Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Gazu » 13 Feb 2023, 21:10

Užas, nisam siguran i dalje ko je tu nastradao, da li taj što sekao ili onaj što je možda brzo vozio, ali tragedija bez obzira. Kako god od ta dva, preskupo plaćena greška...

To zaustavljanje vozila kod ima zabranu bi jedino imalo smisla da rade saobraćajci koji i inače u datom momentu rade rutinske kontrole. Ali ne postoji sistem koji bi im u tome pomogao - da kamera vidi da je to tablica od vozača sa takvim, pa da ga pandur odmah zaustavlja. Nerealno, ali možda tehnički moguće u nekoj budućnosti.

A ono da policija juri po gradu da bi kontrolisali ko vozi automobile vlasnika pod zabranom, to stvarno ni ne bi imalo smisla.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Ne brže od života!

Post od ftj » 13 Feb 2023, 21:15

Gazu je napisao:Ali ne postoji sistem koji bi im u tome pomogao - da kamera vidi da je to tablica od vozača sa takvim, pa da ga pandur odmah zaustavlja. Nerealno, ali možda tehnički moguće u nekoj budućnosti.
Bukvalno ovaj sistem postoji, ako obratis paznju i vidis policijska vozila sa kamerom na krovu(koja je malo nakrivljena) to ti je to. Automatski signalizira za isteklu registraciju i ako je vlasnik vozila pod zabranom ili poternicom. Mislim da bar 2-3 godine to radi.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Gazu » 14 Feb 2023, 17:36

Pa eto, u tom slučaju bi ipak ganjao te, pa šta sad što ga vozi neko drugi. Pokaže vozačku, vidi se ko je, i nikakva nelagodnost. I mene je pandur zaustavio juče ujutru u Narodnog Fronta u Novom Sadu, pokazao dokumenta, i nikakav problem. U oba slučaja je to rutinska kontrola, i vozi dalje. Pa ko napravi sr*nja, njega posle stalno zezaju na carini, ali šta ja da mu radim.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Ne brže od života!

Post od OMP » 14 Feb 2023, 18:06

Ovaj sto je stradao koliko vidim krenuo dve trake da presece od jednom, sto se ne vidi bas jasno na snimku ali cinjenica je da je nekako naglo usao u krajnju levu kojom je ovaj picio brzo i eto sranja, ovaj kriv sto je vozio brzo pa pobegao, plus dejstvo alkohola i narkotika a ovaj sto je vrv nesmotreno ne procenivsi ili ne videvsi gde se ovaj brzi nalazio skrenuo u njegovu traku....nekako je glupo reseno to prestrojavanje za skretanje u levo? ne znam kako izgleda uzivo ali na snimku deluje nekako nelogicno.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 14 Feb 2023, 22:22

Deluje ko da on nije ni hteo da se prestroji nego da smota polukružno

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Ne brže od života!

Post od BigMazzy » 14 Feb 2023, 23:49

Već sam pisao, polukružno je uzrok čukanja na ovom putu u 80% sudara.
Tu je ograničenje 50, 20m iza, iz pravca iz kojeg su oba auta došla su nove kamere za nadgledanje i merenje brzine, tako da su obojica snimljeni, ovaj što je jurio, pogotovo.
Sve je na toj deonici lepo obeleženo, samo što je eto, ovaj iz krajnje desne hteo da uradi polukružno.

Poprečna crta su kamere

Slika
Slika
Slika

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od pedja » 15 Feb 2023, 06:23

Treba dodati da je prethodnih ~1km Zrenjaninskog puta razdeljeno fizičkom barijerom, preko duple pune.

Otuda to suludo polukružno. Oni koji žive (ili su tamo drugim poslom*)sa jedne strane barijere, mogu se uključiti samo desno i onda guliti do prekida barijere, da krenu u drugom smeru. Neki se provlače između barijera na pešačkim prelazima, neki voze suprotnim smerom.

Ja sam tu par puta okretao, ali tako što skrenem u ulicu levo ili desno, okrenem se, sačekam semafor i vratim se uredno. Ovaj je hteo da uštedi malo vremena...


* Nedaleko od skretanja za Kotež, gde barijera počinje, nalazi se i velika sala za venčanja, plus još par manjih. Zamislite kada stotinjak vozila treba da ide levo ka gradu, a nalaze se 100m od početka barijere. Svi oni moraju desno, km, pa okretanje po uličicama, kao ja, pa nazad. Kružni tok bi tu pomogao, kada su već opalili "zid" između.


TapaT


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Ne brže od života!

Post od Martin Mystere » 15 Feb 2023, 22:08

https://www.blic.rs/vesti/hronika/pozna ... ka/55e319s


"Nesreća se dogodila kada je Indira V. (54) bez vozačke dozvole ušla u automobil i pokrenula ga, međutim, ona je neprekidno dodavala gas, pa je tako dok nije stigla do parkinga, redom udarala automobile."

Ovo je za rubriku Verovali ili ne!

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ne brže od života!

Post od Geza » 19 Feb 2023, 15:01

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30023
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 19 Feb 2023, 20:09

42-godišnji vozač Forda poginuo je na licu mesta.
28-godišnji vozač kamiona nije teže povređen.
18.02.2023- DK11 između Gołkovice i Biczina kod Kluczborka

Užas. Delić sekunde, nepažnja ili je zaspao pa sišao sa puta.
Posetite www.garaza.rs !

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Ne brže od života!

Post od ftj » 19 Feb 2023, 20:37

Ja kolko vidim auto mu je proklizao, moze biti lose gume, neispravno oslanjanje/upravljanje ili nesto na putu ili kombinacija. Pa onda ljudi kazu sta ce meni bolje gume ja ne vozim brzo.

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 19 Feb 2023, 20:47

Strašno.
A može biti svašta, jurcanje po kiši prevelikom brzinom...tu nikakva guma ne pomaže.
A može i drugo, meni danas u vožnji pukla prednja opruga, srećom bez ikakvih posledica, tokom prelaska ležećeg. Mala brzina. Iznenada, bez najave, nema spolja naznake niti korozije pa da kažeš očekivalo se.
Izmedju 3ćeg i 4tog navoja gore..

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od schonenk » 19 Feb 2023, 20:50

Da je samo stisnuo kocnicu i otklizao sa puta mozda bi i preziveo. Ovaj kasni pokusaj kontre je najcesce sa ovim rezultatom

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 19 Feb 2023, 21:04

ljubitelj je napisao:ljurcanje po kiši prevelikom brzinom...tu nikakva guma ne pomaže.
Naravno da vožnja tigar wintere u baš ovakvim uslovima može da znači presudnu razliku.

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 19 Feb 2023, 21:18

Naravno da ne, za bilo koje gume.
Presudna razlika je u vozaču, uveko bilo i biće.

A i inače znaš da je ovo vozilo imalo baš Tigar Wintera gume, jel da? I da je baš zbog neke gume proklizalo.
Ili možda ne znaš baš ništa.
Poslednja izmena od ljubitelj u 19 Feb 2023, 21:22, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori