Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Ne brže od života!

Post od fubaler » 11 Mar 2019, 18:45

Ucinio si mu medvedju uslugu.
A moze li da se zna razlog tom "bahacenju"?
Cak sad i 90% policajaca u sl kolima vezuju pojas, sto podrzavam konacno i oni da shvate ili da ih neko natera da to rade.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 11 Mar 2019, 18:49

Pojas uvek vezujem, i to je jedina stvar koju postujem. Mada znam coveka koji je preziveo jer nije vezao pojas (aterirao u kukuruz), ne bih se ja s tim zezao.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Ne brže od života!

Post od fubaler » 11 Mar 2019, 18:58

Naravno ima par situacija gde je bolje ne vezivati pojas nego biti vezan, ima ih par ali puno vise pojas pomaze nego sto odmaze.
Ja recimo jedino odvezujem pojas to je neko nepisano pravilo kad vozim pored mora kao u Kotoru tj ka Prcnju i Tivtu pa si bukvalno na CM od mora mozes da sletis cas posla tu se obavezno svi odvezemo za ne daj boze a brzine su toliko male da ne preti opasnost od toga.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Ne brže od života!

Post od passenger » 11 Mar 2019, 19:04

učinio sam sebi uslugu da ne slušam upozorenje 5 minuta svaki put kad startuje auto. Ako neće se veže, ne mora. Nije klinac, nego je bahat.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 11 Mar 2019, 20:47


fubaler je napisao:Ucinio si mu medvedju uslugu.
A moze li da se zna razlog tom "bahacenju"?
Cak sad i 90% policajaca u sl kolima vezuju pojas, sto podrzavam konacno i oni da shvate ili da ih neko natera da to rade.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
Uopšte ne bih kažnjavao odrasle, kao i za mnoge druge stvari gde se država bori sa nedostatkom IQ. Darvin taj problem rešava.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ne brže od života!

Post od Heinz » 11 Mar 2019, 20:56

Darvin ne pomaže kad mu zatreba bolnički krevet, gomila lekara i sestara, operaciona sala, par litara krvi, plaćeno bolovanje, oporavak u banji...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 11 Mar 2019, 21:02

To je u normalnim zemljama njegov problem, tj. njegovog zdravstvenog osiguranja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


fubaler
Banned
Postovi: 164
Pridružio se: 10 Okt 2017, 20:38

Re: Ne brže od života!

Post od fubaler » 11 Mar 2019, 21:51

nidza je napisao:
fubaler je napisao:Ucinio si mu medvedju uslugu.
A moze li da se zna razlog tom "bahacenju"?
Cak sad i 90% policajaca u sl kolima vezuju pojas, sto podrzavam konacno i oni da shvate ili da ih neko natera da to rade.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
Uopšte ne bih kažnjavao odrasle, kao i za mnoge druge stvari gde se država bori sa nedostatkom IQ. Darvin taj problem rešava.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ne radi se o tome prijatelju, i mene zabole dal ce kreten poginuti, ali neko mora da plati lecenje ako prezivi, e to placamo kroz poreze svi mi koji privredjujemo u ovoj zemlji.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk


Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Ne brže od života!

Post od mića » 11 Mar 2019, 23:28

passenger je napisao:učinio sam sebi uslugu da ne slušam upozorenje 5 minuta svaki put kad startuje auto. Ako neće se veže, ne mora. Nije klinac, nego je bahat.
Zbog toga moze da pogine. Time prevaris komp da je pojas vezan i u slucaju sudara ce da opali air bag, za nekoga ko nije vezan air bag mu lomi vrat ko piletu a glava mu puca ko lubenica. Da je vezan pojasom ne bi mu nista bilo.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od dragvorl » 11 Mar 2019, 23:39

Pa sad da ce mu puci glava od samog airbaga i ne znam bas. Glava ce pre puci u sudaru sa cvrstim predmetima kada sklizne sa airbaga.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 12 Mar 2019, 07:10

Airbag je cvrst ko kamen dok se naduvava i kao sto je @mica opisao ubija bez greske.
Da ne bi bilo udara u kamen postoji namerno korelacija pojasa i airbaga kroz vreme tako da pojas zadrzi telo sve dok ne prestane da se naduvava i tek tada kada pocinje njegovo izduvavanje dodje do kontakta.
Cak i kada je sve po pravilu udar aribaga je prilicno bolan.

Naivno je verovati da bez pojasa ima ikakve sanse dase ostane nepovredjen protiv aribaga i uopste sudara.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Ne brže od života!

Post od somi-car » 12 Mar 2019, 07:17

fubaler je napisao:
11 Mar 2019, 18:58
Naravno ima par situacija gde je bolje ne vezivati pojas nego biti vezan, ima ih par ali puno vise pojas pomaze nego sto odmaze.
Ja recimo jedino odvezujem pojas to je neko nepisano pravilo kad vozim pored mora kao u Kotoru tj ka Prcnju i Tivtu pa si bukvalno na CM od mora mozes da sletis cas posla tu se obavezno svi odvezemo za ne daj boze a brzine su toliko male da ne preti opasnost od toga.


Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
Meni je u pezeou koji je uvezen iz CH u kaseti bio onaj svajcarski noz. Navodno video sam na emisijama da ima neki zubac za presecanje pojasa u slucaju sletanja u reku.

Sad ne znam da li je to neka ''preporucena'' oprema ili obavezna....i koliko covek moze da bude priseban u tim momentima.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ne brže od života!

Post od HKS » 12 Mar 2019, 07:22

Prosle godine sam oko marta-aprila isao u Bijeljinu, pored puta je nekad bila suma, a taj put, jer se snijeg otopio, voda tj bara. Nije prijatno tako blizu voziti.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 12 Mar 2019, 07:54

Secam se jedne devojke iz srednje koja mi se svidjala, poginula kod skretanja za Kotez jer je upala kolima u kanal pored puta negde kod skretanja za Kotez (tamo je zivela) iako u kanalu nije bilo bilo puno vode.

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2 ... 1003.shtml

ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 12 Mar 2019, 08:06

Ja imam kombinovanu namensku alatku za secenje pojasa i za razbijanje stakla. Upadljivo je crvene boje da se dobro vidi i lako pronadje kada zatreba.
Negde davno sam to negde kupio i eto stoji mi u autu neposredno pored kopce za pojas izmedju sedista i naslona za ruku, posto je to onako pljosnato i tanko pa se lepo tu smesti.

Odgovori