Dete u automоbilu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dete u automоbilu

Post od dunx81 » 24 Feb 2012, 15:07

Ima u Turizmu
Otvorena u cik zime :)

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Dete u automоbilu

Post od Modesty » 24 Feb 2012, 15:46

Texonja je napisao:Ja ne znam lose primere, na srecu, ali vozim iskljucivo danju jer znam da nocu ne funkcionisem dobro. Kad mi se prispava ili kad sam iole umoran, kao da izgubim osecaj za prostor, pa cesto i kod kuce srusim neku casu, zakacim nesto laktom itd... Zbog toga uvek krecem danju jer je meni kao osobi dan za rad (voznju), a noc za spavanje.
:plusone:

Desava mi se i u Bgd u nocnim satima, posebno kad vozim zene u kolima koje se obavezno raspricaju i cak galame, da pocne da mi se gubi zvuk u usima na momente, znate na sta mislim, kao kada ces da zaspis u kolima, naizmenicno cujes i ne cujes brujanje motora...
Jos je cudnije sto kao suvozac ne postoji sansa da zaspim, jer sam uvek u grcu, sto ce reci da sam najopustenija kad ja vozim... :pardon:
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dete u automоbilu

Post od Paja » 24 Feb 2012, 15:48

Modesty je napisao: posebno kad vozim zene u kolima koje se obavezno raspricaju i cak galame, da pocne da mi se gubi zvuk u usima na momente, znate na sta mislim,
:plusone: :rofl: :rofl: :rofl:

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Dete u automоbilu

Post od Modesty » 24 Feb 2012, 16:10

Pa kad pricaju u glas, nadvikuju se, a ja vozim i ne slusam ih uopste sta pricaju, onda moj mozak valjda to dozivljava kao buku... :muzika:
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Dete u automоbilu

Post od Sh@rance » 24 Feb 2012, 23:58

Mi putujemo uvek nocu. Ja radim vec 15 godina u smeni tako da mi noc ne predstavlja nikakv problem.
Ovako sam ja radio prosle godine. Sve stvari sam stavio u krovni kofer, decu okupao, nahranio i obukao im pidzame. Dve putne torbe stavio iza vozacevog i suvozacevog sedista, zadnje sediste iznivelisao sa cebadima imam sundjer koji sam opkrojio po dimenziji zadnje klupe pa sve do sedista vozaca i suvozaca. Carsaf i dva jastuka, sediste mi je bilo u gepeku. Deca su spavala kao topovi ceo put uopste se nisu budili ni na stajalistima. Presao sam Srpsku granicu pa potom Makedonsku, Niko mi rec nije rekao sto deca savaju. Na izlasku iz makedonije tacnije na MAK petrol pumpi ja i zena pili kafu i cekali da se deca probude, klinci ustali oko 06,30h ceo krevet spakujem u gepek, a vratim sediste u kola. Klinku i klinca vezem pozadi i nastavimo put dalje. Isto tako sam uradio i kada sam se vracao. U sedistu bili celu Grcku cim sam usao u Makedoniju sedista u gepek i vraca se krevet.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dete u automоbilu

Post od Texonja » 25 Feb 2012, 00:07

Necu da ti pridikujem sto vozis decu bez sedista (to ce svi ostali) , vec samo da pomenem kako u Makedoniji zakonski nije obavezno decu voziti u sedistu. Da li sam u pravu ili je to promenjeno?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dete u automоbilu

Post od Paja » 25 Feb 2012, 00:09

U pravu si. U Makedoniji deca smeju i u gepek. :kezo: :kezo: :kezo:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dete u automоbilu

Post od Texonja » 25 Feb 2012, 00:14

A smeju li u motorni prostor? Ako imas npr neki 1.0 benzinac, ima dovoljno mesta za jedno novorodjence i nekog sitnijeg dvogodisnjaka... :pardon:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dete u automоbilu

Post od Paja » 25 Feb 2012, 00:16

Mislim da to nije regulisano.
Ne mogu oni da se sete svih gluposti koje nama padaju napamet :D

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dete u automоbilu

Post od Texonja » 25 Feb 2012, 00:22

Problem je jedino kod BMW-a jer ima osetljiv zatezac lanca, pa da ga ne bi ostetili ako slucajno dete gurne ruku medj' zupcanike...
Izvinjavam se, necu vise. Proradili su iz mene South Park i Monty Python istovremeno. :mrgreen:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Dete u automоbilu

Post od Sh@rance » 25 Feb 2012, 00:22

paja je napisao:U pravu si. U Makedoniji deca smeju i u gepek. :kezo: :kezo: :kezo:
:rofl: toga se nisam setio :kezo:
Poslednja izmena od Sh@rance u 25 Feb 2012, 00:24, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dete u automоbilu

Post od Paja » 25 Feb 2012, 00:23

Ajde da se uozbiljimo pre nego što nas Trojke ne pobaca u mutno Dunavo :D

Ja sam jedan od onih što malo spavaju, kasno zaspivaju i dobro podnose neostatak sna tako da mi nije veliko maltretiranje da ne prespavam jednu noć.

Putujem noću jer volim da vozim noću, zato što mi je prijatnija temperatura, zato što je manje od vreline nervoznih vozača, manja gužva, a od kada imam dete i zato što ono tada spava.

Naravno i ja imam krize ali ih relativno lako prevaziđem. Najčešće malo pojačam tempo vožnje, ne mnogo, ali taman toliko da mi digne adrenalin. Drugi recept je da sam sebi grizem prst do granice bola koju mogu da izdržim. Rasanim se trenutno.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Dete u automоbilu

Post od Saša » 25 Feb 2012, 08:46

I ja sam od onih koji vole da voze noću, pogotovo što deca tada spavaju i brže i lakše se stigne do destinacije, no otkako imam klima uređaj u autu, sve manje vidim potrebu za takvom vožnjom. Noću takođe ne vidiš/ne doživiš ništa od krajolika kojim prolaziš, sve "gluvo" i spava, nemaš ni gde stati (napraviti pauzu) jer obično ništa ne radi - sem onih notornih kafančina za kamiondžije... Sve razlozi za ipak dnevnu vožnju... :)

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Dete u automоbilu

Post od Modesty » 01 Mar 2012, 15:32

Malo offtopica, ne znam gde ovo da stavim, vise ja za temu "Dete NA automobilu", pre neki dan mi se cigancic na semaforu zakaci za krov, nisam mogla da ga se otresem, krenem stanem, krenem stanem, nekih 20tak metara nece da se pusti... Da li digne noge u free climbing stilu, ili trckara pored, sta li vec, ali pusti se u neko doba, sutnu mi auto i ode...
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Dete u automоbilu

Post od bane valjevo » 01 Mar 2012, 17:19

:rofl: :rofl: :rofl:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori