Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od TheWickerMan » 01 Mar 2012, 00:39

Malo jače od 10 godina staža,oko 500.000 km, i bivši i sadašnji posao su mi dosta vezani za volan ... Od udesa jedan manji,čukanje u krivini,napukao branik na Accentu i udario sam pešaka van pešačog,nisam bio kriv... i to je to :)

A sa bajsom neću ni da spominjem :D

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Modesty » 01 Mar 2012, 15:29

Vozim od 97, jedan udes 2010 za koji mi jos nije nista stiglo, a juce mi dodje postar u firmu i sav zabrinut mi kaze "Jelena ta i ta, imas nalog za privodjenje, sta si uradila???" :trljamoci:

i naravno, posle toga buaahahahahaha, poziv za nekog komsiju... O`ladih se...

Inace, zvanicno sam samo ja kriva, iako je uzrocnik svega njegovo ukljucivanje na ibarsku u kontra smeru, jer je promasio pravo ukljucenje... Ali da je Pera otisao pravo u policiju (citaj: da sam vozila sporije) do svega ovoga ne bi doslo... :pardon:
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Stjepa » 02 Mar 2012, 04:55

:( :twisted: :palica: :bokser:
Aj sta jos da dodam, jer sam trenutno pod adrenalinom? :twisted:

Upravo sam se vratio iz grada. Parkirao auto. Zakljucao auto. Odmakao korak i ugledao... :besan: Sam kraj zadnjih levih vrata, i deo krila iza zadnjih levih mi je neko posteno ocesao. I to 99,99% veceras. I to 90% na parkingu zgrade kod drugara, jer prethodna lokacija na kojoj smo bili je bila takva da mi je auto bio parkiran tom stranom do trafike i nista sem pesaka nije moglo proci.
Aaaaaaaaaaa... Sad kad bih uhvatio tog sto mi je izgrebao kola... Bolje da ne pisem kakve su mi misli trenutno u glavi.

Aj ti sad objasni ocu da nisi ti kriv ni jedan promil sto je se ovo desilo, ako kao otezavajucu okolnost uzmem to sto sam skoro ucinio. Kako to bas MENI da se desi, objasni ti to. :glavomuzid:
A onda opet auto... Pa vrazju mu *piiiip* od tolikog parkinga, pored toliko kola... Auto je bio parkiran tako da je moglo komotno da se prodje pored njega, da se parkira drugo vozilo sa neke njegove strane...
Ali ne, hoce to pa gotovo. :kuku: Na stranu to sto sam video da se dobar deo moze ispolirati jer nije duboko. Jedan deo sigurno ne moze. I kako su sitni sati, pitanje je koliko sam i video.


Eto, ispostujes jedno od mozda najbitnijih pravila sedanja za volan - i ne pomirises alkohol, al' sra*e mora da se desi izgleda. :glavomuzid:


Tacno mi dodje da ujutru (tj za koji sat) stavim lepo vozacku u toster umesto hleba, i da je lepo pojedem kako ne bi vise ikad seo za volan.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od trojanac » 02 Mar 2012, 07:10

Meni se čini da ti je taj Clio maler. :mrgreen:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Grujic » 02 Mar 2012, 09:08

Ako burazer bude vozio i ne primeti, optuzi njega :mrgreen: :rofl:

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Modesty » 02 Mar 2012, 09:13

trojanac je napisao:Meni se čini da ti je taj Clio maler. :mrgreen:
Meni se cini da je to sa mene preslo na njega... :kezo:
(i na muza, ocesao nam je neko 307 i to dooobro, nocu na parkingu, a dobio je i simetricnu ogrebotinu od kljuca - duibnsku, sada na desnom krilu...)

Stjepo, Grujic ti je dao najbolji savet... Podmetni, pa vladaj..


De, de...
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Stjepa » 02 Mar 2012, 16:21

Trojanac, samo mi jos to fali da uvrtim da je neka losa karma izmedju mene i auta... :pop:
Malopre sam opet gledao auto. Sa distance se nista ne primecuje. Ali na blizinu od par koraka :kuku:

Mozda bih nesto mogao da izvucem sa polirkom. :zbunjen:

Ova Gujina ideja, iako primamljiva, nece se odigrati sigurno.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2867
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Martin » 02 Mar 2012, 18:25

Vozačku dozvolu sam dobio u septembru 2004. godine. Od tada sam prešao oko 100 000 km.
Prvi udes koji sam imao, desio se pod čudnim okolnostima. :jane:
Krećem se bulevarom, 40 km/h prestrojavam se i automobil ispred mene se naglo zaustavlja. Stop svetla nisu radila, a i sunce me je jako zaslepljavalo. Samo sam se naslonio na njega...epilog se vidi na slikama.
Slika
Slika
Sledeći se desio godinu dana nakon prvog, 300 metara dalje niz ulicu. Krećem se desnom trakom, u jednom trenutku se devojka sa Renoom naglo prestrojava ispred mene i....bum. :kuku:
Slika
Slika
Slika
Slika
Inače, ponavljam - u Sremskoj Mitrovici su vozači jako kritični. :srbin:
Ne poznavanje osnovnih propisa i nekultura u saobraćaju!!!!!! Neko će reći da su "beograđani" zajebani vozači. E nisu. U Beogradu mi se nije nikad desilo ovako nešto slično kao u Sremskoj Mitrovici. Svaki dan sam u Bg-u i znam o čemu pričam.
Zato svaki put, kad silazim sa auto-puta, izrecitujem očenaš u sebi.... :pop:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od dragan » 02 Mar 2012, 22:20

zemo to je blizu sdk...
tu je dupla puna, stvarno cudna situacija...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od NexT » 02 Mar 2012, 22:36

Imam vozacku nesto malo preko 3 godine i preko 100.000km za to vreme... Ima i vise od toga, al ne znam tacno, posto se vozam raznim kolima... Samo od Nove god sam napravio 10.000km...

Nedelju dana posle polaganja, ne mojoj krivicom sam imao totalku sa Lagunom.

Druga steta na autu, da bih izbegao sudar, prosle zime sam proklizao na ledu i nabo auto na ivicnjak, malo iskrivio felnu (srecom celicnu) i sjebao sipku spone.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od steva_anya » 03 Mar 2012, 01:08

10-11 godina vozim, od 2005. do sada 150000km, pre toga oko 20-30000km, bez ijednog peha.
Samo da se tako nastavi ...
Vozim skolski tako da je nemoguce da svojom krivicom ili bahatoscu napravim sebi ili drugima stetu.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od trojanac » 03 Mar 2012, 07:09

Ništa nije nemoguće Stevo, ali ti svakako želim da nastaviš tako. :pivo:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5031
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od cozmo » 03 Mar 2012, 12:16

Za 20 godina "staza" dva udesa:

1. 2004, iz moje ulice lik u rikverc izlece na STOP znak, pokusavam da ga izbegnem, cese mi zadnji desni rub, izgrebe i sitno ulubi suvozacka vrata, ja udaram u ivicnjak, odbijam se i kacim komsijino i moje krilo. Komsija bio tu, podelili smo njegovu stetu (30e). Krivac pobegao odmah, bela karavan Astra. Kad sam sredjivao rubove zamenio sam i to krilo (bilo je ulubljeno i ogrebano malo). Rub mi je protruleo skroz zbog tog udesa.

2. 2009, lik ispred mene skrece desno pod 90 stepeni na semaforu ZELENO za desno, ja skrecem desno takodje, bacam pogled levo da nema nekog i BAM!
Sta je bilo, lik tek polozio, skrenuo, iz nekog razloga nabo kocnicu jer nije gledo u levo, uplasio se i ugasio mu se auto. Krivina je takva da se ne vidi od kontejnera sta je desno kad skreces (na Zvezdari je to bilo).

Pozovem MUP, oni kazu ja cu platiti kaznu sto sam ga udario odpozadi a on sto je nepropisno bio zaustavljen u raskrsnici. Boze svasta. Dam mu 50 evra jer mu pukao branik na novoj Octaviji, meni je tad pukao far i jos malo sam ulubio to krilo (maltene neprimento) i 2-3cm mi je naprsao branik prednji. Posto je njih bilo nekoliko u kolima a burazer bilder :mrgreen: nije bio trenutno u zemlji nisam hteo da se prepirem i da trazim da mi plate far jer pred MUP-om sam ja kriv (udario otpozadi) iako je on izazvao udes fakticki.

To je sve.

Da dodam da sam presao sigurno oko 400.000km sa raznim automobilima.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Nebrzo
Postovi: 68
Pridružio se: 28 Apr 2014, 13:28
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Nebrzo » 20 Nov 2014, 12:11

Beograd; Staro Sajmiste. Trenutak nepaznje i nebezbedno odstojanje.

http://www.youtube.com/watch?v=DX4Sh0-O ... 9GpNa6OTgg

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Dzoni_m » 20 Nov 2014, 13:09

Ajde upis i od mene:

Vozim vec 13 godina. Presao mnogo. Previse. Radio sam kao Taxista, razvozio pice, vozio peciva kod matorih u pekari, posle kada sam se zaposlio sluzbeno dosta vozio, sada isto ne izlazim iz kola.

Pokusacu da se setim svega:

Prvi dan kada sam dobio dozvolu, isao u rikverc namotam pun desni i ne gledam prednji kraj. Omlatio levo krilo na Ladi o banderu.

Vozio tadasnju devojcicu kuci, i na jednoj raskrsnici led debeo, prilazim polako ali se lik ispred mene u G klasi okrece za 360 i udara me. U roku od 5 minuta samo su se redjali jedan drugima u gepek. Policajac uganuo ruku na uvidjaju jer se okliznuo. Tada je popizdeo i pisao prijavu putevima, svi smo tako naplatili stetu. Steta: far desni i krilo osteceno. Opet Lada.

U jednom mimolilazenju covek prelazi u moju traku, ja bezim ali mi lomi retrovizor. Isto Lada.

Sledeci udes je sa W124 u taxiju. Ulazim u ulicu i stajem cekam da kolega izadje sa parkinga da bih se ja parkirao. Yugo od pozadi udara u mene. Dotrcava policajac i kaze da sam ja isao u rikverc ?!? Kakav bre rikverc, kaze svetli ti rikverc svetlo (pokvaren automat svetlelo non stop) i tu ispadnem kriv a nisam. Panduru se vise veruje. Poklopac prtljaznika za zamenu, stopaljka slomljena, krilo ulubljeno, branik polomljen. Platio sam oko 300 eur popravku.

Sledeci put isto W124. Idem ulicom sa dve trake u istom smeru vozim levom a pored mene kamion sa prikolicom u desnoj. Covek skrece desno ali pravi veeeeliki luk i ivicom prikolice me zakaci u spor izmedju vrata i zadnjeg krila. Ne secam se kako je to reseno. Mislim da je bilo preko osiguranja.

Sledece cukanje je bilo u Fiat Pandi. Stojim u koloni pred raskrsnicu i tip krene u rikverc. Malo ocesan branik.

E sledeci je bio veliki. Jednom sam se posvadjao sa zenskom osobom oko kola kako bacam pare i sta ce mi zimske gume. Ja budala da ne bih slusao zvocanje, ne kupim iste. Vracao se iz Arandjelovca i uhvati me dobar sneg. U Vitanovcu mi auto pobegne iz krivine okrenem se i uletim dupetom nazad u dubok kanal i potrefim do pola iseceno drvo. Auto potpuno unisten. Zadnji kraj se spakovao ko hatchback. Bilo nas je troje u kolima, srecom niko nije povredjen. Auto je Vectra B. Od tada, niko ne sme da mi prigovori o odrzavanju automobila i kada krecemo (zbog mog brata sam pozurio da krenem to vece nazad a plan je bio da spavam u Arandjelovicu). Ako ja vozim mogu da cute i da se voze. Kome se ne svidja ide autobusom. Auto je prodat slupan nije bilo isplativo popravljati.

Prolece ove godine: ostetio sam branik na Carensu. Isao u rikverc i nisam video stubic a bio sam nervozan, zapricao se sa kolegom i jbg. 100 eur steta.

Odgovori