Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od dragvorl » 20 Avg 2012, 10:13

Pa ovo kao 70-tih i 80-tih u reliju. Mada ja ni te ljude sto su dosli da gledaju ne kapiram, ok je voleti sport, ali posmatranje na ovaj nacin je krajnje nebezbedno. A tek za "organizaciju" sta reci. Nema je.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45824
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ne brže od života!

Post od Geza » 20 Avg 2012, 11:48

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 20 Avg 2012, 11:50

Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Kuzmanovic » 20 Avg 2012, 12:04

Izgleda da auto nije bio bas ispravan.

http://www.youtube.com/watch?v=NOa6kPNrHxU

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Ne brže od života!

Post od Gaginh0 » 20 Avg 2012, 12:30

Evo Vesnica u toj krivini...

http://www.youtube.com/watch?v=Mhv2iLvutlE
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Ne brže od života!

Post od Филиповић » 20 Avg 2012, 12:38

Данас сваки клинац коме неко да волан у руке мисли да је Шумахер после два петка вожње и одгледане сезоне формуле 1. :kuku:

Овај несрећник што је возио кочио је више од 50 метара, тачно се чује шкрипа кочница, што значи да је ишао преко стотке.

Ја мислим да није био припремљен, да није довољно проучио стазу. Кад упоредите са снимком Веснића све је јасније. Погледајте куда пролази Веснић а куда несрећник...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Sloba » 20 Avg 2012, 12:40

Mene publika sa relija podseća na rulju koja u Madridu trči ispred razjarenih bikova. I tu i na reliju ima nešto što ljude vuče da izazivaju sudbinu. Stajanje tik uz stazu, pa još na spoljnom delu krivine, svakako jeste izazivanje sudbine. U redu je i ljubav i strast, ali trčati pred kola koja idu 150 km/h tamo gde se u normalnim okolnostima vozi 50 km, je ludost.

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Ne brže od života!

Post od Филиповић » 20 Avg 2012, 12:48

Да...боље да су изашли на ауто пут (Чачак-Београд :rofl: ) па да гледају са надвожњака ако су већ желели да виде како изгледа ауто у пуној брзини.

Црни хумор...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Sloba » 20 Avg 2012, 12:53

Jbg, razumem ja sve, ali životi su u pitanju. Sve izgleda lepo, lako i naivno, sve dok neko ne izgubi život. Kakva je to trka gde gine publika u 21. veku... Može se trka gledati i sa male udaljenosti, ako je mesto bezbedno i ako redari održavaju red. Najgore je kada publika kreira trku. Kao klinac sam išao na Mišeluk svake godine i nagledao se raznih budalaština, npr. sa jednih kola odlomi se izduvna grana, ostane na stazi i iste sekunde vidiš njih deset iz publike kako trče kao muve bez glave kako bi došli do dela i sklonili ga sa staze. Samo što su istrčali, iz krivine se pojavljuje drugi auto koji nema pojma šta se događa, koči, u kočenju menja pravac, udara u bankinu, odbija se, lomi vešanje i zaustavlja se tik uz ove ludake što love auspuhe po Mišeluku.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Ne brže od života!

Post od Gaginh0 » 20 Avg 2012, 12:59

Cuveni prolaz Vesnica od prosle godine kod stajalista sa dolaznom brzinom od 185km/h (prije krivine stoji radar), danas je ovaj izletio sa dolaznom brzinom od 174km/h
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ftj » 20 Avg 2012, 13:02

U pitanju je brdska trka gde je cilj izvesti što brže vreme i govoriti kako je išao prebrzo je apsurdno. Krivica je samo i jedino na organizatoru koji je dozvolio da publika stoji u zoni izletanja i to na najdužem pravcu na stazi.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 20 Avg 2012, 13:03

Филиповић je napisao:Данас сваки клинац коме неко да волан у руке мисли да је Шумахер после два петка вожње и одгледане сезоне формуле 1. :kuku:

Овај несрећник што је возио кочио је више од 50 метара, тачно се чује шкрипа кочница, што значи да је ишао преко стотке.

Ја мислим да није био припремљен, да није довољно проучио стазу. Кад упоредите са снимком Веснића све је јасније. Погледајте куда пролази Веснић а куда несрећник...
Taj čovek je imao licencu za trkača. Čak i da je potpuni amater on to radi na sopstvenu odgovornost, ali organizator je taj koji je morao da zaštiti publiku.
Ako sam dobro shvatio on je pre ovoga imao jedno malo izletanje na kočenju. Da li je preforsirao sebe ili auto ili je postojao neki kvar nije bitno. Poenta je da publika nije smela da bude tu gde je bila.
Sloba je napisao:Mene publika sa relija podseća na rulju koja u Madridu trči ispred razjarenih bikova.
U Pamploni. :D

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Ne brže od života!

Post od Филиповић » 20 Avg 2012, 13:08

Их бре Пајо, па ти пребаци целу ствар на правну експертизу, ја сам више мислио на чињеницу да се овде све ради врло површно, па и то.
Почев од тога да "лиценцирани тркач" није узео у обзир да је приликом излетања покупио каменчиће и прашину, па до угла под којим је ушао у исту...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 20 Avg 2012, 13:12

Markoni je napisao:Trebali su helikopterom da ga prebace do BGDa, sve su ljudi hteli da isfinansiraju, ali direktor bolnice nije dozvolio. Vozen je sanitetom koji je upao u guzvu na putu i putovao skoro 5 sati do BGDa i covek ostade bez noge... :(
Sramota da je samo BGD u Srbiji ozbiljan medicinski centar...

Tapatalk Post
To moze samo u Srbiji da se desi. Na svim ozbiljnim i opasnim sportskim dogadjajima treba da dezura helikopter (kojih hvala Bogu imamo), a ne da neki drkadzija iz pickovca odlucuje o necijem zivotu... :besan:
Zar nisu organizatori mogli da zovu direkt nekoga bitnijeg ko bi odobrio helikopter? Bitno da je za Jocica stvoren helikopter u roku od 3 sekunde

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Sloba » 20 Avg 2012, 13:13

paja je napisao:
Sloba je napisao:Mene publika sa relija podseća na rulju koja u Madridu trči ispred razjarenih bikova.
U Pamploni. :D
Ma ima i u Madridu, samo što nije po uličicama već rulja utrčava u arenu, ali nebitno je, isti đavo.

Odgovori