Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od kragujevac » 13 Jun 2019, 10:54

Isti slučaj, ja kad vidim nekog da hoće da se ukrsti sa mnom, odmah mi noga ide prema srednjoj pedali, a sekundu kasnije ruka na sirenu, samo što ja ne "svirnem" nego ostanem 5 sekundi na sireni, tako da baš umem da napravim buku. :-|
Kamera u autu je svakako uvek aktivna.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od passenger » 13 Jun 2019, 11:39

kragujevac je napisao:
13 Jun 2019, 10:54
Isti slučaj, ja kad vidim nekog da hoće da se ukrsti sa mnom, odmah mi noga ide prema srednjoj pedali, a sekundu kasnije ruka na sirenu, samo što ja ne "svirnem" nego ostanem 5 sekundi na sireni, tako da baš umem da napravim buku. :-|
Kamera u autu je svakako uvek aktivna.
Waaaaaaaaas? :mrgreen:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od kragujevac » 13 Jun 2019, 11:41

Dobroooo, prema LEVOJ pedali. Juče mi je išla prema srednjoj pošto sam vozio šurakovog Forda, pa mi je neponovljivi doživljaj vožnje fordovog dizelaša od 1.4L (valjda) očigledno ostao duboko urezan u podsvest :D
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od sasha015 » 13 Jun 2019, 21:56

ftj je napisao:
13 Jun 2019, 07:11
Desilo se i meni tako skoro, jedino opravdanje je da se uplasila.
Jok,jedino opravdanje je da je zensko.A onda sve sto ide uz zenskog vozaca,pa i strah.
Retko koja zna da vozi i ima osecaj za prostor.
Cim vidim da je nabila sise u volan iliti pomerila sediste skroz unapred ,sve mi je jasno....

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od ftj » 13 Jun 2019, 22:04

To su predrasude al nije da nije tacno :)

Devojka (ča table) je bukvalno skrenula u mene dok sam je preticao na autoputu al tako bahato da mi se to u zivotu nije desilo i samo zahvaljujuci mojim mega sposobnostima :) sam uspeo da je izbegnem. Tad sam joj svirao i samo je odradila pogled napred bez konstatovanja da vozim paralelno s njom. Posle stanemo na semafor kod ljiga i ona opet ne sme da pogleda u stranu iako nisam bio agresivan vise sam samo zeleo da vidim da li je pri sebi ili ima tuđina.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od pedja » 13 Jun 2019, 22:28

Malopre je lik, na Pančevačkom putu, jednostavno poželeo da se prestroji levo, kako bi zaobišao kamion. Sve bi to bilo super, da pored njega nije drugi automobil. Još bolje je što je relativna gužva bila, pa se taj nije tu stvorio odjednom.

Srećom, izbegoše se nekako.

T-T


Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od schonenk » 11 Dec 2019, 22:00

Ne uspevam da nadjem slucaj u arhivi postova, gde se drugi ucesnik udaljava sa mesta udesa. Sinoc me isekao i ocesao stariji covek kod etf ka djermu. Odlucio da ode dok sam ja slikao auto. Pomerih auto, sacekao pandure, uradili zapisnik.

Nemam snimak ili sliku drugog vozila, samo table. Kada ga nadju kako pravnici tretiraju ovakav slucaj? Samo na bazi moje i njegove izjave odlucuju o krivicim. Sta ako izjavi da nije tuda prolazio u to vreme?

Da li sam naivan ako pomislim da ce neko umesto mene pregledati snimke okolnih kamera?

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od sebekkg » 11 Dec 2019, 22:42

Ako imas slike njegovih tablica, onda bi trebali njega da terete za sve jer je pobegao za mesta udesa. Bilo da je kriv ili ne.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Xepoj87 » 11 Dec 2019, 22:48

schonenk je napisao:Ne uspevam da nadjem slucaj u arhivi postova, gde se drugi ucesnik udaljava sa mesta udesa. Sinoc me isekao i ocesao stariji covek kod etf ka djermu. Odlucio da ode dok sam ja slikao auto. Pomerih auto, sacekao pandure, uradili zapisnik.

Nemam snimak ili sliku drugog vozila, samo table. Kada ga nadju kako pravnici tretiraju ovakav slucaj? Samo na bazi moje i njegove izjave odlucuju o krivicim. Sta ako izjavi da nije tuda prolazio u to vreme?

Da li sam naivan ako pomislim da ce neko umesto mene pregledati snimke okolnih kamera?
Meni se desilo par puta da su pobegli i svaki put sam dobio odstetu samo na osnovu tablica i opisa automobila.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od dragvorl » 11 Dec 2019, 22:53

Brata je na AP udario neki i pobegao. Prijavljen je miliciji broj tablica. Onda su otisli i proverili na adresi auto i proverili da li ima ostecenja. U tom slucaju njegovo osiguranje isplati stetu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Heinz » 11 Dec 2019, 23:01

Na kamere ne bih računao.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od schonenk » 11 Dec 2019, 23:28

Na osnovu reci policajca zakljucih da su izjave svedoka u oba vozila nebitne, mada se meni ne cini tako. Nije bas za svakoga lak posao davati lazne izjave. U vozilu samnom je bila supruga i u njegovom takodje, tj pretpostavljam da jeste supruga.

Steta na mom vozilu je zanemarljiva i naknada mi je mnogo manje bitna od zelje za vaspitnom merom.

Nisam cvecka u saobracaju, ali zmigavac koristim i vodim racuna da ne secem ljude na nacin da moj lim zavisi od njihove vestine.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Heinz » 12 Dec 2019, 08:51

Dashcam

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od pedja » 12 Dec 2019, 09:00

Ortak je imao čukanje. Po MUPu, ukoliko se izvrši uviđaj, oni po službenoj dužnosti proveravaju svedoke i okolne kamere.

E sad, ne znam da li to stvarno rade. Njemu nisu, jer je pomerio vozilo, kasno se javio za uviđaj...

Ako rade, računam da se sa kamere može prepoznati vozilo, a tablice za poređenje svakako imate. Nije totalno NN lice.

T-T


Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od jocas » 27 Mar 2022, 23:35

Večeras sam imao lakše "čukanje". U raskrsnici na semaforu je tip rešio da iz trake za levo zaobiđe tipa koji čeka da skrene levo i prešao u moju traku za pravo. Kočio sam i svirao, ali me nije uopšte video. Ja sam pobegao desno i ukočio potpuno, ali se on provozao desnom stranom po mom prednjem levom kraju.
Oštećen branik i levo krilo. Krilo je izgužvano od udarca i savijeno na mestu kontakta ali je pobeglo i prema van u visini točka.
Popunili smo evropski obrazac, sutra da jurim njegovo Milenijum osiguranje. On sve priznao i potpisao, vidi se na mojim slikama da je ušao u moju traku, i to se vratio bar metar unazad nakon kontakta, ali se tačno vidi trag na njegovim vratima.
Šta mogu da očekujem ? Videću sutra štetu po danu, ali mi se čini da bi krilo trebalo da se menja, a možda i branik. Slike su loše, noćne.
Auto puni 7 godina aprila meseca, da li moraju da me šalju u ovlašteni servis? Da li mogu da forsiraju ispravljanje krila ili ide zamena? Ako su popucale žabice mogu da tražim zamenu branika?
Svakako planiram da odem i u servis da oni procene štetu.
Mazda Slika 1.jpg
Prikačeni fajlovi
Mazda Slika 7.jpg
Mazda Slika 7.jpg (99.9 KiB) Pogledano 1839 puta
Mazda Slika 6.jpg
Mazda Slika 5.jpg
Mazda Slika 4.jpg
Mazda Slika 4.jpg (99.9 KiB) Pogledano 1839 puta
Mazda Slika 3.jpg
Mazda Slika 3.jpg (55.29 KiB) Pogledano 1839 puta
Mazda Slika 2.jpg

Odgovori