Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Heinz » 27 Mar 2022, 23:43

Policija, zapisnik?

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od jocas » 27 Mar 2022, 23:58

Nismo zvali policiju, popunili smo evropski, meni je bilo bitno da organizujem da prebace ženu i bebu kući, pa smo posle popunjavali obrazac.
Slikao, video da šteta nije prevelika, sklonili kola sa raskrsnice da ne blokiramo obe trake.
Valjda tome i služi evropski obrazac? On sve priznaje, korektan čovek, zna da je njegova greška.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Grujic » 28 Mar 2022, 07:11

Far?

Imace ima fora da se zove policija da napravi sluzbenu belesku, a vi evropski, to valjda daje vecu snagu ako jedna strana krene da vrda.

Jel zna neko detalje?

Korisnikov avatar
pigeon
Postovi: 556
Pridružio se: 16 Jan 2012, 12:22
Garaža: Škoda Octavia A8 1.4TSI 8AG + Fiat 500
Lokacija: Sombor

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od pigeon » 28 Mar 2022, 08:20

Grujic je napisao:Far?

Imace ima fora da se zove policija da napravi sluzbenu belesku, a vi evropski, to valjda daje vecu snagu ako jedna strana krene da vrda.

Jel zna neko detalje?
Osiguranja ponekad znaju da zatežu ako nema policijske beleške. Ako je ima onda nema zatezanja... Tako su meni rekli policajci.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od dzonic87 » 28 Mar 2022, 08:42

Jel druga strana u "čukanju" policajac?

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od jocas » 28 Mar 2022, 09:45

Grujic je napisao:
28 Mar 2022, 07:11
Far?

Imace ima fora da se zove policija da napravi sluzbenu belesku, a vi evropski, to valjda daje vecu snagu ako jedna strana krene da vrda.

Jel zna neko detalje?
Nije far, to sam odmah proverio. Verovatno su otišle žabice na braniku, a krilo je od pritiska ulubljeno prema braniku, a na rubu "izašlo" van.
Idem posle 10 do Milenijuma da vidim kakva je procedura.
Čitao sam sinoć da je preporuka da se pozove policija da napravi belešku, ali piše u zakonu da : ako nema povređenih i šteta nije velika (manja od 200000 din ili 1700 eur) i jedna strana jasno priznaje krivicu dovoljan je evropski. Na polovnimautomobilima piše da ipak treba pozvati policiju, da mogu da prave problem ako je šteta iznad 50000, beleška policije im služi da spreče prevare.
Videću šta kažu, za sad imam evropski, čovek deluje korektno, i on je bio sa detetom u kolima i hteo da sve rešimo što pre.
dzonic87 reče da je penzioner, mada je 1972, moguće da je bio policajac ili vojnik
Prikačeni fajlovi
Mazda Krilo 3.jpg
Mazda Krilo 2.jpg
Mazda Krilo 2.jpg (126.92 KiB) Pogledano 1841 put

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od dzonic87 » 28 Mar 2022, 10:21

Jer vidim da se tablice završavaju na XX, a kada sam bio u Nišu zadnji pit pored policije sve parkirana kola kojima se tablice završavaju na XX - i drug mi kaže da se policajci preplatili na te tablice

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1337
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od stefankmn » 28 Mar 2022, 10:27

Tako je, uzimalo se XX pre par godina. Al posto svi znamo sad su prešli na RR :D psttt hahah

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Gazu » 28 Mar 2022, 10:44

A kakva je situacija za pomeranje auta prilikom udesa? Jel automobili ne bi trebali da se pomeraju dok ne dođe murija, ili je OK pomeriti aute u stranu da se ne remeti saobraćaj?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk




Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od jocas » 28 Mar 2022, 12:18

So far so good.
Bili do osiguranja obojica, popunili obrasce, slikali oba automobila, čekam zapisnik pa u servis, stavio sam da želim da plate Mazdinom servisu za popravku.
Videće da li se menja krilo (za vozila starija od 4 godine imam učešće u šteti, za metalne delove nije rekao koliko), ako se utvrdi još nešto u servisu dopuna zapisnika. Takođe da vidimo da li su popucale žabice branika, videće u servisu. Bitno je da nisus stradali držači fara.
Nisu ni pitali za zapisnik policije, mada mi je sad jasno da je trebalo da pozovem da naprave službenu belešku, za svaki slučaj. Ono što sam sinoć guglao - ma koliko drugi bio kriv i to priznao, bolje pozvati policiju.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Heinz » 28 Mar 2022, 13:24

Deluje da je neko jajarsko osiguranje u pitanju. Možda će ti trebati neka agencija/advokat da se pegla sa njima.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od sasha015 » 28 Mar 2022, 19:17

Bilo je prica ranije da iako se popuni izvestaj,lice koje je krivo,mora LICNO da "prizna" svoju krivicu u svojoj os.kuci.
Onda se desi da "jajara"nece da dodje i prizna,osigiravajuca kuca trazi od tebe da ga dovedes i onda....
Ode sve....
To su bile forumske price.Dal lovacke ili ne?

