Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Xepoj87 » 20 Nov 2014, 13:37

Nebrzo je napisao:Beograd; Staro Sajmiste. Trenutak nepaznje i nebezbedno odstojanje.

http://www.youtube.com/watch?v=DX4Sh0-O ... 9GpNa6OTgg
Meni je fascinantno da si ti stajao skoro minut iza njih :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Nebrzo
Postovi: 68
Pridružio se: 28 Apr 2014, 13:28
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Nebrzo » 20 Nov 2014, 13:55

Pa vidis da je i njima trebalo skoro pola minuta da se saberu od uzbudjenja i izadju iz kola. A onda sam pomislio da ce malo da bude :besan: pa velim da pricekam malcice.
Kada sam video da su svi dobro i bez uzbudjenja nastavio sam svojom rutom uz :uf: dobro je bar sam ja ukocio na vreme.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Vladapetr » 06 Dec 2016, 18:22

Čudna situacija večeras. Sedim gore i nešto kucam, zove me radnica i pita jel moj auto plavi karavan. Rekoh nije, što pitaš? Kaže došla žena u radnju, poslale je komšije, udarila je parkiran auto pa je išla da pita čiji je i uputiše je kod nas. Ajd da siđem da proverim o čemu se radi.
Kad ono jeste mene zveknula, parkiran sam (dibidus nepropisno) na travnjaku a ona je pored na trotoaru iza Piramide, vozi Land Rover džipa automatika i nije povukla ručnu kad je krenula, čuknula me pored zadnjeg desnog točka.
U mraku se ne vidi najbolje ali nije neka velika šteta jer nije ni bio jak udarac. Šta ćemo, rekoh nemam pojma, hajde sutra da pitam koliko je novaca pa da se raskusuramo. Ne, hoće odmah da plati, pita jel 100e dovoljno. Verovatno jeste, ako bude manje vratiću kusur ;)

Sutra idem da vidim kako se i za koje novce ovo sređuje, naravno odužiću joj je u svakom slučaju jer me je oduševila gestom. Čuknula me je u mraku i ne verujem da bi iko provalio o čemu se radi, ali je sama izašla i tražila vlasnika. Tu su inače stalno čukanja jer je parking prebukiran, komšinica koja gleda na ulicu barem 2-3 puta nedeljno prijavljuje policiji kad neko čukne parkiran auto pa pobegne.

Slika

Slika
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Day Walker » 06 Dec 2016, 18:40

Meni su uzeli oko 120e u ovlascenom za slicno cesanje.
Tako da mislim da se uklapas u 100e
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Delija » 06 Dec 2016, 19:07

Lepo od nje (i od tebe na razmisljanju! :thumbup: ), a i sredice se to da se ne vidi.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29978
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od trojanac » 06 Dec 2016, 21:11

Šta zna žena šta je karavan. Bitno da je plavi. :)

Tapatalk @ Desire 626
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Heinz » 06 Dec 2016, 21:22

Najveća šteta je nekoliko dana bez kola, još 100e za taxi.

Korisnikov avatar
Boza29
Postovi: 356
Pridružio se: 30 Okt 2016, 22:10
Garaža: Coming soon..
Lokacija: Belgrade

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Boza29 » 06 Dec 2016, 21:28

Lep gest zene,mislim da bi 95% njih pobeglo jos mrak..
Dusa kida se,kida se na cestice
Kada cujem zvuk X6-ice :D

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od ljubitelj » 06 Dec 2016, 21:45

31 godina voznje, kilometrazu ne znam. Privatno ne tako mnogo a sluzbene i rent a car kilometre sam redovno sakupljao.
Prve 2 godine za volanom naucio voznju po Lagosu, posle je bilo lako kod nas po Beogradu i evropskim zemljama a svasta je bilo, 2 uslovno teze nezgode uz materijalnu stetu bez drugih posledica. Jedan auto se zrtvovao da bi meni spasio zivot, bocni udarac sa oko 70km/h.

Oba puta je osnovni uzrok bila iznenadna promena stanja puta a moja krivica je sto sam verovao u znakove i opstu kategorizaciju puteva. I time vezanu brzinu kretanja, koja je oba puta bila prevelika za tako lose stanje nailazeceg puta.

Osim toga nista bitno, osim jedne piruete sa sluzbenim autom i losim gumama na putu za Kopaonik, sa kolegom pri oko 80 sa Jugom. Bez ikakvih posledica, prazan put.

Jednom, mi se namerno podmetnuo tip (da ga udarim, posle sam ukapirao da je sav izudaran) tik ispred auta uletom iz susedne trake i kocenjem, meni se aktivirao airbag i opalio me u bradu a 5 dana sam bio nagluv. Prednji branik se malo ogrebao i uvukao drugo nista, brzina oko 40km/h. Njemu isto nista, samo se na sredini malecno ulegao branik. Samo je trazio novac, ne secam se tacno, drugo ga nije zanimalo.

Poslednji dogadjaj nedavno, stajao u zaustavljenoj koloni, otpozadi se zakucao lik jer je bio vlazan kolovoz, imao desnu prednju pomocnu gumicu -copavac a ni ostale nista mnogo bolje, isao oko 30 na sat kao i cela kolona. Meni sabio amortizere zadnjeg branika za oko 3cm, malo razglavio naslon za glavu iz lezista, drugo nista. Njemu otisla hauba, farovi, krilo jedno, propisao hladnjak.

Korisnikov avatar
Boza29
Postovi: 356
Pridružio se: 30 Okt 2016, 22:10
Garaža: Coming soon..
Lokacija: Belgrade

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Boza29 » 06 Dec 2016, 21:50

Jel dobio pare ovaj sto ti se podmetnuo? Nadam se da ne. :besan:
Dusa kida se,kida se na cestice
Kada cujem zvuk X6-ice :D

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od ljubitelj » 06 Dec 2016, 22:02

Jeste, kriv sam automatski cim sam ga otpozadi po sredini potkacio. Tj, znam da bi tako bilo iz prakse drugih.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od shandu90 » 06 Dec 2016, 23:38

Ja sam imao nekoliko udesa kao vozac, izletanja sa puta, bocni sudari, direktni ali uglavnom nikad drugih ucesnika tj. automobila. Jbg, mladost glupost. Sad mi je i zao kad razmislim posle duzeg vremena, al dzaba balavcu objasnjavati iako nisu jake masine mogu dovoljno veliku brzinu da razviju da se izgubi glava. Kao suvozac sam imao isto nekoliko udesa a jedan udarac od nazad je bas bio gadan. Takav bol u ledjima nikad osetio nisam. Otisao par puta na fizikalnu i to je to otprilike. Ocigledno moj rezon tada nije bio bas najnormalniji, bilo je vise u fazonu cuti nije mi nista idemo dalje...

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
xejtep
Postovi: 111
Pridružio se: 31 Okt 2016, 11:36

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od xejtep » 07 Dec 2016, 00:01

Ja sam imao dva udesa kao vozac, jedan je bio strasan i mogu reci da je meni i drugaru mercedes c klasa (w203) spasila glavu(moju ludu), sa 90km/h(tu je zaglavila skala) sam probio drvenu tarabu, udario u kucu, probio zid, usao u dnevnu sobu, polomio krevet(kauc), ormar i sporet smederevac. Sva sreca pa u sobi nije bilo nikoga. Bila je jedna stara baka(preko 70 god) u sobi pored koja je naravno pocela da jauce i tada sam se uplasio kao nikada u zivotu, jer sam mislio da sam nekog povredio ili ne daj Boze ubio. Ja i drugar smo prosli bez ijedne ogrebotine i baka isto. Mecka je bila unistena, secam se da je ispod branika bila metalna "greda" bukvalno koja se skroz iskrivila. Auto je celom duzinom bio u kuci, mozda nekih 10-ak cm napolju... Na zadnjem sedistu je bilo 4 cigle koje su ne znam kako tu zavrsile a da nas nisu ubile...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29978
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od trojanac » 07 Dec 2016, 01:37

Au brate mili. Strašno i kad se samo prepričava. Ne mogu zamisliti kako je vama bilo. Sreća da je bio Mercedes.

Tapatalk @ Desire 626
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od passenger » 07 Dec 2016, 08:35

Sa 17 upao u betonski kanal gde teče rečica potok. Dosta je njih tu ginulo, nas trojica smo prošli okej
Manje više, tu je počelo i završilo se moje divljanje kolima pre granice kontrole.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori