Dete u automоbilu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Dete u automоbilu

Post od H4wkeye » 12 Okt 2017, 13:07

Saša je napisao:
12 Okt 2017, 09:56
Ovde kod nas ti stigne poziv posle jedno 6 ili više meseci (već si i zaboravio za šta je poziv), odeš pred sudiju, on ti rebne kaznu (obično minimalnu), dobiješ eventualno koji kazneni poen, platiš i teraj dalje. Nikom ništa.
Postoje i ovde seminari, ali to je za one koje skupe 18 poena i ostanu bez dozvole. Traje 20-40 casova ako se ne varam, placa se preko 40.000 dinara i obavezan je. Tek posle toga smes da polazes za dozvolu opet. Sto se tice ostalog sto je @kragujevac napisao, sve je na mestu. Tako se to radi u drzavi koja vodi stvarno racuna o saobracaju. Kod nas je dosta bolje sad nego recimo pre 10-15 godina ali trebace jos toliko da se dostigne neki nivo kao u Nemackoj, Svedskoj itd.

markoue
Postovi: 900
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Dete u automоbilu

Post od markoue » 12 Okt 2017, 14:25

superboss je napisao:
12 Okt 2017, 12:45
markoue je napisao:
12 Okt 2017, 11:52
Na stranu sto kod nas neka ogranicenja bas i nemaju smisla, najveci problem kod nas je sto mi posmatramo policiju kao neprijatelje. Nama smeta kad nam napisu kaznu jer nemamo atest za TNG, prvu pomoc itd., a kad odemo negde u inostranstvo itekako znamo da postujemo sve propise i ogranicenja. Navika iz '90-ih vrv da se sve resava sa 5 demona.
I jesi i nisi u pravu. Pojedinci neće da urade atest iz protesta. Ne kažem da je to pametna stvar, ali SRB kao civilizovana(fale navodnici) država dozvolila sebi pravo da dokumenta koja je sama izdala skraćuje kako joj se ćefne. Na teret građana naravno.

To imamo kod atesta za TNG, vozačkih dozvola itd...

Građani trebaju da poštuju zakone, a država-prema potrebi
Slazem se, ja iz revolta nisam radio atest 10 godina, isao na more 2 puta godisnje autom bez problema. Sad imam atestiran TNG u pezou jer je prosli vlasnik to uradio. Tako da potpuni razumem sta pricas. I za prvu pomoc je smesna prica, nabacuju sebi poslove kako im odgovara. Ali i da je sve to kako treba, ipak je jedan deo nas zadrzao misljenje o policiji kakvo u normalnim zemljama ne bi trebalo da bude.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dete u automоbilu

Post od trojanac » 12 Okt 2017, 14:39

Pre neki dan vadim dečija sedišta iz auta da bi nešto prevezao. Komšija mi pomogne da ubacim sedišta u stan. Čovek šezdeset i kusur godina, inače deda, često čuva i vozi unuke. Kaže za sedišta, "kako je to dobra stvar, koliko su rizikovali oni kao roditelji vozeći decu bez toga". Ja mu odgovorim da nažalost mali broj ljudi tako razmišlja, obično kažu kako to nije trebalo pre 30 godina, pa ne treba ni sad. Ma kakvi, kaže, ne bi sad unuke vozio bez sedišta nema šanse. Moj ćale ređe vozi, a baš baš retko da vozi decu, ali sam im odmah rekao da im ne pada na pamet da decu stavljaju u kola bez sedišta. I poštuju to. Mora se biti malo strog oko toga, ali bezbednost deteta je u pitanju.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Dete u automоbilu

Post od H4wkeye » 12 Okt 2017, 16:15

Pametno, i treba tako.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dete u automоbilu

Post od shandu90 » 12 Okt 2017, 21:55

Meni je danas izleteo auto tj. meni i jos jednom koji smo imali prednost. Ukocili smo obojica koji smo imali prednost, posto je smekeru klinac sedeo u krilo i drzao ruke na volanu. Prodjem popodnevni spic bez problema i ispred zgrade imam bliski susret.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Ne brže od života!

Post od marketman » 12 Dec 2017, 01:30

Ovo bi mnogi u Srbiji, a i sire trebalo da vide...
https://youtu.be/6Do5X8A2HYQ

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Xepoj87 » 12 Dec 2017, 03:34

Ja verujem da barem ovde na forumu, gde js vecina relativno tehnoloski sposobna, nema takvih imbecila, koji napred voze decu bez decijih sedista i pojaseva...

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori