Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od sasa lbg » 28 Feb 2012, 11:55

Ideja je da napisemo koliko smo do sada presli km i koliko smo udesa skrivili/imali...naravno ko zeli :)


Evo ja:
ako ne racunam motocikl presao sam otprilike do sada nesto vise od 300 000 km.,vecinom u gradu.

1 udes
na samom pocetku "vozackog staza" na zaledjenom putu odvalio odpozadi Ladom tada novu vectru koja je stajala iza krivine.
Epilog po pravilima voznje ja 100 % kriv. steta na ladi nije postojala ,Vectra prilicno razvaljena.

2 udes
Na otprilike 100 000 km u Somboru ocesana mi leva strana auta na parkingu.
Epilog pocinioc nepoznat,realno bar 50 % sam sam kriv jer sam auto ostavio tako kako jesam :D

3 udes
na otprilike 180 000 km u ulici sa 3 trake vozeci levom trakom nisam video kako Džip popreko kroz obe desne trake ulazi u moju.
Epilog po pravilima voznje drugi covek je 100 % kriv ,steta kod njega nema je,kod mene minimalna na blatobranu resena poliranjem.Realno kriv sam koliko i on jer sam prebrzo isao pored kolone koja stoji i gledao gde ne treba :D

4 udes
na otprilike 210 000 km 2 dana pre prodaje auta udario me MB otpozadi na semaforu.
Epilog jedini udes za koji modu da kazem da nemam nikakvo ucesce u krivici,steta srecom samo mala ogrebotina na braniku iako me odgurao dobra 2 metra.

Od sitnih kucanja u kojima sam sam ucestvovao-odvalio u 2 navrata oba retrovizora vozeci unazad(bez vidljivih posledica),presao dva puta tockom preko stepenika (bubreg na jednoj gumi), na moru poljubio drvo vozeci unazad (bez vidljivih posledica),gurnuo jednu babu opet vozeci unazad pored kontejnera( srecom bez posledica)

Eto toliko od mene ..iako nisam nikad imao tragican udes ili neku vecu matrijalnu stetu malo po malo skupi se dosta incidenata sto potvrdjuje koliko je voznja opasna stvar koju cesto dozivljavamo lakomisleno!
Kad premotam secanje dolazim do zakljucaka DA SAM UVEK JA IMAO UCESCE U KRIVICI I KAD SAM BIO KRIV I KADA NISAM BIO KRIV po pravilima voznje!

Zakljucak: uspori,gledaj,pazi druge vise nego sebe!!

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od sashicus » 28 Feb 2012, 13:42

sale lepo kazes, naizgled nista bitno i veliko, ali kad se nabroji, na dugorocni period, to izadje poprilican spisak, kod mene slicna situacija. vozacko iskustvo 8 godina.

I Prva godina voznje, prva zima, prvi led, na nizbrdici proklizam, sa losim gumama, bez mogucnosti zauustavljanja udarim sa nekih 20 km/h u nepropisno parkirano vozilo (pola na trotoaru, pola na ulici), da je bilo malo vise iskustva verovatno bih izbegao ali... tada je bilo tako, steta moja 30-ak eura, njegova 110., ja platio, nismo zvali pandure, mozda smo trebali, ali opet neiskustvo.

II prosle godine, na jednoj totalno ne prometnoj raskrsnici (parkinzi izmedju zgrada), uske ulicice, uvek neko parkiran s jedne strane, ja skrecem u levo, a iz suprotnog smera nailazi vozilo, sad, oce on nazad-nece, ja cu, gledam unazad, gledam retrovizore, nigde nikoga, i krecucise brzinom od max 10 km/h samo tup, zakucam se svojom coskom branika u prednje krilo vozila koje je izlazilo iz ulicice desno od mene i skretalo u levo, a i on majmun vidi situaciju, i zna kakva tu tolerancija mora da postoji... sve jedno ceh 50 eura njegov, platio na licu mesta, meni bukvalno ni ogrebotina, nismo zvali muriju, tek kasnije shvatam, njemu je auto (lanos) bio cuknut i ogreban sa svih strana tako da je samo trazio ovakvu priliku... jbg.

Ostali moji pehovi se svode na razne glupe sitnice. npr, igrarija na snegu mi je odnela gumu udarivsi u betonski blok, ogrebana felna, ceh 1600 din
jedno nasadjivanje na neki stepenik, ulubljen prag; dedno priljubljivanje uz sipku za tresenje tepiha (nisam je video od C stuba - ulubljen branik), i najgluplja - po milioniti put se parkiram u sopstveno dvoriste u rikverc i ogrebem i ulubim sredinu mojih vrata ocesavsi se o stub ulazne kapije, uzas, popravka bi bila 50 eura kod majstora, srecom, izucio sam zanat do tada :)

u sustini to bi bilo to od bitnih stvari, naravucenija: onda kad smo najsigurniji u sebe, tada kiksnemo!

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od Saša » 28 Feb 2012, 14:09

Vozim od '89-te, kilometraža nepoznata, i do sada (da kucnem u drvo :) ) nisam imao ni jedan udes, niti sam nekom pričinio/platio štetu... Bilo je doduše tu i tamo par sitnijih ekcesa tipa prislanjanja/čukanja auta, ali nikad nije bilo potrebe za vađenjem para niti pozivanjem policije... Tek poneka sitna ogrebotina ili čak ništa, pa "teraj dalje"... :)

Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od bozza1979 » 28 Feb 2012, 16:53

Vozim od 1998. godine. Gruba procena je da sam presao oko 150000km. Tesko je proceniti jer sam duuuugoo delio kola sa bratom i roditeljima... Vozio ko stigne...

Kad sam ja bio za volanom, bilo je samo naslanjanja na branike i zakacinjanja stubica na parkingu... E, da, jedan lik mi je odvalio retrovizor, kad je krenuo u preticanje, a jos se nismo mimoisli...
Jel se racuna i sjebana felna o ivicnjak? :)

Sve ostalo sam ili bio suvozac, ili su sjebavali na parkingu.

Ne vecini kola sam imao kuku... I spasla me je bar 15ak puta od vece stete...

Stetu od NN lica nema sanse da nabrojim... previse ih je bilo... I haube i soferke, farovi, stopaljke... svasta nesto...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od Gaginh0 » 28 Feb 2012, 16:58

Nit sam kao vozac nit sam kao suvozac dozvieo udes...

Ali sto se tice ostecenja na autu, naprvaio sam dva:
Prvi kad sam udario u neki kamen na livadi :censored: i malo raskacio hladnjak, ali steta je bila koliko i cena antifriza :D
A drugo me je neko udario na parkingu u zadnja desna vrata i morao sam da ih farbam.

Presao sam cca 60k km kao vozac, i bar 300-400k kao suvozac, cale me sugde vodio kad sam bio mali... :rofl:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od dag81 » 28 Feb 2012, 19:16

Do sad oko 500.000km, jedan udes 2005-e cini mi se sa Mercom 190D.
Lik zakocio na sred bulevara, tj. Jevrejske kod sinagoge i to bez razloga opravdanog(da pita taksistu kuda za BGD) i tras. Sreca njemu jedna lajsnica sa branika otpala, ja se podbo pod zadnji branik i iskrivio haubu, masku, sinu branika. A glavni krivac su gume, koje su bile lose-uzeo 15'' umesto 14'' i nisam promenuo odmah gume, a bila kisa.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od nuk » 28 Feb 2012, 20:29

Ja za 11 godina staza, sa nekih 400-500kkm jedan udes i to zestok.
Izleteo sam iz ulice 10 Avijaticara na Ustanicku, bese pocetak Novembra pre 7-8 godina valjda, curela neka voda iz sahta danima, prvo vece sa temperaturom ispod nule ja prodjem tuda, jugic dobije sanke i izletim na Ustanicku gde me je odvalio lik koji se spustao nizbrdo, nije mi ni video pa nije ni kocio.
Epilog: cetvorica povredjenih (poneki prelom, posekotine, kontuzije).
Sve u svemu, dobro smo prosli s'obzirom na okolnosti

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od Cherokee » 28 Feb 2012, 20:33

Vozacko iskustvo od 7 godina.... Napravio sa mojim autom oko 50.000, cenim da sa svim autima ranije sam napravio oko 100.000 km...

