac sa nekim spiskom stoji, gleda tablice i sklanja u stranu. Pretpostavljam da zaustavljaju po dojavi za prekoračenje.
Mislim da sam pisao već.

PS
Čini mi se da i stranci u poslednje vreme mnogo umerenije voze i paze na brzinu na AP nego prethodnih godina.


Korisnikov avatar
STrider90
Postovi: 142
Pridružio se: 16 Sep 2017, 17:08

Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od STrider90 » 18 Avg 2022, 12:38

Grujic je napisao:
To sa tag-om je neko pustio buvu, tag kao tag nije bio bitan faktor, već prosto strance nisu mogli da kažnjavaju. Sada će kako navode moći, zaokružili su celu priču
Kako nije? Pa ranije je pokazao prosečnu brzinu u naplatnoj kućici, pa ako stoji patrola posle nje zaustavljaju i pišu kazne. Ako imaš tag, samo prođeš i ne zaustavljaju. Ukoliko je i sada tako, onda i dalje ta kombinacija predstavlja rupu u sistemu

Edit:
@BigMazzy Ako su imali odštampan spisak, onda verovatno javljaju o određenoj deonici gde je napravljeno prekoračenje direktno policiji, radi drugačije nego do sada.

Šta ukoliko nema policije posle naplatne rampe? Da li je sistem umrežen pa kazna čeka na granici?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od carov2 » 18 Avg 2022, 12:50

Moram da priznam da mi nije jasno kako će u buduće funkcionisati "novi" sistem.
Imam osećaj da se i nisu nešto potrudili da objasne narodu ili ni njima(većini) nije do kraja jasno.
Nisam mnogo istraživao, pa da pitam:
Kamere su u funkciji merenja prosečne brzine od rampe do rampe ili u kraćim segmentima, od neke kamere do druge kamere?
Od tog sistema možeš da popiješ samo kaznu za prosečnu brzinu, ne i za neku trenutnu brzinu, evo tu si išao 167 kmh recimo, uhvatila te kamera?

Ja se slažem da u nekim drugim državama može da se vozi opuštenije, da nećeš imati problema sa "normalnih" 140-150 kmh. Pogotovo države koje imaju 140 kmh ograničenje.

Veće brzine mogu bez nekih problema recimo u Bugarskoj, Rumuniji, Mađarskoj, Grčkoj.

Ja vozim relativno brzo i u navedenim državama nisam imao nekih većih problema.

Sent from my LE2120 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Gazu » 18 Avg 2022, 12:57

carov2 je napisao:
18 Avg 2022, 12:50
Moram da priznam da mi nije jasno kako će u buduće funkcionisati "novi" sistem.
Imam osećaj da se i nisu nešto potrudili da objasne narodu ili ni njima(većini) nije do kraja jasno.
Kao neko ko radi u državnoj "firmi". Garant ni njima nije jasno.🤣

Btw, u nekim novinama je bilo za ta manja ograničenja kolike su kazne: 1500 za do 10km/h, 2500 za do 20km/h. To sam naveo sume ukoliko se plati odmah u roku od 8 dana. To je suma koja je kao što sam i rekao - za nekog u dobrom autu packa.

Kass
Postovi: 206
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Kass » 18 Avg 2022, 13:18

Rekao bih ovako na osecaj da tu postoji veliki problem sa GPRS i ostalim eu pravilima pa zbog toga oni obilaze ko kisa oko kragujevca. Za pocetak nisu sigurni sta uopste sme pa plase mecku resetom. Te pocinje u avgustu, pa sad u oktobru. Videcemo sta ce se desiti do kraja.

btw sto se tice moje teorije o voznji normalnom brzinom uz obezbedjivanje dodatnog troska za put, moram da proverim kako se ponasa ako dobijes kaznu, pa onda dobijes jos jednu kad se vracas. Da li to menja nesto na situaciji.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Grujic » 18 Avg 2022, 13:19

STrider90 je napisao:
18 Avg 2022, 12:38
Grujic je napisao:
To sa tag-om je neko pustio buvu, tag kao tag nije bio bitan faktor, već prosto strance nisu mogli da kažnjavaju. Sada će kako navode moći, zaokružili su celu priču
Kako nije? Pa ranije je pokazao prosečnu brzinu u naplatnoj kućici, pa ako stoji patrola posle nje zaustavljaju i pišu kazne. Ako imaš tag, samo prođeš i ne zaustavljaju. Ukoliko je i sada tako, onda i dalje ta kombinacija predstavlja rupu u sistemu

Edit:
@BigMazzy Ako su imali odštampan spisak, onda verovatno javljaju o određenoj deonici gde je napravljeno prekoračenje direktno policiji, radi drugačije nego do sada.

Šta ukoliko nema policije posle naplatne rampe? Da li je sistem umrežen pa kazna čeka na granici?

Sent from my iPhone using Tapatalk
NIje.
Prosečna brzhina se pokazivala jako kratko, samo prvih par meseci leta 2017te, posle su to ukinuli i uvek se slalo na adresu kućnu. Strancima nisu mogli da šalju stoga su bili pošteđeni.
Tag sa tim nije imao veze, svakako auto bude snimljen i sa tagom.. Policije iza rampe nije bilo jer su se podaci obrađivali drugačije, periodično, ne u realnom vremenu, ili neobrađivali uopšte.

Sada kako su pisali strance čekaju odmah, a radi se na mehanizmu da im se šalje na adresu u inostranstvo.
carov2 je napisao:
18 Avg 2022, 12:50
Moram da priznam da mi nije jasno kako će u buduće funkcionisati "novi" sistem.
Imam osećaj da se i nisu nešto potrudili da objasne narodu ili ni njima(većini) nije do kraja jasno.
Nisam mnogo istraživao, pa da pitam:
Kamere su u funkciji merenja prosečne brzine od rampe do rampe ili u kraćim segmentima, od neke kamere do druge kamere?
Od tog sistema možeš da popiješ samo kaznu za prosečnu brzinu, ne i za neku trenutnu brzinu, evo tu si išao 167 kmh recimo, uhvatila te kamera?

Ja se slažem da u nekim drugim državama može da se vozi opuštenije, da nećeš imati problema sa "normalnih" 140-150 kmh. Pogotovo države koje imaju 140 kmh ograničenje.

Veće brzine mogu bez nekih problema recimo u Bugarskoj, Rumuniji, Mađarskoj, Grčkoj.

Ja vozim relativno brzo i u navedenim državama nisam imao nekih većih problema.

Sent from my LE2120 using Tapatalk
Ne od rame do rampe nego od kamere do kamere kojih sada ima dosta na rastojanjima od nekoliko km, do nekoliko desetina km. Na auto-putu između dve rampe imaš nekoliko sektora gde se meri prosek.

Ono što jeste ostalo nejasno, a pitanje kako će se i saznati, je da li su kamere u paru, u prevodu da je jedna kamera ulaz a druga izlaz, tj da li je sektor merenja jasno definisan između kamere A i B.
Ako svaka kamera može da bude ulaz i izlaz, onda je bukvalno ceo AP pokriven.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Gazu » 18 Avg 2022, 13:31

Logično je da je svaka i ulaz i izlaz. Kao checkpoint, i onda se samo vide intervali i lako računa.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Heinz » 18 Avg 2022, 13:38

Mere vreme po sektorima i dele sa dužinom sektora.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Grujic » 18 Avg 2022, 13:42

Gazu je napisao:
18 Avg 2022, 13:31
Logično je da je svaka i ulaz i izlaz. Kao checkpoint, i onda se samo vide intervali i lako računa.
Što logično?
Prosto je onako kako su uradili da bude, a to može i ovako i onako, ne znamo.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Momčilo » 18 Avg 2022, 13:53

BigMazzy je napisao:
18 Avg 2022, 12:17
STrider90 je napisao:A kakva je situacija za kombinaciju tag+strane tablice? Do sada nisu imali mogućnost kažnjavanja istih


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pre neki dan na naplatnoj rampi Stara Pazova, nakon rampe stoji saobraćajna, zaustavili dva automobila sa stranim tablama, jedan saobraćajac sa nekim spiskom stoji, gleda tablice i sklanja u stranu. Pretpostavljam da zaustavljaju po dojavi za prekoračenje.
Mislim da sam pisao već.

PS
Čini mi se da i stranci u poslednje vreme mnogo umerenije voze i paze na brzinu na AP nego prethodnih godina.
Mislim da ti što stoje kod Pazove zaustavljaju one koje je usnimio radar koji bude postavljen ispod nadvožnjaka kod Inđije.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Gazu » 18 Avg 2022, 13:55

@grujic
Logično u smislu da na taj način kako sam rekao mogu da koriste duplo manje kamera. Zadatak kamere je samo da pročita tablice, i da upiše vreme prolaska vozila. Zašto veštački praviti da neke kamere budu isključivo ulaz ili izlaz.

E sad, složio bi se sa tobom. Ako to i jeste najoptimalniji način, ne mora da znači da oni nisu uradili drugačije - iz ko zna kojeg razloga.
Poslednja izmena od Gazu u 18 Avg 2022, 13:58, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori