Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Ne brže od života!

Post od superboss » 27 Feb 2012, 10:07

Da da, wreckedexocits
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 27 Feb 2012, 10:33

Juče smo se Bax i ja vraćali sa Zlatibora preko Rudnika, Topole i Mladenovca. Do Rudnika je vozio Bax, posle sam ja preuzeo. Put je bio dosta vlažan na određenim deonicama, a temperatura kako gde, ali uglavnom par stepeni iznad nule, osim možda na Rudniku. Bilo je dosta šlepera i autobusa tako da smo pratili njihov tempo, nije bilo ni razloga ni potrebe za žurbom.
E sad, na autu su maltene nove Dunlop WS 3D koje su na ADAC testu 2010. ocenjene najvišom ocenom za vožnju po mokrom. I pored toga, Bax je par puta osetio da malo proklizavaju kad je brže i oštrije ulazio u krivinu. Na mestu suvozača nisam ništa osetio, on kaže da oseća podupravljanje na volanu.
Kako god, poenta je prilagoditi vožnju uslovima na putu. Ja sam od Rudnika vozio čak i malo ispod ograničenja jer je pala noć, obojica smo bili umorni i lagani tempo nam je sasvim odgovarao. Stigli smo 15-20 minuta kasnije nego da smo jurcali ceo put, obilazili šlepere i ko zna kako prošli. A šta smo sve videli usput, kako voze "majstori", pogotovo ovi sa kombijima, to je za posebnu temu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 03 Mar 2012, 07:27

Dve sestre poginule u sudaru BMW-a i “juga”

Na Pančevačkom putu kod “Progresa” noćas se dogodila teška saobraćajna nesreća u kojoj su dve devojke poginule, a dvoje je teško povređeno.
U sudaru, koji se dogodio oko ponoći, učestvovala su dva vozila, “BMW” u kome se nalazilo petoro i “jugo” u kome je bila jedna osoba. Od siline udara “jugo” je prepolovljen. Na licu mesta stradale su dve devojke koje su sedele pozadi u BMW-u, čiji je vozač, kako nezvanično saznajemo, pod uticajem alkohola vozio brzinom od oko 200 na sat i prethodno je prošao kroz nekoliko crvenih svetala. Posle sudara, BMW je udario u banderu zadnjim delom i zbog toga su stradale devojke na zadnjem sedištu. Treća devojka J. J. i vozač “juga” P. F. prevezeni su u Urgentni centar.

Slika

Slika

Načelnik smene u Hitnoj pomoći Željko Baćević potvrdio je da su dve osobe sa teškim povredama prebačene u Centar za reanimaciju. Devojka stara između 20 i 25 godina nalazi se u komi, dok je muškarac slične starosti u svesnom stanju i ima teške povrede, rekao je Baćević.

Vozač BMW P. B. (34) prošao je bez ikakvih ozleda, a suvozač K. M. (34) sa lakšim povredama.

Na lice mesta došao je prijatelj stradalih devojaka i rekao da je reč o dve sestre iz Pančeva, M. R. i Lj. R. stare 27 i 23 godine, od kojih je starija upravo diplomirala na Pravnom fakultetu, što su pošli da proslave u Beogradu.


Izvor: 24 sata



Strašno. :o
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od cozmo » 03 Mar 2012, 11:32

Ne znam da li ste vidlei sliku, YUGO je prepolovljen, samo cudom su preziveli putnici u njemu!!! A ovaj, ne znam kako da ga nazovem a da budem pristojan, sto je vozio BMW-a po 200 godina robije za svakog nastradalog u udesu. Ma sta robija, giljotina je za takve.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hron ... estre.html
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 03 Mar 2012, 11:38

Koliko sam razumeo, u Jugu je bio samo vozač i on je nekako uspeo da preživi. Teško je povređen, ali ne opasno po život.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 03 Mar 2012, 11:43

Horor...

Ali i dalje ne mogu da shvatim su sudbinu ili sta je vec, da ove devojke poginu a on prodje nepovredjen... :twisted: :twisted: :twisted:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Sloba » 03 Mar 2012, 11:53

Često vatrogasci prepolove kola, ne znači da su takva bila nakon sudara.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 03 Mar 2012, 11:56

Jugo jeste prepolovljen u samom sudaru, dok su BMW rasekli da bi ih izvukli.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Sloba » 03 Mar 2012, 11:57

Onda se čovek iz Juga našao na pravom mestu u pogrešno vreme.

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od ivancho » 03 Mar 2012, 12:06

@Next Na zalost cesto se tako desava. Znam prosle godine od naseg prijatelja cerka otisla kod rodbine da proslavi rodjendan sa sestrom , mislim da je Prokuplje u pitanju i tatin sin da ih provoza u BMW-u. Ubije tu sestru sto je slavila rodjendan, a jos dve devojke zaglave u bolnicu sa ozbiljnim povredama. Njemu naravno nije bilo nista :besan: :besan: :besan:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 03 Mar 2012, 12:16

Ako ima preživelih u ovako razvaljenim vozilima i nije toliko čudno da vozač i suvozač prežive.
Ovo je, na žalost, dobar primer efikasnosti vazdušnih jastuka i verovatno pojaseva.
Na zadnjim sedištima se maltene niko ne vezuje, a i jastuci su jako retki.

Strašno.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Ne brže od života!

Post od Texonja » 03 Mar 2012, 12:18

Jel' ima neki primer da ludak nije vozio BMW nego neki drugi auto? - zapita covek sa BMW-om :hand:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 03 Mar 2012, 12:31

Nema pravila, možeš i sa Jugom da napraviš sranje, isto i kao sa BMW-om. Mislim da je najveći problem ovde što je vozio pijan.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od codemaker » 03 Mar 2012, 14:08

Meni samo nije jasno, koliko ometen u razvoju mora neko biti pa da vozi po gradu 200 na sati i još prolazi kroz crveno...
Pa zar se idiot ne plaši za sebe, ako ne za druge, da mu na zeleno krene šleper od 40 tona i on se zakuca....
I sve to da bi se "pokazao" pred ribama.... jadne li su te ribe koje se pale na bolesnike, ništa bolje od njih nisu, što se mozgovnih kapaciteta tiče...

Što neko reče, za takve nije zatvor, izaći će brzo uz "dobro vladanje".
Takvog treba u rudnik na 1000m i nema napolje 20 godina, bez plate.
Pa kad ostali ometeni, shvate šta ih čeka, možda bi sa onim gramom mozga ipak malo razmislili...
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od starac vujadin » 03 Mar 2012, 14:16

Texonja je napisao:Jel' ima neki primer da ludak nije vozio BMW nego neki drugi auto? - zapita covek sa BMW-om :hand:
Nije slucajno to sto si primetio. BMW obicno imaju temperamentniji vozaci, a vecina njih ne zna sa zadnjom vucom kad se pretera i to je to. I ovde se zadnji kraj "otkacio" kad je covek izgubio kontrolu i otisao u banderu.

Odgovori