Sto se tice udesa, imao jedan lancani i to sam najgore prosao - bio u sendvicu. Bio okrivljen za izazivanje udesa, medjutim na sudu sam dokazao da nisam kriv. ;)

Korisnikov avatar
BobRock
Moderator
Postovi: 739
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Octavia 1.9 TDI A5 FL,Kia Ceed 1.4 2014
Lokacija: Batajnica

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od BobRock » 28 Feb 2012, 21:03

Presao preko 200.000 km za 11 godina vozackog staza, nikad ni najmanje cukanje, jedino one sitnice tipa zagrebao retrovizor ili branik.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od dragan » 28 Feb 2012, 21:07

ja sam vozio caletovog keca prvih 5-6 godina, ne znam koliko sam presao sa njim, ali racunam na izmedju 10 i 20 hiljada km cisto ja, posle toga kliom 2 sam presao skoro 140.000km, i rs-om do sad 12.000km.
od svega toga imao sam jedno kvrcanje sa starim kliom, i to najgluplje moguce, isli smo u koloni 20-30km/h, coveku ispred mene izleti lik u traku i on nabode kocnicu, ali mu stopaljke nisu radile pa sam zakasnio sa reakcijom i stigao ga bukvalno sa par km/h brzine, da je bio dalje pola metra uspeo bih da stanem. ovako, podvukao sam mu se u zadnji branik i iskrivio prednju ivicu na haubi. farovi i ostalo nisu pretrpeli neka pomena vredna ostecenja, jedino je ta hauba trebala da se ispavi ali sam odustao od toga i stavio drugu...njemu nista nije bilo, ogrebana farba, dao sam mu 20e za poliranje da ne cekamo pandure jer sam isao na zakazani servis...
ostalo sve, hvala bogu, nista. istini za volju, bilo je malo srece u par momenata, ali sve se zavrsilo kako treba...

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od ftj » 28 Feb 2012, 21:43

Vozim punih 8 godina i imam po mojoj proceni oko 200,000 km i 10,000 km motorom :)
Jednom sam da bih izbegao autobus koji je namerno isao da me udari skrenuo na trotoar i iskrivio felnu a jednom sam pricao mobilnim i pri skretanju u levo sam uvatio malo veci luk i autobus sa desne strane mi je ulubio prednje desno krilo. Jednom sam na snegu okretao pod rucnom i odvalio ivicnjak i par puta zagrebao auto pri ulasku u garazu i to je otprilike sve.

Najgora situacija u karijeri mi je bila - vozim oko 100 km/h autoputem kod arene i nesto se zagledam sa strane kad u trenutku vidim da je kolona skroz stala a ja udaljen od juga ispred mene nekih 20-30 metara. Krecem naglo da kocim i ukocim do nekih 80ak i vidim da nema teorije da ukocim i pustim kocnicu(nisam imao abs) i prestrojim se u desnu traku i zaustavim se bukvalno 40ak metara dalje, tj. samo nastavim da vozim. Da sam ga opalio ne smem da zamislim koje bi bile posledice po vozaca juga.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od trojanac » 29 Feb 2012, 03:46

Za 6 i po godina vozačkog iskustva, po gruboj proceni, imam oko 110.000km za volanom. Za to vreme, dva ozbiljnija udesa i dve manje nezgode.

Prvi udes, par meseci nakon dobijanja dozvole. Bila je nedelja i godišnjica zabavljanja sa devojkom. Krenuli smo da to obeležimo i bio sam potpuno opušten, ni sanjao nisam da se nešto loše može desiti. Kažu, dešava se kad se najmanje nadaš. U mom slučaju je baš tako i bilo. Uglavnom, kružni tok kod Arene. Idem iz pravca SIV-a, prilazim i gledam, ali ne vidim nikog u kružnom toku, sve do momenta kad sam već ušao u kružni tok. Tad uočim crnu Vectru (nov model u to vreme) i svestan da ako budem kočio, sigurno će me udariti, te dodajem gas, ali slabašan motor u Zastavi nije uspeo da nas izvuče. Ovaj tip nije ni kočio, samo me udario kod zadnjih vrata, do točka. Od udarca se auto podigao na dva točka i malo je falilo da se prevrnemo, ali se srećom sve dobro završilo, bez ikakvih posledica po učesnike. Tu sam napravio veliku grešku što nisam zvao policiju, nego ćaleta koji se isto nije snašao pa je pristao na dogovor i na kraju smo platili štetu i njemu i nama, a cifra je bila poprilična, preko 2.000e. :kuku:
No dobro, bitno da niko nije povređen, a sve ostalo, prođe.

EPILOG: Moja greška iako ni ovaj nije baš skroz nevin jer je uleteo prebrzo i nije ni kočio. Sad gledam dvaput, a vodim računa i kad ja imam prednost.


Drugi udes, nepune 3 godine posle polaganja. Vraćao se sa posla, iz III smene, umoran. Bilo je hladno jutro, ja upalio grejanje i to me uspavalo. Opet kod baksuzne petlje kod Arene, na samom isključenju sa autoputa, zaspem za volanom. Srećom pa nisam skrenuo previše jer bi se verovatno zakucao u betonski zid, nego sam uleteo u ograđenu zelenu površinu koja razdvaja autoput i put koji ide uporedno, gde su autobuske stanice i kuda se odvaja na petlje. Naravno, u momentu udarca u ogradu sam se trgao, ali bilo je kasno za bilo kakvu reakciju. Desnim točkom sam se bukvalno popeo na ogradu i tako sam nastavio jedno 50m dok se nisam prevrnuo na levu stranu. Srećom, bio sam vezan kao i uvek, tako da nisam bio povređen, a dobro je i da nisam nikog drugog udario. Morao sam zvati policiju jer je mogao jedino pauk da me podigne. Šteta oko 300e, izašlo malo više jer sam iskoristio priliku da ofarbam ceo auto.

EPILOG: Opet moja greška i danak neiskustvu. Pored štete platio sam i kaznu.


Prva nezgoda desila se prošle godine, kad me onaj lik udario otpozadi u Zastavu. Još sam imao bicikl koji je virio pozadi iz prtljažnika, tako da je i on stradao. Stao sam na znak STOP, pa krenuo malo napred da bolje izvidim situaciju jer mi je kamion smetao i stao sam kad sam video vozila koja dolaze, a imaju prednost. Lik iza mene je krenuo zamnom i nije na vreme uočio da sam ponovo stao, ali sreća pa je bila mala brzina te šteta nije velika.

EPILOG: Delimično i moja greška jer sam imao prostora i da krenem, ali nisam. Sa druge strane, njegova nepažnja je dovela problema, ali bio sam više nego skroman oko nadoknade jer je njemu šteta bila daleko veća.


Druga nezgoda, kraj prošle godine, tek sam uzeo Civica. Slična situacija kao gore opisana, samo sam u ovom slučaju ja bio iza i udario vozilo auto škole. Bio sam nestrpljiv jer mu je predugo trebalo krene i taman kad je krenuo, hteo sam da ga obiđem, a on je ponovo stao. Neodovljno odstojanje i nepažnja, srećom bez povređenih, samo materijalna šteta.

EPILOG: Moja greška 100%, šteta oko 250e na mom autu i 50e na Jugu auto škole.



Razna oštećenja ne računam, niti mogu svega da se setim, ali bilo je i grebanja i manjih udaraca. Ono što mi je najbitnije je da nikad niko nije povređen. Zato savetujem, uvek se vežite i ne preterujte sa brzinom. Ako se nešto i desi, posledice su daleko manje, ako je brzina bila manja.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Svi nasi "saobracajni udesi"

Post od sashicus » 29 Feb 2012, 10:37

sashicus je napisao:sale lepo kazes, naizgled nista bitno i veliko, ali kad se nabroji, na dugorocni period, to izadje poprilican spisak, kod mene slicna situacija. vozacko iskustvo 8 godina.
zaboravih, samo da dodam, predjenih 120 000 - 130 000 km.

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od FitnessGuy » 29 Feb 2012, 23:36

Položio sam vožnju na Sv. Nikolu 2008. godine, a aktivan vozač(kupio svoj prvi auto - Yugo 45) postao marta 2010. Dakle, aktivan vozač već 2 godine i za to vreme prešao oko 20.000km(2/3 vožnja na otvorenom, ostatak u gradu).

Jedinu nezgodu imao sam pre nekoliko dana i pisao sam o tome na forumu, pa da se ne ponavljam kompletno. Manevrišuću, jedva sam zakačio branikom vrata jednog Opela i napravio mu blagu ogrebotinu na već dobro izgreban i oštećen auto. Inače, vozač je bio u autu i navukao me na grebanje tako što mi je rukom pokazao da mogu da se provučem pored njega. :zbunjen:
Uprkos njegovom teškom bezobrazluku, bez pogovora sam pristao da platim štetu i iskeširao mu 80e. Siguran sam da nije utrošio taj novac na popravku.

Dve najopasnije situacije imao sam u istoj noći, vraćajuće se iz Bora sa jednog takmičenja(ova profil slika je baš sa tog puta ka Boru :D ). Ceo taj put od autoputa ka Boru je u obnovi, rupe i pregibi na svaki kilometar.... Vozio sam Corsu B, kada sam iznenada primetio da nailazim na neravninu na putu(isečeno dugo parče asfalta) i do daske nagazio kočnicu kako bih je prešao sa što manjom brzinom. Nezgodan je put i često se više vozača nakači jedan za drugog i tako voze. Tako je na mom braniku celim putem vozio neki auto koji je, kada sam ja naglo kočio, najpre kočio a onda, videvši da ne može da ukoči, krenuo da me pretiče i svom silinom raspalio po onoj neravnini. Još dok sam kočio, u retrovizoru sam ga pratio jer sam znao da je tu i da preti opasnost da me zakuca. Srećom, sve je prošlo bez problema. Samo sam se malo preznojio. :D Niti me je ovaj zakucao, niti sam oštetio auto od lošeg puta.

15ak minuta kasnije, baš pričam sa verenicom kako bi bilo pogubno naleteti na neko neosvetljeno vozilo na ovako mračnom putu(brda i šume naokolo, krivine i težak mrak), kad nam se učinila neka senka u daljini. Na trenutak upalim duga svetla, kad ono neispravna KAMIONČINA koja se jedva vuče na putu. Uspeo sam da bezbedno usporim a onda ga i preteknem.

Suma sumarum, da kucnem u drvo, nijedna baš opasna situacija u saobraćaju, nijedna šteta vredna pažnje. Nadam se da će tako i ostati.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Aleksandar194 » 01 Mar 2012, 00:09

Položio sam vožnju u februaru 2006. godine, tako da sada imam punih 6 godina vozačkog iskustva (zvanično). Pređenih nekih 150.000km.

Prvih 3 godine sam imao u svakoj godini po 1 udes, gde sam teoretski ja bio kriv.
Prvi, viša brzina od dozvoljene, malo jača krivina u levo, a na putu pesak ili zemlja, tako da nisam mogao da savladam krivinu i produžio sam pravo.
Drugi, posvađao se u kolima sa tadašnjom devojkom i na trenutak sam samo okrenuo glavu prema njoj, a za to vreme je automobil ispred mene stao da propusti pešake i pri kočenju sam ga udario (brzina 30km/h).
Treći, jesen, vožnja kroz Košutnjak (onaj pravac od Bajke prema IMR-u), kišica i lišće koje opada sa drveća. Gore od leda. Bukvalno sam išao 10km/h i udarim u bankinu, nije sile bilo da se skrene. Uspem posle toga da stanem nekako pored puta, a čovek koji je vozio iza mene, bukvalno je otvorio vrata i kočio nogama :o
Slika

Odgovori