Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4171
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od carov2 » 25 Feb 2022, 19:48

Što se tiče alkohola, generalno se ranije mnogo više pilo...to sam na više mesta čuo, pogotovo od poslovnih partnera.

Recimo, sada se ne sećam da mi je neko bio u firmi, a da je popio neki alkohol.

Sent from my LE2120 using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23803
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od dragvorl » 25 Feb 2022, 19:59

Automobili su sigurno bezbedniji nego ranije, jace karoserije, sigurnosna oprema, asistencije, itd. A da li su ispravni ili ispravniji nego pre, pa ko to tacno zna. Treba samo gume pogledati, sigurno nije prosek 2-3 godine.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Ne brže od života!

Post od member » 26 Feb 2022, 22:34

Prva komšinica od ženine drugarice. Sve je bilo tako ko što i piše u članku. Valjda išla od frizerskog salona pa na spremanje za proslavu. Devojka čačkala telefon, i bez kočenja ode pravo pod kamion.


https://www.novosti.rs/hronika/nesrece/ ... rdnik-ruma




Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Ne brže od života!

Post od sebekkg » 27 Feb 2022, 00:05

ftj je napisao:Npr. bmw x1, serija 1 i 2 nemaju uopste radar i rade samo sa onim sto stoji na sofersajbni i ima iste funkcije kao i ovi sa radarom i kazu ljudi da radi ok.

A nisam znao da ostali imaju i laser pored radara. g30 navodno ima i grejac koji bi trebalo da poboljsa situaciju kad je sneg medjutim u praksi i nije bas da funkcionise.
Pa eto ti npr na audiju kad imaju senzore na mestima gde bi bile maglenke.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2113
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Gazu » 27 Feb 2022, 00:55

@member Strašno je to sa telefonima... Ranije kao da se više i pričalo na temu telefoniranja tokom vožnje, ali koliko je to danas s ovim debilnim "pametnim" telefonima opasnije. Glupe sprave, traže od tebe da gledaš u njih: i dok čitaš, i dok pišeš, pa poruke stižu u parčićima (kako to i inače ide u chatu), pa bude da telefoni ni ne rade glatko kako bi trebali (da imaju lag, sporo reaguju, pa i to odvlači dodatnu pažnju)... Baš je mnogo snimaka gde vozači skrenu sa putanje gledajući u telefoni udare u neki objekat, a da ne govorimo ta tako ti ljudi ne bi videli ni čoveka ili dete ispred auta.

Neko će reći što krivim tehnologiju, da treba kriviti ljude, i to je skroz tačno, ali je tačno i da su telefoni danas pravljeni tako da ti vuku pažnju. S "glupim" telefonom sam na poruke odgovarao radeći razne sitnice (mada vožnja nije takva sitnica) bez gledanja u telefon!

Užas, mlada devojka...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 27 Feb 2022, 07:12

Tuga. Osim što je ona stradala nanela je i neopisivu bol i tugu mnogima. Plus uništila život vozaču drugog vozila. Koliko god ne bio kriv ovo će ga pratiti ceo život.
Posetite www.garaza.rs !

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Ne brže od života!

Post od TeaseR » 27 Feb 2022, 11:04

Najgora stvar u toku voznje je kuckanje poruka. Cak i kad pricas na telefon, opet imas neku svest o tome sta se desava, glava ti je gore, ali dok kucas poruku, ne postoji mogucnost da si u svakom trenutku svestan situacije.

Masu puta vidim i likove i zene da se vuku, naprave red iza njih i kad ih obidjem vidim da kucaju poruke... Ja bas ne volim to i izbegavam jer nikad ne znas koliko taj trenutak nepaznje moze da te kosta.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7065
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Ne brže od života!

Post od DukeNS » 27 Feb 2022, 13:12

Mozda sam vec i pisao, ali meni je ubedljivo najdebilnija stvar kad neko drzi u ruci telefon i prica, a znam da automobil poseduje Bluetooth. U 90% slucajeva je u pitanju vlasnik 60k+ eura skupog automobila…

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Ne brže od života!

Post od Ralee » 27 Feb 2022, 14:04

I meni je to bas debilno, i to ne samo zbog toga sto skoro svaki noviji automobil, a to mislim i na ove stare 10 godina, ima bluetooth, vec sto danas ima i toliko prakticnih i jeftinih drzaca za mobilni.

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ne brže od života!

Post od lami » 27 Feb 2022, 14:50

1. Ne znaju da povezu
2. Ocekuju "poverljive" pozive, pa da ako je neko u kolima ne vidi ko zove i ne cuje.
3. Moguce i da imaju dva telefona, ali uredjaj podrzava samo jedan povezan u isto vreme.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 27 Feb 2022, 15:03

Kad mi je neko u kolima nikada ne pričam na BT ma koliko bezvezan razgovor bio.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2113
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Gazu » 27 Feb 2022, 15:26

Da, i moj auto je stariji, imam držač za telefon, i s njim mogu da ga stavim na pult, i razgovaram preko loudspeakera.

Al kad čak ni te stvari nisu problem kao kucanje poruka, tu ni ugrađeni bluetooth ne pomaže. Nažalost, ne mogu reći da to uvek primenjujem, ali za te što smaraju dok vozim, baš treba praktikovati: nikakvo odgovaranje na poruke, samo odmah nazvati.

Može sad neko reći "pa nisu ljudi krivi što ti kucaju, ne znaju da voziš", ali način na koji ljudi danas pišu je bezveze. Umesto jedne normalne poruke, pišu ljudi jednu informaciju u sto sitnih porukica. Ako ništa, ta obaveštenja iritiraju, kakav je to meni bio pakao kad su na poslu napravili za neke poslove da imamo Viber grupu, nisam mogao disati dok grupu nisam mute-ovao. A najgore mi kad mi neko pošalje audio poruku - pa što me nisi nazvao kad si hteo da pričaš. Nego ja sad da slušam tvoj diktat...🤬

Slika

Nažalost, ništa od tehnologije ne pomaže dovoljno u vožnji, za tako nešto tehnologija mora još dosta pasulja da jede. Nema druge nego da se ne gleda u telefon, i eventualno poneki razgovor obavi preko loudspeakera preko držača ili tog ugrađenog bluetootha.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ne brže od života!

Post od Geza » 28 Feb 2022, 19:38

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 28 Feb 2022, 19:58

Na koju foru ih je izbegao… Kako oni to voze, poprilično daleko se videlo da nešto nije u redu, a čovek ne usporava.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2113
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Gazu » 28 Feb 2022, 20:21

Zanimljivo, deluje kao da je uživo ovde bila bolja vidljivost nego što se čini s kamere. U suprotnom bi rekao da je ovaj s kamerom bio neki džedaj s obzirom da nije udario taj prvi auto.😄 (A čini mi se da ga nije udario.)

Odgovori