Merenje prosečne brzine na auto-putu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Vladapetr » 18 Avg 2022, 16:57


starac vujadin je napisao:Kamere "unutar" neke deonice ne mere prosečnu brzinu, nego beleže one koji trenutno voze iznad ograničenja. Prosek se meri između naplatnih rampi. Ovo je sada uvedeno (tj. počelo da se primenjuje) da bi se sprečili oni koji vole da zgaze po gasu, a znaju da će stati negde i ispeglati prosek. To postoji u drugim državama...kamere na nadvožnjacima, odvajanjima...od njih i "kupujemo" te štosove radi "povećanja bezbednosti".
To je sad neko tvoje tumačenje, i u najavama i sad kad je počeo sistem pričaju o prosečnoj između dva punkta.

nidza je napisao:Koliko si ti samouveren sa oksimoron segmentom vozila kad je u pitanju bilo kakva agilnost u vanrednoj situaciji.
Ajd pročitaj barem više od 2-3 prethodna posta pre nego se ubaciš u diskusiju, nisi promašio loptu nego sport Slika

Sent from my SM-G996B using Tapatalk



There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1894
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od 123456 » 18 Avg 2022, 17:15

Samo ne znam cemu i zašto konstantno omalovažavanje onih koji voze punto ili slične aute i uvek poredjenje sa njima.
Siguran sam, da su po druge učesnike a i po sebe u saobraćaju bezbedniji nego oni sa mercedesom, audijem ili bmw-om. U proseku naravno, uvek ima neko ko odstupa.
Mnogo redje neko sa slabijim autom precenjuje mogućnosti svog vozila i ima neodoljivu potrebu za dokazivanjem i vožnjom do limita nego nego sa boljim autom.
Stvar je u glavi a ne u džepu ili u autu.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Bogdan » 18 Avg 2022, 17:19

Pa kad se toliko kurci sa svojim autom i da mu se moze sve, a ostali su truba jel voze krseve, pa onda neka cepa pun gas i neka placa kazne, u cemu problem?
Ti ucesnici sa puntom i losijim vozilima sigurno nece da jure kao doticni, on moze a drugi su jadni...
Koliko je neko pun sebe (da ne kazem cega) jadno i bedno...

Ford S-Max 2,5t


Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Kass » 18 Avg 2022, 17:23

lepo sam odmah rekao da u takvu raspravu ne treba ulaziti, al eto ne mogu ni ja da izdrzim.

Dobro bre ljudi sta vama nije jasno u tome da su studije pokazale da drasticno ogranicavanje brzine i kontrola ne dovodi do smanjenja udesa na autoputu. Nikakve korelacije nema kada se prica o autoputu. Upravo zbog toga i nemci ne uvode zabrane i svuda postoji ogromna tolerancija.

Stvarno nije tesko shvatiti.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Vladapetr » 18 Avg 2022, 17:27

Ne, očigledno je preteško shvatiti

Njih dvojica kao u Slovenskoj antitezi: prvo zveknu stav koji niko nije napisao, pa ga obaraju nekim "aegumentima" i na kraju pobede u duelu sami sa sobom

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1894
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od 123456 » 18 Avg 2022, 17:37

Vlado, napisao sam generalno, ne misleći na tebe. Ali ti se uvek sam pronadjes u svakoj konotaciji :D

@Kass
Očigledno je, da postoji još više studija koje pokazuju upravo suprotno. Jer jedino u Nemačkoj ne postoji ograničenje brzine na autoputu, pa čak i tamo ne na svim deonicama.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Gazu » 18 Avg 2022, 17:40

Nekoliko puta pominjano zašto samo kod nas ovako ovo s kamerama... Pa kod nas se nikako drugačije nije uspeo zavesti red, broj vozila je ogroman, to se navodi kao opravdanje za to što ljudi oko nas prave sve više prekršaja. Onda postaviti kamere, i da snimaju. Država koja je u tome dovoljno efikasna i bez kamera, kamere joj nisu tako potrebne.

Ono što su neki navodili kao primer: voziš 180 levom trakom, neko iz desne loše proceni sa 100, i ti ga dekneš sa 80km/h razlike. To je jednostavno nebezbedna vožnja. Da li voziš 50km/h putem pored kojeg su deca? Ne! Pa nemoj tako ni pored tog punta što ide stotku, a možda je i to nečije dete, student koji ide kući za vikend. Nego ti imaš tenk od auta, kupuju se SUV-ovi, kao da je hladni rat među ljudima, trka u naoružanju, pa ko će imati čvršći auto. A ko ima ima neki maleni i stari auti: "pa što on to vozi, to nije videlo auta, mesto mu je na otpadu"...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Kass » 18 Avg 2022, 17:42

123456 je napisao:
18 Avg 2022, 17:37
Vlado, napisao sam generalno, ne misleći na tebe. Ali ti se uvek sam pronadjes u svakoj konotaciji :D

@Kass
Očigledno je, da postoji još više studija koje pokazuju upravo suprotno. Jer jedino u Nemačkoj ne postoji ograničenje brzine na autoputu, pa čak i tamo ne na svim deonicama.
Ocigledno da opet nisi procitao kako treba, jer svuda postoji tolerancija i nigde ne postoji ovako nesto sto ispunjava samo formu a ne sustinu.

Ako vec odbijas da citas onda kontam da stvarno nema smisla diskutovati te se iskljucujem.
Poslednja izmena od Kass u 18 Avg 2022, 17:43, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Markoni » 18 Avg 2022, 17:42

Au ala ste vi prsli jbt. Možete li se vratiti unazad i pročitati sve Vladine postove ponovo? A i ove ostale.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4120
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od carov2 » 18 Avg 2022, 17:51

Jedno je ovde jasno, a to je da i dalje ne znamo pouzdano kako sistem radi.
Meni je to interesantno, da u današnje vreme, mi ljubitelji, na auto-forumu i dalje diskutujemo i nismo sigurni kako tačno sistem radi.

Krenem iz Niša za Beograd, tempomat na 160 kmh, koliko kazni ću dobiti?
Za prosečnu brzinu samo jednu?



Sent from my LE2120 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Markoni » 18 Avg 2022, 17:56

Probaću da saznam tačan sistem rada. Rekao bih da se meri prosečna po sektorima. Svakako dolazi jedna kazna, verovatno iz sektora sa najvišom brzinom.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1894
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od 123456 » 18 Avg 2022, 17:57

Kass je napisao:
18 Avg 2022, 17:42
123456 je napisao:
18 Avg 2022, 17:37
Vlado, napisao sam generalno, ne misleći na tebe. Ali ti se uvek sam pronadjes u svakoj konotaciji :D

@Kass
Očigledno je, da postoji još više studija koje pokazuju upravo suprotno. Jer jedino u Nemačkoj ne postoji ograničenje brzine na autoputu, pa čak i tamo ne na svim deonicama.
Ocigledno da opet nisi procitao kako treba, jer svuda postoji tolerancija i nigde ne postoji ovako nesto sto ispunjava samo formu a ne sustinu.

Ako vec odbijas da citas onda kontam da stvarno nema smisla diskutovati te se iskljucujem.
I kod nas je prekoračenje na autoputu do 20km/h do sada bilo ravno toleranciji. Platis toliko malo, da se bas nista ne naučiš iz toga.
Zato je i sistem funkcionisao kako je funkcionisao i dobicemo to što ćemo dobiti. Raspitaj se malo kolike su kazne u drugim državama, u kojima nije potreban ovakav novi sistem.

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od Kass » 18 Avg 2022, 18:01

Markoni je napisao:
18 Avg 2022, 17:56
Probaću da saznam tačan sistem rada. Rekao bih da se meri prosečna po sektorima. Svakako dolazi jedna kazna, verovatno iz sektora sa najvišom brzinom.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
i sta se desava kada odes, posalju ti jednu kaznu, vratis se napravis jos jednu. Da li to pogorsava nesto u prekrsaju?

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4120
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od carov2 » 18 Avg 2022, 18:01

Markoni je napisao:Probaću da saznam tačan sistem rada. Rekao bih da se meri prosečna po sektorima. Svakako dolazi jedna kazna, verovatno iz sektora sa najvišom brzinom.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
Slika
Ovako nešto i očekujem. (Na osnovu onoga što sam čitao)

Samo što će sada dosta smanjiti prostor za malverzaciju, zbog čega su verovatno i ažurirali sistem, što kaže @starac vujadin.

Sent from my LE2120 using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Merenje prosečne brzine na auto-putu

Post od BigMazzy » 18 Avg 2022, 18:01

carov2 je napisao:Jedno je ovde jasno, a to je da i dalje ne znamo pouzdano kako sistem radi. Slika
Meni je to interesantno, da u današnje vreme, mi ljubitelji, na auto-forumu i dalje diskutujemo i nismo sigurni kako tačno sistem radi.

Krenem iz Niša za Beograd, tempomat na 160 kmh, koliko kazni ću dobiti?
Za prosečnu brzinu samo jednu?



Sent from my LE2120 using Tapatalk
Pa saznaćemo kad neko proba :)

Odgovori