Preticanje na punoj?

Primena propisa, crna hronika
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Preticanje na punoj?

Post od H4wkeye » 25 Apr 2018, 22:35

Scuderia je napisao:Hawkeye kakvu kameru mogu imati, a da nije radar?
Digitalna kamera. Svakako ako ima slika, prilozice je sudu. Kazem u ovoj situaciji moje misljenje je da je najbolje da se ide na sporazum. A ovo da ide nekom drugom dozvola nema sanse.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Preticanje na punoj?

Post od Scuderia » 09 Okt 2018, 19:37

Scuderia je napisao:
24 Apr 2018, 20:22
Ima li sanse da se izvuce bez zabrane? Kazna je 3 meseca, uz onaj sporazum mesec dana.

Zaustavili su me par kilometara dalje od mesta dogadjaja, nisu stajali pored puta, nego odvojeni u ulicu jedno 30m od glavnog puta pa su krenuli za mnom. Nisam potpisao prijavu i kao primedbu sam naveo da je preticanje zapoceto na isprekidanoj liniji.

Kao dokaz u prijavi je naveo prisustvo svog kolege i pise ''fotografija''. Fotografiju mi nije pokazao ni ponudio, a nisam video nigde u kolima kameru, cak i ako je bilo iz tog ugla hvata samo bok automobila, registracija se ne vidi.
Samo da prijavim, mozda nekom bude znacilo. Krajem aprila su izbacili izmenu zakona i za pojedine kazne gde ide zabrana od 3 meseca sada postoji mogucnost da se plati veca kazna bez zabrane. Konkretno u mom slucaju sam na sporazumu dobio ponudu za 20k + mesec dana dozvola ili 30k bez zabrane :doubleup:

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Preticanje na punoj?

Post od Mares » 11 Okt 2018, 11:51

Zar se ta izmena ne primenjuje za prekrsaje nastale od dana nastanka te izmene?

Odgovori