Zato najbolje zvati policiju da naprave sluzbenu zabelesku.

E sad pitanje,ako je ulica,put ,raskrsnica prometna sta ciniti?
Slikati na brzinu iz svih uglova dogadjaj.Ulicu,okolne znakove.

Ako nema povredjenih POMERITI AUTO?Da se odblokira saobracajnica.

Ako ima povredjenih,nista ne dirati.Zvati hitnu i policiju.
Dal pomerati auto,ako je samo manja steta bez povredjenih kao u ovom slucaju.
Ovo je bilo bocno cukanje.

U slucaju da te je udario od pozadi ili si ti naleteo na nekog,dete bi moralo na pregled u bolnicu.
I onda su doktori po sluzbenoj duznosti DUZNI da pozovu policiju.Bez obzira sta si ti "dogovorio" sa ostalim ucesnicima.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Uroš S. » 28 Mar 2022, 20:13

Ne mora lično da prizna. Ja ne bih pomerao vozila šta god da je. Naravno odmah slikao iz svih uglova.

Imao sam situaciju u praksi da je priznata isključiva krivica na euro zapisniku ali da je osiguranje nakon snimanja štete da oba vozila utvrdilo da štete na oba vozila ne korespondiraju jedna drugoj i odbilo da isplati štetu. U tom slučaju mora tužba protiv štetnikovog osiguranja.

Lično meni je pre 2 godine Milenijum osiguranje isplatilo štetu bez pitanja, na euro zapisnik, tako da ne bih prima facie očekivao probleme s njima.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od jocas » 28 Mar 2022, 22:10

Bili su vrlo korektni i profesionalni. Dali su nam da popunimo neke njihove obrasce - ja kao oštećeni, ovaj drugi kao krivac.
Verovatno je sve bilo ok zato što smo odmah došli zajedno, on priznao krivicu, pozvali procenitelja da slika i jedna i druga kola.
Sad čekam zapisnik da vidim šta je predviđeno, popravka ili zamena branika/krila. far je ok, za branik će da vide tek kad skinu, da ne diraju sad kad neće skoro popravka.
Kad sam brzinski oprao nije tako strašno, malo ću da ispoliram da skinem još ostatke boje.
Mazda Slika 8.jpg
Mazda Slika 8.jpg (114.28 KiB) Pogledano 1722 puta
Problem je što je u Mazdinom servisu (odnosno servisu koji za njih radi farbanje i limariju) užasna gužva i sve je puno do početka juna, ali ću svakako da čekam da mi ne bi promašio neko boju.
Još sređuju vozila od grada, rekoše da imaju listu od preko 40.
Nisam pisao na forumu - uspeo da zakažem posle više meseci (od jula) i pre 20tak dana mi je konačno uradio sređivanje ulubljenja od grada jedini lik koji to radi kako treba u Nišu.
Uradio je odlično, prezadovoljan sam, ceh koji je platio Wiener (kasko) je bio 256000 dinara (moje učešće 100 eur) :pop:
Ostale su samo dve rupe koje su bile blizu ivica, pa nije hteo da ih dira da ne pukne lak. Jedino se na nekim mestima gde su bile velike rupe primeti malo kao mutan lak kad se zna gde da se gleda i baš priđe. Prvo su mu priznali 30 sati, pa naknadno 60 sati i neki materijal.
Videću koliko će mi sad stići da platim kasko za sledeću godinu zbog te štete.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Grujic » 29 Mar 2022, 06:57

Ja kad sam isao davno doduse pre 10ak godina, bilo je potrebno licno priznanje krivca.

Dodje tamo i potpise, plus su kola slikali detaljno, naslanjali na branik, itd.

Ako on nece da dodje onda moze biti problem, zato je ta policijska beleska dobra stvar.

Odgovori