Dete u automоbilu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13012
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Dete u automоbilu

Post od Saša » 23 Feb 2012, 20:02

@Sloba

Ja sam to sve "preživeo" takođe, samo što mi je ćerka bila malo veća (dve godine) i što sam vozio Yuga. No sve mi je ostalo u jako lepoj uspomeni. :)

Sent from my Samsung using Tapatalk

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Dete u automоbilu

Post od superboss » 23 Feb 2012, 22:59

Inace, ne podrzavam ovo putovanje nocu narocito sa porodicom.

Previse je losih primera, necu ni da ih spominjem, kod kojih je uzrok bio to sto je vozac zaspao za volanom...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dete u automоbilu

Post od Texonja » 23 Feb 2012, 23:08

Ja ne znam lose primere, na srecu, ali vozim iskljucivo danju jer znam da nocu ne funkcionisem dobro. Kad mi se prispava ili kad sam iole umoran, kao da izgubim osecaj za prostor, pa cesto i kod kuce srusim neku casu, zakacim nesto laktom itd... Zbog toga uvek krecem danju jer je meni kao osobi dan za rad (voznju), a noc za spavanje.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Dete u automоbilu

Post od BAJKER » 23 Feb 2012, 23:27

Kada idem na put gledam da krenem sto ranije, jedanput smo u CG krenuli 1 sat pre svitanja (bilo je leto) i malte ne pola puta vozili smo po rasterecenoj magistrali. Beba je bila 4 meseca stara i nije osetila put, ima svoje sediste a mama je bila uz nju sa sikom na izvolte svaki put kada je bila gladna. Treba misliti na Sunce pa sam poneo i na stakla stavio mrezicu iako su mi stakla fabricki zatamnjena.
Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dete u automоbilu

Post od Paja » 24 Feb 2012, 00:15

superboss je napisao:Inace, ne podrzavam ovo putovanje nocu narocito sa porodicom.

Previse je losih primera, necu ni da ih spominjem, kod kojih je uzrok bio to sto je vozac zaspao za volanom...
Loših primera ima za svaku situaciju.
Da li vozim sebe ili i porodicu meni je isto, ako ne čuvam sebe neću ni njih.
Inače ja volim da vozim noću, a kad vozim malo dete mnogo mi je logičnije da putujemo noću kada mu je prirodno da spava i bude mirno. Time činim uslugu njemu jer nije nervozno i ne divlja ali i sebi jer nemam iza sebe dete koje plače i koje me dekoncentriše. U suprotnom dobiješ Texov način putovanja. Ja bih poludeo.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dete u automоbilu

Post od Texonja » 24 Feb 2012, 00:16

paja je napisao: U suprotnom dobiješ Texov način putovanja. Ja bih poludeo.
Polako postajem sinonim za sve sto je lose. :ovacije:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dete u automоbilu

Post od Paja » 24 Feb 2012, 00:17

:kezo: :kezo: :kezo:

Ovde si primer za živce ko konopci. :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dete u automоbilu

Post od trojanac » 24 Feb 2012, 06:22

Upravo je poenta da vozač prilagodi vreme putovanja sebi, kako mu najviše odgovara, a ne ženi, detetu, tašti...
Tu nema pravila, neko voli da vozi noću (znam puno takvih vozača), neko voli po kiši, neko voli da krene u pola noći pa mu je put pola-pola, raznih kombinacija ima. Bitno je da uz dete uvek bude majka ili neka druga osoba koja ga može animirati dovoljno da ne ometa pažnju vozača u toj meri da se više pažnje posveti dešavanjima na zadnjem sedištu nego na putu. Ako je situacija kritična, bolje je stati, napraviti pauzu koliko god je potrebno da se dete umiri, pa krenuti dalje, nego voziti pod takvim opterećenjem, makar bili na 50-100km od odredišta.
Velika greška vozača je što kad stignu blizu odredišta odbijaju da stanu, bez obzira koliko su umorni ili postoji neka druga potreba da se stane. Iskreno, ja ne razumem vozače koji voze velike ture bez pauze, bez obzira ako su sami i ne moraju da staju.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dete u automоbilu

Post od dunx81 » 24 Feb 2012, 08:04

I meni mnogo vise odgovara da vozim danju. Isao sam jedne god.nocu i nije mi se svidelo,imao sam krize....pogotovo sto sam zbog posla navikao da ustajem u 6h,lezem u 22-23 a ovde sam tada krenuo. Bezveze skroz. Zadnjih 4 god zbog posla bas dosta prelazim pa sam primetio da se ne umorim i relativno lako odvezem dole do crne gore. Nemam neko odr.vreme kad moram da krenem..krecem kad se naspavam a to obicno bude u vreme kad sam kretao i na posao pa nema problema sto se umora tice. Jedino da ne bude nekih zastoja po vrucini sto kaze sasa al to se ne moze predvideti.

Sent from my Ericsson 628 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dete u automоbilu

Post od Paja » 24 Feb 2012, 08:18

Ako si od dnevnih vozača i svestan si da ti noć ne prija moj savet bi bio da pošalješ dete i ženu avionom ili da ipak ideš golfom zbog klime mada ti ni ona ne rešava problem deteta koje će biti dominantno budno i vrlo verovatno nervozno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Dete u automоbilu

Post od Sloba » 24 Feb 2012, 08:25

Vozio sam celu noć tada (2009.) i verujem da više neću nikad, bar ne sa polaskom u 22h. Predhodni dan sam preležao u krevetu, grickao, kunjao i gledao TV, maksimalno se poštedeo od bilo kakvih napora kako bi za uveče bio svež i odmoran, što sam i uspeo, ali džaba, noć je noć. Pred zoru su krenule krize i kao da me je neki veliki magnet vukao prema sebi, neka čudna udobnost i toplina koja se širi telom zaklapajući kapke. Džaba koncentracija, razgovor i sav trud jer zora je prirodna sila. Veliki deo saobraćajki događa se upravo u zoru, nije slučajno.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Dete u automоbilu

Post od superboss » 24 Feb 2012, 08:31

:plusone:

Ne zelim da me neko pogresno shvati, ne sumnjam ja ni u cije vozacke sposobnosti.

Ipak je nas organizam "nastiman" nocu da odmara.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dete u automоbilu

Post od dunx81 » 24 Feb 2012, 08:38

paja je napisao:Ako si od dnevnih vozača i svestan si da ti noć ne prija moj savet bi bio da pošalješ dete i ženu avionom ili da ipak ideš golfom zbog klime mada ti ni ona ne rešava problem deteta koje će biti dominantno budno i vrlo verovatno nervozno.
To bi bilo najidealnije al sumnjam da cu izgirati (finansijski)
Nemam pojma,gledacu da se nekako potrpamo u golfa...napravicemo neku kombinaciju.

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Dete u automоbilu

Post od Med » 24 Feb 2012, 13:35

Прошле године смо опет били на Ситонији, само са разликом што смо путовали дању а резервисао сам апартман
на Дојранском језеру (Дан-Дар, свака похвала!). Нас троје смо били у 4-креветном апартману за 20 евра ноћ.
Ово би препоручио свакоме! Ујутру устали, прешли границу за минут (прелаз Стари Дојран - Доирани), никог живог на
прелазу. До Солуна се спустили за сат времена. Отишли у Космос, доручковали, попили кафу, сипали гас и у хотел стигли одморни,
наспавани...спустили кофере и на плажу.

У повратку на исти прелаз. У Србију ушли код манастира Прохор Пчињски. Сигурно смо 3 сата мање цимали на границама.

А да отворимо топик- летовање 2012 ?!?!?!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dete u automоbilu

Post od Texonja » 24 Feb 2012, 13:38

Med je napisao:А да отворимо топик- летовање 2012 ?!?!?!
:plusone:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori