Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Xepoj87 » 30 Nov 2013, 10:41

Markoni je napisao:A sto mislis da se tu stedelo? Ja sam recimo za Alteu mogao da uzmem zimske 16 gume, ali sam uzeo celicne felne 15 i manje gume. Ne da bih ustedeo jer me je iskostalo isto, nego zato sto se cesto zimi put od snega i leda napravi da bude gori od najgoreg puta. Tezak maltret za auto. Ovako se sve to bar ublazi. Ne znam sta je u njegovom slucaju, ali htedoh reci da ne mora da znaci da je nesto stedeo. ;)

Tapatalk Post
Znam jedno barem 20 vlasnika Mercedesa,C,E,S,ML i jos po koji,najvise caletovi prijatelji,par mojih drugara.
Ni jedan koji je imao para i koji nije uzeo auto da se dzekira,nije stavio celicnu felnu. Vecini je odgovor bio da nisu kupili ficu,nego Mercedes od 40+k eura i da to jednostavno ne ide,niti vide poentu u tako necemu.
Neki su cak i kupili manje felne,ali ne celicne. Onih par koji jesu,ti uzimaju i polovne gume,odrzavanje rade po nekim priucenim garazama,a gorivo retko preko cetvrtine i slicno...
Jednostavno,mozes videti o kakvom se coveku i odnosu prema automobilu radi,kao i razlogu kupovine tog automobila. To su moja licna iskustva.

Nemam nista protiv alu 16 felne,pa ni 15 ako neko zeli,ali kada neko stavi celicnu koju ja nisam hteo na 124 da stavim,na ipak,jos uvek relativno skup i svez automobil,retko se zadesi da je samo na felnama ustedeo par stotina eura.
Takodje,ako je vozio 17,18 letnje do tada,nije nemoguce da se istripovao da ce sa zimskim 16 da ima istu stabilnost...

Nemojte ovo uzimati kao da ja pricam da se to zapravo desilo,vec da je po mom misljenju,velika verovatnoca da je tako.
Dakle,moja pretpostavka,nista drugo.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 30 Nov 2013, 10:44

Teško da ovo ima (mnogo) veze sa gumama. Deluje mi da je u pitanju klasično sustizanje gde se auto podvlači pod kamion i gde vozač kola nema nikakve šanse ma šta vozio i ma kakve sigurnosne sisteme imao.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Xepoj87 » 30 Nov 2013, 10:53

Naravno,samo kazem da je mogao biti slucaj gde se desilo upravo ono o cemu najvise pricamo,da je najopasnija stvar na automobilu,losa guma.
Cak i da krenes,da se zaletis,da ide super,treba stati,a moguce da se upravo ovde to desilo.
Govorim,zato sto znam kako moj auto koci,i koliko je tesko doci u ovakvu situaciju da ti ne mozes da ukocis i da poljubis drugo vozilo koje se krece po putu.
A znam i kada sam popravio automobil od semafora,kako lose gume,em mogu da te zavuku u semafor,em posle da klizis po strani dok se isparkiravas sa parkinga,i da budes nemocan i ako sve radis kako treba,o kocenju da ne pricam,razlike su nebo i zemlja,gde mi auto i pored ESP i ABS kada god zakocim po maloj susnezici,kliza i okrece se kao da sam na klisku.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od cozmo » 30 Nov 2013, 11:13

paja je napisao:Teško da ovo ima (mnogo) veze sa gumama. Deluje mi da je u pitanju klasično sustizanje gde se auto podvlači pod kamion i gde vozač kola nema nikakve šanse ma šta vozio i ma kakve sigurnosne sisteme imao.
I meni isto tako deluje. A i vidi se po ostecenjima.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Ne brže od života!

Post od aleksa » 30 Nov 2013, 11:18

Evo guma...

Slika

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Ne brže od života!

Post od swemir » 30 Nov 2013, 11:22

+1 ovo ima veze vise sa neprilagodjenom brzinom cini mi se...

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 30 Nov 2013, 11:23

Kreten, ajde majke ti, puna Nemacka C klasa sa zimskim setovima na celicarama... Pa nije S vozio...

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Ne brže od života!

Post od Uroš S. » 30 Nov 2013, 11:24

Kleber Krisalp Hp2 rekao bih. Baš je olupan....

Korisnikov avatar
Dule
Postovi: 110
Pridružio se: 19 Jan 2012, 12:09
Garaža: S350 bluetec, CLS350 cdi, smart
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Dule » 30 Nov 2013, 11:28

Ma covek je uvek vozio dobra auta, uopste nebitno u prici. Vidjao sam ga bas cesto sto u prolazu, sto dok je bio parkiran ispred kuce posto tuda bas cesto prolazim...nekada je bio vozio C36amg,w140... al opet kazem nebitno. Verovatno je ili zaspao ili je kamion bio potpuno neosvetljen,a i nije mi bas najjasnije sta je trazio u desnoj traci autoputa kada je vec vozio toliko brzo. Savu je bas poteralo zadnjih god. secate se price o dedi i ocu i sta je matori budala uradio, a evo sad i ova tragedija....uzas.
Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 30 Nov 2013, 11:35

@ Heroj

Razumem ja šta ti pričaš, ali mislim da ovde gume nisu igrale nikakvu ulogu. Po oštećenjima na Mercu se vidi da je razlika u brzinama bila velika. Daj bože da je merc uopšte kočio.
Gume bi mogle da budu uzrok da je Merc kočio pa nije stigao da stane, ali bi se tada radilo o par metara zaustavnog puta više i oštećenja ne bi bila ni blizu ovakva.

Kome se desilo da na auto putu sustigne slabo osvetljen kamion zna o čemu pričam. Jednom je bilo baš gadno. Presekao sam se. Vraćali smo se auto putem iz pavca Niša, vozio sam srednjom trakom 120 i od jednom je ispred mene izronio prastari kamion koji se vukao po mojoj proceni oko 60 i kome jedva da je radila zadnja rasveta. Sreća pa je leva traka bila prazna inače bi gađao zaustavnu i livadu pored. Nije bilo nikakve šanse da ukočim.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od pedja » 30 Nov 2013, 11:46

Cesto su kamioni/autobusi (da ne pricam o traktorima) slabo osvetljeni.
Kada neko vozi 150+ na autoputu i sustize nekoga u levoj traci, u mraku i brzini mu se cini da je desna prazna i da moze proci, kad medjutim... Mozda je losa procena razdaljine kamiona, prestrojavanje kamiona u levu traku... Ko zna sta se desilo.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od cozmo » 30 Nov 2013, 12:11

Koliko vidim na nekim slikama, kamion je bio propisno obelezen onim fluo-znakovima za prevoz zapaljivih materijala. Posto mecka ima dobre farove, ti znakovi su se sigurno dobro videli i iz daljine. Jedino ako nije bila magla.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2864
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ne brže od života!

Post od Martin » 30 Nov 2013, 12:13

Juče su uslovi na auto-putu bili odlični - kako ujutru u 0400, tako i poslepodne u 1700!!!
Jedini uzrok ove tragedije jeste velika brzina i nepažnja.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Xepoj87 » 30 Nov 2013, 12:58

NexT je napisao:Kreten, ajde majke ti, puna Nemacka C klasa sa zimskim setovima na celicarama... Pa nije S vozio...
Izbaci to kreten lagano ;) Ne ljutim se,znam da nije zlonamerno,ali nema poente vise.

A Nemacka je puna i gastarbajtera,a vecina ih vozi upravo takva neka kola.
Ujak mi je rekao da ko god tamo od Nemaca vozi dobar auto,jednostavno ne steka na istom,pogotovo ne na takvim glupostima.
U kapitalizmu je imidz 50% posla,i nece neko da zbog razlike od 200e,vozi auto od 50k e na celicarama.
Uvek ima onih manje kultivisanih,kao i svuda,ali oni ne treba da nam budu primer,bilo u Nemackoj,bilo u Srbiji.

Ok,ovde ocigledno nije slucaj losih guma,samo iznosim moje sumnje,nista drugo.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Dule
Postovi: 110
Pridružio se: 19 Jan 2012, 12:09
Garaža: S350 bluetec, CLS350 cdi, smart
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Dule » 30 Nov 2013, 13:01

pedja je napisao:Cesto su kamioni/autobusi (da ne pricam o traktorima) slabo osvetljeni.
Kada neko vozi 150+ na autoputu i sustize nekoga u levoj traci, u mraku i brzini mu se cini da je desna prazna i da moze proci, kad medjutim... Mozda je losa procena razdaljine kamiona, prestrojavanje kamiona u levu traku... Ko zna sta se desilo.
Sta god cisto sumnjam da je u tom trenutko vozio ili koncentrisao se iole na voznju. Pre ce biti da je radio nesto drugo, trazio nesto po kabini, drndao telefon, radio, spavao...itd
Pre neki dan se klinac u renou clio iz cisog mira zakucao u vrata golfa koji je isao ispred mene, al bukvalno je u 3-4m duzine puta tako naglo smotao volan da ga je udario u vrata i potom ostrugao celu stranu...sreca pa se nije zaneo ka meni nego otisao pored puta potom. A brzina nije bila ni 45km/h, sta god da je radio u tom momentu vozio i gledao na put sigurno nije.

Inace bas blizu tog dela autoputa jedan decko iz SM je izletao sa kupeom E klase kao mojim u kanal i isprevrtao se za sve pare. Srecom prosao je bez povreda.
Slika

Odgovori