Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1363
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Ne brže od života!

Post od Momčilo » 29 Okt 2020, 08:01

Nažalost i ovde je ovaj sa Doblom ili čim već krenuo da pretiče a da je kasno pogledao, što je česta situacija na drumovima. Možda je seljački, ali ja često kada pretičem, a vidim da taj neko ima vozilo ispred sebe koje usporava saobraćaj, ja svirnem ili blicnem (ako je mrak), čisto da taj i ako ne gleda retrovizor zna da ga pretičem.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od YUgisa » 29 Okt 2020, 08:14

Heinz je napisao:
29 Okt 2020, 07:40
Ljudi ne gledaju unapred 4s ni napred, a ne nazad.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Zato sam i prvobitno komentarisao, bas me interesuje koliko ostalih ucesnika na snimku vodi racuna o saobracaju i da li je iko bio svestan ovog lika. Ako ne iz ugla da mu se sklone sa puta, onda barem iz ugla da se ne prestoje njemu u traku...

Kad sam polozio bilo je puno lakse voziti, sad stanu na sred kolovoza ne znam jel ce levo desno, hoce nazad jel ce parkirati, hoce izaci iz auta neko, jel gleda sebi u medjunozije ili drnda telefon, kao da se ljudi trude kako biti veci debil za volanom. Kao da im je mozak na ispasi kad sednu za volan...
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od grujicd » 29 Okt 2020, 08:17

U saobraćaju često moraš da se staviš u kožu ovog ispred, da predvidiš da li će da koči ili uradi nešto drugo, a ti faktori uključuju i decu što igraju fudbal, i kad vidiš da neko 200 metara ispred seda u kola da se isparkira, i kad nailazite na traktor. Često kad voziš iza nekog 15-20 minuta već mu sagledavaš karakter i trenutno psihičko stanje, vidiš da li je nervozan, opušten, rastrojen, i onda to uzimaš u obzir kod predviđanja reakcije... Dosta toga i podsvesno procesiraš.
Jedan od razloga zašto mislim da samovozeća vozila nisu tako blizu kao što nas hajpuju.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od YUgisa » 29 Okt 2020, 08:34

Pa to i kazem, ljudi su pre vozili sa vise logike i mogao si da predvidis neko tipicno ponasanje vozaca, sada kao da si u nekom odeljenju histericne dece, ne znas ko ce sta da uradi... Dva puta sam bio u vozilu (kao suvozac)kada je autobus presao u nasu traku, jednom smo "sleteli" sa puta, drugi put smo uspeli da se zaustavimo ispred, oba puta su bili u fazonu pa autobus ne moze da stane u svoju traku da bi skrenuo. Pa druze gledas u nas ti stani da ti se oslobodi suprotan pravac pa onda radi sta ti je volja u obe trake kolovoza... Da ne kazem da su u pitanju gradski autobusi, voze te linije minimum 10 puta dnevno... Isto sam imao fore nekoliko puta preticu/obilaze i meni trube i masu sto necu da stanem u svojoj traci da bi oni kroz moju traku pretekli nesto iz njihove trake... Kakav mentalni sklop ta osoba ima ako u tome ne vidi problem sa logikom?
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od klisko » 30 Okt 2020, 17:50


YUgisa je napisao:... Isto sam imao fore nekoliko puta preticu/obilaze i meni trube i masu sto necu da stanem u svojoj traci da bi oni kroz moju traku pretekli nesto iz njihove trake... Kakav mentalni sklop ta osoba ima ako u tome ne vidi problem sa logikom?
Ovo ti je na biciklu postalo normalno. Bude i više puta u toku samo jedne vožnje od sat-dva i to na neopterećenim pravcima (na opterećenim i ne vozim). Njegovih 20-30 sekundi vredi više nego moj život.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 10 Nov 2020, 08:03

Gori upravo stariji Megan na Bul. Evrope u NS kod kružnog toka dole na Detelinari. Slikano iz suprotnog smera sa malo veće daljine pa kropovano. Naišli kolega i ja u Doblu, imamo aparat za gašenje ali u ovakvom stadijumu vatre nema smisla ga ni vaditi iz auta.

Slika

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Day Walker » 10 Nov 2020, 08:22

Scenic rekao bih.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 10 Nov 2020, 08:30

Moguće

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Ne brže od života!

Post od shandu90 » 10 Nov 2020, 08:57

Jeste, francuska konzerva. Sta uzrokuje pozar na iole modernijim vozilima, nije scenic mk2 neka raga raspala iz proslog milenijuma?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od srdjanyo » 10 Nov 2020, 09:02

Elektro-Instalacija najčešće.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Ne brže od života!

Post od BigMazzy » 10 Nov 2020, 09:41

Sale, u svakom slučaju treba gasiti požar, bez obzira na stadium.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ne brže od života!

Post od HKS » 10 Nov 2020, 09:50

Zasto? Da rizikuje opekotine zbog auta koji ce sad svakako na otpad?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od grujicd » 10 Nov 2020, 10:02

Gledao sam jednom kad je auto ovako goreo. Kačio sam i ovde slike. Probalo par ljudi sa aparatima, ništa, kao da pljuneš u vatru. Kad su došli vatrogasci za 30s je bio ugašen. Glavna je tu frka od eksplozije, ne treba biti ni u krugu od par desetina metara od auta koji toliko gori bez neke zaštitne opreme.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ne brže od života!

Post od HKS » 10 Nov 2020, 10:07

Jel ikad auto koje gori eksplodiralo? Sjecam se da sam na SATu gledao (jako davno) auto sa plinom kako gori, pa ni on nije eksplodirao. Jedino je jaca vatra.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока



ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 10 Nov 2020, 10:50

Pa plin ne može da eksplodira u vatri, osnovna dobro poznata stvar ali plinski sistem ima sigurnosti ventil koji kontrolisano ispušta plin iz boce. (plin u kućnim bocama je sasvim druga priča).
Za razliku benzin ili dizel auto nema sigurnosni ventil , gorivo može da curi na milion mesta i da se razliva a onda tako razliveno postaje opasno jer je nekontrolisano. Tečno gorivo ni plin ni benzin ni dizel ne gore, nezapaljivi su ali njihove pare jesu kada se steknu uslovi.

No kako god bilo, u ovom stadijumu nema nikakvog priručnog gašenja sa pad kilograma praha, najbolje je udaljiti sebe i sve evenutalno povredjene.

Ko nije stvarno gasio plamen ispod haube teško razume brzinu i obim dotoka svežeg vazduha koji omogućava intezivno gorenje. Ovo nije za amterski pokušaj bez zaštitne opreme, eksplodiralo ili ne.

Samo kada je početni plamen ispod haube i bez podizanja haube ima šanse da se priručnim aparatom ugasi, oko 20-30 sekundi ukupno se može dobiti praha iz aparata standardne veličine 2kg.

Odgovori