Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 09 Avg 2019, 22:28

passenger je napisao:Evo lik u BMW na story one grupe. Voze magistralom 200 kmh i nazdravljaju pivom vozač i suvozač
Pa da, kao sto sam mislio i predpostavljao i ova ludacka voznja je trebala da zavrsi na story-ju, lepo napisah pre par sati.
Dokle vise ovih ludaka to sve treba pohapsiti. Sad dosta njih optuzuje vozaca dacije a ovo magare niko da pljune, sta je bre sa vama?(nije ovo upuceno pass-u), svasta covek se ukljucio na glavni put vozio 50-100 m i onda ga budala sustigla, pa on nikako ni teoretski nije mogao da ga vidi jer njega nije ni bilo a kako da predpostavi da neko za 1 s predje 50m, ne voze bre formule pa da ocekuje tako nesto.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 09 Avg 2019, 22:29

Čitajući ovu temu vozim večeras po lokalu, poznata deonica, polukružno na istom mestu gde i 50 puta ranije, sve sa nekim grčem u stomaku i gledam stalno okolo, ispred, četvoro očiju otvoreno. Sve se bojim da ne prođem tako. Još deca samnom u kolima.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 09 Avg 2019, 22:30

Nije samo neznanje. Često imam priliku da vidim ljude u godinama kako voze kao da su sami na putu. Voze sredinom, prave prvenstvo na svoju ruku, kao ajde ti pa ću ja i slično. To možeš na parkingu mega marketa nekog, ne na javnom putu.
E sad ako oni za sve te godine nisu naučili...

Plus ono što me jako nervira, puno ljudi vozi na liniji. Ajde nekako da istolerišem kada se sprema da obiđe, pa jaši liniju, mada mi je i to retardirano, ali ne znam šta da kažem za one koji sami dolaze iz suprotnog smera, a levi točak im gazi liniju.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Ne brže od života!

Post od Markoni » 09 Avg 2019, 22:35

antivenom je napisao:
09 Avg 2019, 22:28
svasta covek se ukljucio na glavni put vozio 50-100 m
Mozda cak i 200 ili 300m.
Čovek kako je ušao na magistralu tako ga je ovaj pokupio. Ima 2-3 dužine kola da je prešao, dakle 10-15m.
Ne znam čemu preterivanje.
Naravno da i vozač Dačie snosi krivicu, pogotovo što nije stao, još mu pogled bio zaklonjen kolima koja su prošla u suprotnom smeru. Po sistemu verovatno nema nikoga.
Za vozača BMW-a zatvor, i doživotno dozvola ako je išao 170 km/h.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ne brže od života!

Post od Heinz » 09 Avg 2019, 22:38

maniaxxx je napisao:
09 Avg 2019, 21:06
Napisati ču nešto, što se vam možda neče svideti i ponavljam da ne leti na nikog lično ali prolazi mi kroz glavu zadnje vreme, mislim da je osim bahatosti u Srbiji velik problem neznanje, jednostavno ljudi ne znaju da voze, mozda jos posebno nekih iz omanjih gradova ili sela, kojima je jedini duzi put u Grčku i to je to, ostalo tu po lokalu malo, vidi se ponakad i iz pitanja nekih članova ovde i pisanja, da nekima nisu jasni osnovni pojmovi. čak se naprimer i u novinama koristi termin srednja traka na AP, koja pobogu srednja traka, ima samo zaustavna, vozna i traka za preticanje, kakva srednja traka.

Sad me popljuvajte, ali vise bi volio da iznesete svoje misljenje, jer ne mora da je moje pravilno, nadam se da nije.
Evo da vidiš koja je srednja traka, jedan od popularnih vlogova ili čega već, koji inače nema nameru da nešto pametno saopšti mladima (jasno, nije to njihova obaveza)


Poruka može biti: čipujte auto, vozite zaustavnom kad testirate ubrzanje.


EDIT: ako neko od PH ekipe čita neka skine snimak sa YT.
Prikačeni fajlovi
PHvlog.jpg

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Ne brže od života!

Post od ikac2000 » 09 Avg 2019, 22:51

Pricala mi majka da, kada je bila u autoskoli 70ih, instruktor ju je ucio da, kada nema nikoga na magistrali, slobodno gazi liniju. Moguce je da je ta generacija imala drugacije instrukcije.

Ako uzmem sebe za primer, a dozvolu imam 22 god, mene u auto skoli maltene nista nisu naucili od bitnijih stvari, vec da motam kada vidim letvicu na trecini kod parkiranja i sl. . Sve je moralo sa televizije i od raznih iskustava. Kruzni tokovi u praksi i sl, to je bila naucna fantastika koju sam savladao vozeci po Francuskoj pre 10 god, dok ih nisu izgradili na svakom cosku u Nisu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ne brže od života!

Post od Heinz » 09 Avg 2019, 23:00

Glavne poruke koje bi trebalo nekako saopštiti su otprilike da kad se sedne za volan jednom nogom si u grobu a drugom u zatvoru, i da su groblja puna onih koji su imali prednost. Verovatno ima još neko tog tipa.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Ne brže od života!

Post od passenger » 09 Avg 2019, 23:07

Gledam opet slike. Dačija nema više ni gepek

Slika
Slika

BMW E60 njegovor prijatelja, saputnik u autu:

Slika

inače, vozač najmanje povredjen.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 09 Avg 2019, 23:11

Lep uzor ovi čipovani, nema šta ( i još dosta je takvih uzora ), onda ideja da si teški frajer sa Đipom ili bmwjem ( može i audi da prođe), nemože ( namernos kupa pisano ) mi niko ništa jači sam od sudbine način života plus upitna ispravnost avta, guma, puteva, plus milijon drugih faktora i dobiješ masakr na putevima...to je kod ovih neizživljenih, kod ostalih ono što sam pre pisao, neznanje i slaba/nikakva infrastruktura i več smo kod armagedona, leti svoje dodaju i ludi ( Umorni) Turćini...i onda idi pa se vozi ako smeš.

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 09 Avg 2019, 23:13

Da dodam i to, ako je iko u BMW-ju što je sedeo nazad bio vezan slobodno mi šutirajte u gume na sledečom skupu, u Daciji možda čak niko nije bio vezan...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od nuk » 09 Avg 2019, 23:16

maniaxxx je napisao:Napisati ču nešto, što se vam možda neče svideti i ponavljam da ne leti na nikog lično ali prolazi mi kroz glavu zadnje vreme, mislim da je osim bahatosti u Srbiji velik problem neznanje, jednostavno ljudi ne znaju da voze, mozda jos posebno nekih iz omanjih gradova ili sela, kojima je jedini duzi put u Grčku i to je to, ostalo tu po lokalu malo, vidi se ponakad i iz pitanja nekih članova ovde i pisanja, da nekima nisu jasni osnovni pojmovi. čak se naprimer i u novinama koristi termin srednja traka na AP, koja pobogu srednja traka, ima samo zaustavna, vozna i traka za preticanje, kakva srednja traka.

Sad me popljuvajte, ali vise bi volio da iznesete svoje misljenje, jer ne mora da je moje pravilno, nadam se da nije.
Ovo i jeste problem, između ostalog.
Počevši od obuke, sestra živi u manjem mestu, dozvolu poseduje 10ak godina, grad kao vozač videla nije, i ne planira. Obuka je bila vožnja od sela do sela, uz poligon. Koliko je takvih na ulicama?

Gomila ljudi u okruženju, takođe iz manjih mesta, aktivni vozači više od decenije, jedan profesionalni vozač, prešpartao Evropu uzduž i popreko a ne zna da se ponaša u kružnim tokovima i većim raskrsnicama, vozi auto kao kamion bukvalno, na pravcu guši, što auto- što saobračaj a u kružni tok uleće kao da je sam na svetu, takvi su nesvesni neznanja, bez ikakvog osećaja kao učesnici u saobraćaju. Takvi ubijaju.



Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Ne brže od života!

Post od passenger » 09 Avg 2019, 23:20

maniaxxx je napisao:
09 Avg 2019, 23:13
Da dodam i to, ako je iko u BMW-ju što je sedeo nazad bio vezan slobodno mi šutirajte u gume na sledečom skupu, u Daciji možda čak niko nije bio vezan...
u Dačiji pojas ne pomaže jer su dobili udarac u zadnji deo auta. Popucali vratovi i bili su smrskani

u BMW sumnjam da su bili vezani. Ona devojka 20 godina valjda nije bila vezana pozadi u bmw. Mislim da je u Srbiji ispod 5% ljudi vezuje pozadi
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

maniaxxx
Postovi: 6356
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 09 Avg 2019, 23:24

U Daciji bi verovatno bili mrtvi i vezani, tu se slažem ( ako se sečate nesreče na naplatnoj u HR, tamo su preživeli po nekom čudu i zbog ipag boljeg avta ), a u BMW prezivela bi devojka da je bila vezana 100%

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Ne brže od života!

Post od Pulp Fiction » 09 Avg 2019, 23:35

Evo što se tiče bahatosti dok mi kucamo, niz moju ulicu jedan motorista gore dole oprobava ubrzanja. Ne razumem se nzm ni šta vozi, ali vidim i čujem kroz prozor da lepo on navuče za nekih 500m ulice..Turira ko debil i pravi buku bez razloga...
Nema saobraćaja, nema nikoga, ali eto ne daj boze pas neki da mu izleti...

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Ivan » 09 Avg 2019, 23:38

Ma samozivi smo, jer se slabo kaznjava pogotovo po manjim mestima, evo recimo, idem za vrdnik, na glavnoj ulici koja ide do hotela i moje kuce, dosta prometna jednosmerna ostavljen matori a6 uz ivicu puta, a levo trotoar visok tipa 15-20cm, ostavljena sirina jedno 1.5m i nikog kod auta.

Trubim ja, dolazi neka zena 40ak godina i umesto da se izvini i da pomeri auto ona kao gleda sto ne mogu da prodjem, stala na put i onako merka i pita me jesam siguran da ne mogu da prodjem.
Kazem da cenim da nisam dobar vozac kao ona, ali ako ona misli da moze da ne ogrebe moj ni svoj auto neka ga ona protera, nesto si progundja u bradu i preparkira.

Generalno ljudi se prvo bahate, pa brane svoje pravo na bahacenje i traze zastitu zakona, tj. hoce prava, nece obaveze, a takvi ljudi mi se inace gade u svim sferama zivota.
Pritom su vrlo alergicni na tudje bahacenje i na tudja prava, svoje ne znaju, samo tudje.

Takodje za bmw i ostale marke/modele auta koji su iznad proseka stabilni/upravljivi/brzi sednu ljudi i onda utripuju da su muda od vozaca, da su popili pamet sveta i da brzo krivine prolaze na svoju sposobnost i/ili da im je auto svemoguc.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Odgovori