Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od H4wkeye » 10 Mar 2018, 13:51

shandu90 je napisao:
10 Mar 2018, 13:44
Divite se mojoj imbecilnosti.Slika

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
Ja sam nedelju dana nakon sto sam uzeo auto, prilikom isparkiravanja iz dvorista po lepom, suncanom danu, zakacio banderu sa desnim krilom i fino ulubio i izgulio. Tako da, it happens. :mrgreen:

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Ralee » 10 Mar 2018, 18:16

maxer je napisao:
10 Mar 2018, 13:36
Naravno, zato je i izuzetno važan uviđaj na licu mesta tj. sadržaj i kvalitet sačinjenog zapisnika sa parametrima koji opisuju zatečeno stanje i moguće putanje vozila pre udesa.
Poenta je da je čovek dao previše malo informacija, da ne kažem "kontradiktornih", jer njega terete a on popio udarac u gepek???
Ajde ovako. Noc, kisa, smanjena vidljivost. Ulica sa jednom trakom koja se posle semafora siri na dve trake za jedan smer. Pali se zeleno i ja se odmah prestrojim u desnu traku, normalno da ne bih zajahao levu, dok on sporije nastavlja pravo levom trakom. Ja ga potom prolazim sa desne strane i prestrojim se u levu traku, nista naglo, sa ukljucenim migavcem. Oba njegova fara sam video na srednjem retrovizoru, kad sam se prestrojio, nisam ga saseko. Nakon toga je on iza mene vozio nekih 50m da ne kazem i 100, do sledeceg semafora na kom sam ja zakocio jer se upalilo crveno. Tada je on mene udario. Moj auto se nalazio vise ka sredini te dve trake, ali je ceo bio u levoj, dok je njegov bio uz razdelno ostrvo. On je svojom desnom stranom udario u moju levu.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od pedja » 10 Mar 2018, 18:31

shandu90 je napisao:Divite se mojoj imbecilnosti.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
A šta je sa drugim autom?

TT



Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od mića » 10 Mar 2018, 18:31

On je kriv 100%. Cekaj, on je tebe udario dok si stajao na semaforu?! Tu nema sta da se prica, kriv je.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka


Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od maxer » 10 Mar 2018, 18:59

Ralee je napisao:
10 Mar 2018, 18:16
... do sledeceg semafora na kom sam ja zakocio jer se upalilo crveno. Tada je on mene udario. Moj auto se nalazio vise ka sredini te dve trake, ali je ceo bio u levoj, dok je njegov bio uz razdelno ostrvo. On je svojom desnom stranom udario u moju levu.
Ovo zvuči totalno kontradiktorno. Prvobitno si nam rekao da te je on udario od pozadi :-|

Da zanemarimo celo tvoje objašnjenje i da se usredsredimo na činjenično stanje - položaj vozila koji je zatekla Policija:
- ulica ima po dve trake za kretanje u svakom pravcu a između je razdelno ostrvo (npr. širine oko 1m ili manje, fizički ograđeno ivičnjacima)
- oba vozila se nalaze u levoj traci, zaustavljena ispred semafora
- ti si svojim desnim točkovima skoro uz središnju razdelnu liniju, a on je levo od tebe, paralelan sa tobom ili nije(?) (to nisi naveo, da li je možda otišao malo ispred tebe ili ostao malo iza tebe ... tj. koliko, ako niste paralelni)
- kažeš da on svojim levim točkovima nije nagazio razdelno ostrvo ... (pa kolike su te trake, majku mu, to još nisam video da 2 vozila mogu da stanu u jednu takvu traku ?!)
- njegovo vozilo je oštećeno sa desne strane a tvoje sa leve ... nisi naveo da li su oštećenja celom dužinom vozila tj. da li se vidi da je negde udubljenje veće od ostatka oštećenja na boku vozila, što bi ukazivalo da je to mesto prvog kontakta i samim tim bi se moglo pretpostaviti kretanje oba vozila?!

Iz gore navedenog, ja izvlačim logičan zaključak da si ti kriv tj. da si skrenuo u njegovu traku i svojim levim bokom udario u njegov desni bok. Ovo bi moglo da se pobije samo u slučaju da nešto (oblik i vrsta oštećenja na vozilima) ukazuje da se je on "uvukao" između tebe i razdelnog ostrva.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Ralee » 10 Mar 2018, 19:05

@mica Da, ja sam ukocio da ne bih prosao na crveno, ali je polozaj vozila nezgodan pa deluje kao da sam mu “uleteo”, a ja sam se mnogo pre toga vec prestrojio.

@maxer
Maxer, kontakt je bio njegova desna polovina prednjeg dela (maska, far, branik) u moju leva polovinu zadnjeg dela (branik). On je svo vreme bio iza mene nakon prestrojavanja.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od maxer » 10 Mar 2018, 19:14

U tom slučaju je on kriv ... i obavezno angažuj stručno lice (koje će dati svoju analizu udesa ali treba ti možda i advokat), pošto panduri (kažeš) tvrde da si ti kriv.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Ralee » 10 Mar 2018, 19:51

Inace decko, se bas bahato ponasao, krenuo da psuje, nasrce itd. Ja sam mu kulturno odgovorio da je auto sluzbeni i da zbog toga moram da pozovem policiju. Stigla je policija, i ja tad vidim da nesto nije uredu, deluje mi kao muvacina. Uz to mene nesto kasnije krece da zeza vrat. Vec sam raniije kidao ligamente i prsljenove na vratu, pa sam se poprilicno iscimao. Trazim da napisem izjavu i da zovu hitnu. Sva sreca samo trazaj, i tri nedelje oporavka.. Kaze policajac meni da se za dva dana pojavim u savskoj, bez da navede razlog. Ja odem da odnesem lekarskii tu krece crikus i maltretiranje vise od 3 sata teranja na priznanje kako sam ja uletao kolima, menjao izjavu, ometao sluzbeno lice u vrsenju sluzbene duznosti, oduzimanje automobila u svrhu vestacenja, itd. Ja rekoh radite sta god mislite da treba ja ne priznajem i ne potpisujem nista. Kada je iskopirao izvestaj kaze slobodni ste. Tek kad sam otisao po zapisnik vidim da me terete za prekrsaj.Videcu kolege da angazujem.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od shandu90 » 10 Mar 2018, 19:59

pedja je napisao:
shandu90 je napisao:Divite se mojoj imbecilnosti.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
A šta je sa drugim autom?

TT
Mislim da je slicno prosao, zakacio sam mu levi cosak branika.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Vladapetr » 10 Mar 2018, 20:32

I samo produžiš dalje? Zaista sjajno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od maxer » 10 Mar 2018, 21:33

Ralee je napisao:
10 Mar 2018, 19:51
... Stigla je policija, i ja tad vidim da nesto nije uredu, deluje mi kao muvacina. ... vise od 3 sata teranja na priznanje kako sam ja uletao kolima, menjao izjavu, ometao sluzbeno lice u vrsenju sluzbene duznosti, oduzimanje automobila u svrhu vestacenja, itd. ... Videcu kolege da angazujem.
Taj momak ima neke debele veze u Policiji ... angažuj advokata i saobraćajnog veštaka, pod obavezno. Ne dozvoli da te namagarče i da ti natovare neku ozbiljnu krivicu.
Dobićeš ih lako, samo da pametno odradiš sve.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od H4wkeye » 10 Mar 2018, 21:38

I preporucio bih ti da kontaktiras i Unutrasnju Kontrolu. Zali se na sve ovo sto si nama naveo sada. I dobar advokat i teraj na sud. Koliko mene nerviraju te klosarcine kao taj, sto misle da su neki kurac a pri tom se ponasaju kao stoka najveca i kad nesto bude onda skacu na druge.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od Ralee » 10 Mar 2018, 22:05

Hvala na savetima. Nasao sam i vestaka pa cu da vidim sta mi je ciniti. Meni je samo mrsko da se zezam oko toga, ima bitnijih stvari u zivotu. Skoro dve godine radim, imao dodira sa policijom u mnogo gorim situacijama od obicnog cukanja i uvek su bili stvarno i vise nego pristojni i korektni, ali ovo jos nisam doziveo.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od passenger » 10 Mar 2018, 22:07

Šandu me razočarao kao čovek. A i kao komunista.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Svi naši saobraćajni udesi i nezgode

Post od dunx81 » 10 Mar 2018, 22:16

I kao opelaš.

Odgovori