Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
džole
Postovi: 165
Pridružio se: 16 Jan 2012, 15:37
Garaža: Renault Captur Tce90, 2017
Lokacija: Zvezdara, Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od džole » 05 Feb 2012, 16:32

Oduzeti dozvolu zauvek, bez prava ponovnog polaganja i batinanje do purpurne boje naredne dvije nedelje!!!
"Dobro znaj da uvek tu sam ja!" Stella Rossa di Belgrado

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ne brže od života!

Post od dragan » 05 Feb 2012, 20:39

Martin je napisao:Da li će preći prugu pre voza? :think:
Slika
Stjepa je napisao:Passat je to, njemu je sve dozvoljeno :mrgreen:
:plusone:
:lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Ne brže od života!

Post od Uroš S. » 05 Feb 2012, 20:50

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/305411 ... ckom-mostu

Troje poginulo u sudaru Fluensa i šlepera na Ostružničkom mostu, uzrok neprilagođena brzina, smanjena vidljivost i gubitak kontrole. Sva trojica šezdesetogodišnjaci, i na mostu pretiču po ovom vremenu.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ne brže od života!

Post od dragan » 06 Feb 2012, 12:06

i nisu bili vezani...kabina izgleda ocuvana, da su se vezali sigurno bi sve drugacije izgledalo...

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Ne brže od života!

Post od Sh@rance » 20 Feb 2012, 14:17

Komšinica koja živi stan iznad mene imala juče udes. U kolima je bilo dete 2,5 godine u sedištu. Hvala bogu pa sem materijalne štete ništa drugo nije bilo. U nju se od pozadi zakucao lik u alkoholisanom stanju. Auto nema ni godinu ipo dana.

Slika

Slika

Slika

Slika

Kad i kako će neplatiti štetu to je pitanje pošto nemaju kasko osiguranje, a krivac pijan.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od nuk » 20 Feb 2012, 16:43

Ako je krivac regularno osiguran, nece imati problema oko naplate stete. Danas to ide relativno brzo

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 20 Feb 2012, 17:06

Ako je uradjen uvidjaj nju ne zanima to sto je krivac pijan, nju islati osiguranje koje posle toga ganja njega.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Ne brže od života!

Post od Sh@rance » 20 Feb 2012, 18:18

Uradjen je uvidjaj. Ja sam bio ubedjen da kad si pijan osiguranje nece da plati stetu nego moras da ga sudski gonis.
Znam da meni u kasko polisi pise ako pijan napravis stetu osiguranje nece da plati.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Ne brže od života!

Post od Laki021 » 20 Feb 2012, 18:22

Mislim da ako do toga i dodje, onda osiguranje isplati stetu ostecenom, pa onda osiguranje sudski goni okrivljenog, tj svog osiguranika.

Zapravo znam da je tako :) Znam za slucaj gde je lik pozajmio auto od druga, bio mortus pijan, dosao do kraja ulice gde pravo ne moze al on produzio pravo, presekao jelku koja mu se nasla na putu, preleteo preko kanala pred kucom, probio drveni deo ograde i zakucao se u kucu :) Da ste samo videli tu scenu :) U pitanju je bio ganc novi Seat Leon, osiguranje je odmah vlasniku platilo stetu (posto je auto bio kasko osiguran), a onda posle tuzili ovog sto je napravio sudar.
Poslednja izmena od Laki021 u 20 Feb 2012, 18:25, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Jumbo
Postovi: 647
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:34
Garaža: Kia ceed 1,4; Renault Clio 1,2 TCe; Dacia Logan 1,4
Lokacija: Novi Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Jumbo » 20 Feb 2012, 18:24

Nece kasko da ti plati, ako si pijan, ali ako ti neko njegovom krivicom nanese stetu osiguranje kod koga on ima obavezno osiguranje isplacuje sve u celosti i onda to sudski potrazuje od njega.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 20 Feb 2012, 18:53

Sh@rance je napisao:Uradjen je uvidjaj. Ja sam bio ubedjen da kad si pijan osiguranje nece da plati stetu nego moras da ga sudski gonis.
Znam da meni u kasko polisi pise ako pijan napravis stetu osiguranje nece da plati.
Pa da, kasko tebi nece isplatiti ako si pijan napravio udes, ali ce obavezno osiguranje isplatiti ostecenom i posle potrazivati od tebe.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 20 Feb 2012, 18:54

Upravo tako.

Samo nek ona sredi auto kako treba, bitno da se nista drugo nije desilo :doubleup:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od pedja » 21 Feb 2012, 01:21

"Pasatom" se zakucao ispod autobusa
Slika
blic.rs je napisao:Vozač „pasata“ čiji identitet još uvek nije zvanično saopšten poginuo je večeras oko 19.15 časova na Bulevaru dr Zorana Đinđića u Nišu kada se vozilom zakucao u zadnji deo autobusa gradskog prevoza.

...

Očevici svedoče da se automobil svom silinom zabio ispod zadnjeg dela gradskog autobusa, maltene do zadnjih sedišta, tako da su autobusu ostali u vazduhu zadnji tičkovi.
Stra'ota. Pitanje je koji je uzrok, ali brzina svakako nije bila naivna (mada ni busevi nisu preterano teski pozadi)...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ne brže od života!

Post od dragan » 21 Feb 2012, 08:10

mene juce jedan a3 zamalo da pokupi dok sam skretao ulevo, isao sam normalno u desnoj traci, dao migavac, iza mene je bila neka astra na 20-30m, polako sam sa 60kmh poceo da usporavam ( otvoren put na periferiji sapca ogranicenje je bilo valjda 60kmh ) i odjednom cujem skripu kocnica, pogledam u retrovizor kad taj a3 obilazi astru ( i jedan auto pre njega u kompletu ), a posto je isao jako brzo video je moj migavac tek kad je bio naspram astre i zabo kocnicu...
ja nisam usudio da skrenem ulevo, vec sam lepo sisao sa pola auta sa desne strane van kolovoza, ne bi li me ovaj omasio...srecom nikog nije bilo u suprotnoj traci, a sanse da iciot ukoci nije bilo...on me je obisao sa leve strane i pri tom legao na sirenu kao kreten, u fazonu da sam ja kriv :twisted:
debil...nisam bio sam i bio sam starim autom, na srecu...
ali ovakvih bahatih je jako mnogo u saobracaju, i malo mi je muka od njih...
i onda kad procitam ovakvu vest nisam zacudjen nimalo...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 21 Feb 2012, 08:29

Austrijanac udario glavom o beton, pa šleperom harao Kragujevcom

Vozač šlepera stranih registracija Kristijan Tendelin (51) iz Linca (Austrija) izazvao je jutros u roku od pedeset minuta pet saobraćajnih nezgoda u centru Kragujevca, u kojima su povređene četiri osobe. On je nekontrolisano proleteo najfrekventnijim lepeničkim bulevarom kroz dve raskrsnice i potpuno uništio dva automobila, dok je treći automobil, kojim je žena vozila dete u školu, pukom srećom pretrpeo manja oštećenja.

Slika

Austrijanac je šleperom krenuo od glavnog ulaza u fabriku automobila, ka centru grada. Tu je odmah oštetio dva automobila, jedan koji je bio parkiran, a drugi u pokretu. Hitna pomoć je dobila poziv da dođe kod starog mosta jer je tamo primećen vozač koji je dobio epileptični napad. Kada je lekarska ekipa stigla, nije ni šleper niti vozača zatekla na tom mestu.

Šleper se verovatno okrenuo na kružnom toku, na izlazu iz grada na pravcu ka Batočini, i krenuo po istom pravcu iz kojeg je došao, ali u suprotnom smeru. U 7.45 je vozeći unazad, prikolicom udario automobil Marine Janićijević koja je vozila dete u školu.

Tu, kod sportske hale „Jezero“, ona je uspela da eskivira direktan sudar, pa je prikolica šlepera zakačila zadnji desni deo automobila. Šofer je krenuo dalje da vozi, i onda je kod mosta „Ćiftina ćuprija“, posle 500 metara, udario i uništio prikolicom koja jer prešla u suprotnu traku još tri automobila. Iz jednog su vatrogasci izvadili dva putnika, koji su dobili lakše povrede glave. Šleper ni tu nije stao pa je nakon još 500 metara na najprometnijoj raskrsnici kod pijace udario i uništio i peti automobil, a s njim i saobraćajne znake i ogradu od malog parka.

Vozač šlepera se zaustavio posle 300 metara, kada ga je sustigla policija. U vozilu Hitne pomoći mu je ukazana pomoć i prevezen je u Urgentni centar. Lekari su utvrdili da je dezorijentisan i kontuzovan.


Izvor: http://www.blic.rs

Odgovori