Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 06 Jul 2014, 10:45

Na moje oci se izlupao motorista zbog šljunka na putu.

Ja sam sa bajsa pao više puta zbog šljunka kad sam prešao na slikove, zato ih Ghost nikad videti neće. Šta god bude zamenilo ove Micheline imaće šaru.

Komparacija sa bajsem je u smislu toga da motor ima daleko veću kinetičku energiju i proporcionalno veći problem zbog gubitka trakcije na nekom od točkova, a pogotovo prednjem.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 06 Jul 2014, 14:17

McGruja je napisao:Obicno ne grese ovako pravi bajkeri, ne znam sta se ovde desilo
Nema tu pravih l lažnih, mogu uvek svi sami sebe da sjebu ludom vožnjom, ali ruku na srce i mnoge druge okolnosti nevezane za njih same

Korisnikov avatar
Neskica
Postovi: 424
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: Ford Focus 1.6 TDCi
Lokacija: New Woodgood

Re: Ne brže od života!

Post od Neskica » 06 Jul 2014, 16:37

nidza je napisao:Na moje oci se izlupao motorista zbog šljunka na putu.

Ja sam sa bajsa pao više puta zbog šljunka kad sam prešao na slikove, zato ih Ghost nikad videti neće. Šta god bude zamenilo ove Micheline imaće šaru.

Komparacija sa bajsem je u smislu toga da motor ima daleko veću kinetičku energiju i proporcionalno veći problem zbog gubitka trakcije na nekom od točkova, a pogotovo prednjem.

Tapatalk Pro

Zato se u normalnom svetu peru putevi vodom( doduše kod nas sam viđao po NS-u da peru po gradu)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 06 Jul 2014, 16:40

Peru se i kod nas, ali nema tu garancije, pogotovo na putevima nižeg prioriteta.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Neskica
Postovi: 424
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: Ford Focus 1.6 TDCi
Lokacija: New Woodgood

Re: Ne brže od života!

Post od Neskica » 06 Jul 2014, 16:43

Nikada nigde nisam video da peru puteve van grada (NS) - možda se samo tako potrefilo :)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Delija » 06 Jul 2014, 20:06

Danas na putu od Vrsca do NS-a sam naisao na par grupa bajkera, uglavnom iz Nemacke i momci voze ekstra - svaka im cast. Postovali su sva ogranicenja uz max 10 km/h tolerancije van naselja i bez ikakvog prekoracenja u naseljima. Pored toga, maksimalno pazljiva voznja, bez ikakvih igrarija i zajebancije.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Ne brže od života!

Post od H4wkeye » 06 Jul 2014, 21:37

E to se ceni, svaka cast. :bravo:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 06 Jul 2014, 21:43


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ne brže od života!

Post od Geza » 06 Jul 2014, 21:53

Poginuo pri povratku sa moto-skupa
Autor: Beta

Milan A. (21) iz Bora, nastradao je jutros u teškoj saobraćajnoj nesreći nedaleko od odmarališta "Savača", prilikom povratka sa moto skupa koji je održan na Borskom jezeru, potvrdila je policija.

Prema dobijenim informacijama, Milan se u ranim jutarnjim satima sa dečakom(14) uputio ka Brestovačkoj banji.

Pretpostavlja se da je usled neprilagođene brzine izleteo sa puta, udario u betonski nasip, nakon čega su obojica izbačeni sa motora. Vozač motocikla je preminuo na licu mesta, a hitnu pomoć, iako teško povređen, mobilnim telefonom pozvao je vozačev saputnik.

"Hitna pomoć je odmah po pozivu izašla na mesto nesreće, ali mladić nije davao znake života. I pored reanimacije, nismo uspeli da ga povratimo", rekli u borskoj bolnici.

Povređeni mladić je prebačen u borsku bolnicu, gde su konstatovane teške povrede, ali i da je van životne opasnosti.

Obojica mladića su na sebi imali zaštitne kacige.

Trodnevni moto skup se tradicionalno održava na Borskom jezeru, i tokom tri dana okupi se više stotina ljubitelja motocikala.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5578
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin
Birthday

Re: Ne brže od života!

Post od dunx81 » 07 Jul 2014, 08:47

Na većini naših moto skupova tako nešto visi u vazduhu.
Gomila motora i alkohola na jednom mestu i samo je pitanje kad će se nešto desiti.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 07 Jul 2014, 09:16

Delija je napisao:Danas na putu od Vrsca do NS-a sam naisao na par grupa bajkera, uglavnom iz Nemacke i momci voze ekstra - svaka im cast. Postovali su sva ogranicenja uz max 10 km/h tolerancije van naselja i bez ikakvog prekoracenja u naseljima. Pored toga, maksimalno pazljiva voznja, bez ikakvih igrarija i zajebancije.
E jebes onda motor, mogli su i autobusom :mrgreen:

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Ne brže od života!

Post od samo polako » 07 Jul 2014, 09:19

Delija je napisao:Danas na putu od Vrsca do NS-a sam naisao na par grupa bajkera, uglavnom iz Nemacke i momci voze ekstra - svaka im cast. Postovali su sva ogranicenja uz max 10 km/h tolerancije van naselja i bez ikakvog prekoracenja u naseljima. Pored toga, maksimalno pazljiva voznja, bez ikakvih igrarija i zajebancije.
Pre neku godinu imao sam priliku na auto putu da sretnem grupu bajkera iz Poljske. I oni su bili za primer.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 07 Jul 2014, 15:14

I ti koji su za primer padnu kad tad, koliko god da paze.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2867
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Ne brže od života!

Post od Martin » 07 Jul 2014, 16:57

samo polako je napisao:
Delija je napisao:Danas na putu od Vrsca do NS-a sam naisao na par grupa bajkera, uglavnom iz Nemacke i momci voze ekstra - svaka im cast. Postovali su sva ogranicenja uz max 10 km/h tolerancije van naselja i bez ikakvog prekoracenja u naseljima. Pored toga, maksimalno pazljiva voznja, bez ikakvih igrarija i zajebancije.
Pre neku godinu imao sam priliku na auto putu da sretnem grupu bajkera iz Poljske. I oni su bili za primer.
Od ranog proleća pa do kasne jeseni su "strani" bajkeri česta prilika na našem auto-putu a da se kreću brzinom ne većom od 120 km/h. :klanjamse: Nisam znao da mogu biti normalni (da se ne uvrede kolege forumaši bajkeri, jer većinom pojedinci divljaju).
Čak sam neke sustizao i sa 100 km/h. :kezo:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 07 Jul 2014, 18:38

Potpuno mi je jasno što se gine po našim putevima.

Vozim danas iz Grocke ka Boleču i ispred mene kolona 20-ak vozila koju koči šleper. U koloni je bilo i dva kamiona. Ko zna put, zna da je toliku kolonu nemoguće preskočiti jer nema dovoljno izprekidanih, tamo gde je izprekdana često je extremno kratka, a na nekim mestima i zelenilo pored puta zatvara neke blage krivine gde bi inače moglo da se prestiže.

Uglavnom svi vozimo u koloni osim jednog magarca iz Smedereva i jednog iz Požarevca. Oni prestižu, ali potpuno nerezonski - preko pune tik ispred potpuno nepreglednih krivina. Svaka situacija je mogla da bude kritična da je naleteo neko iz suprotnog smera.

I na kraju Smederevac i ja dolazimo jedan iza drugog do Bubanj potoka. Uštedeo je bukvalno ništa.

Onda na AP u smeru ka Bubanj potoku vidim neko čukanje. 6-7 vozila je stajalo u desnoj traci. Nisam video detalje, ali nije delovalo da se desilo nešto značajno, mada mi je bankina smetala da vidim stvarno stanje stvari.

Odgovori