Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Ne brže od života!

Post od trojanac » 11 Jan 2012, 23:24

Voditeljka starca udarila na “zebri”


Otvorena istraga o saobraćajnoj nesreći koju je u ponedeljak u Vodovodskoj ulici izazvala Petra Cvijić (33). Prema policijskom uviđaju, pokojni Slobodan Bajić ulicu pretrčavao na obeleženom prelazu .

Sudbina poznate voditeljke RTS Petre Cvijić (33), koja je svojom "opel korsom" udarila Slobodana Bajića (73) dok je prelazio Vodovodsku ulicu kod broja 164, prešla je u utorak i zvanično iz ruku policije u nadležno tužilaštvo.

Dalja istraga, odnosno procena veštaka saobraćajne struke, pokazaće da li je, i koliko, za ovu saobraćajnu nezgodu, posle koje je vremešni Beograđanin preminuo, odgovorna voditeljka RTS., pišu “Novosti.”

Nezgoda se dogodila u ponedeljak oko 16.30. Prema tvrdnjama Cvijićeve, kao i svedoka, Bajić je pretrčavao ulicu, pokušavajući da stigne na obližnju autobusku stanicu. Onda se začuo jak udarac...
”Stariji čovek ležao je na putu. Devojka koja ga je udarila svojim automobilom brzo je istrčala iz vozila i pritrčala mu u pomoć. U međuvremenu, stigle su policija i Hitna pomoć, koja je svojim vozilom povređenog, koji je davao znake života, odvezla u bolnicu”, tvrdi jedan od očevidaca.

Slobodan Bajić je sa prelomom osam rebara i povredama glave primljen u Urgentni centar.
”Bio je u teškom stanju, ali ništa nije ukazivalo na to da bi sve moglo tragično da se završi. Slobodan Bajić je čekao na pregled unutrašnjih organa na skeneru i iz predostrožnosti je bio prebačen u šok-sobu. Ipak, posle nekoliko sati pacijent je umro. Verujemo da je u pitanju kontuzija srca ili infarkt, ali će to tek obdukcijom biti precizno utvrđeno”, kaže za "Novosti" Drago Jovanović, portparol Urgentnog centra.

Na lice mesta, osim policije, ubrzo su stigli i dežurni istražni sudija i tužilac. Policija je uzela izjavu od Petre Cvijić, a urađen joj je i alkotest, koji je pokazao da nije konzumirala alkohol. Očevici tvrde da se stalno raspitivala o stanju povređenog pešaka i da je nemoćno i očajno odmahivala glavom i plakala.

Prema prvim informacijama dobijenim iz beogradske policije, koja je obavila uviđaj, utvrđeno je da je Cvijićeva pešaka udarila svojim vozilom na pešačkom prelazu, a ne, kako su to neki mediji naveli, van "zebre".
Kako navode u policiji, uviđajem je utvrđeno prema tragovima na mestu nesreće da je voditeljka koja se kretala u smeru ka Železniku pokušala da zakoči i izbegne pešaka.
Međutim, da li je to učinila nekoliko sekundi pre nego što ga je udarila, ili tek pošto je pao pod točkove njene "opel korse", pokazaće veštačenje stručnjaka saobraćajne struke.
Osim ovoga, veštaci će u narednom periodu morati detaljno da utvrde i da li je, eventualno, poznata voditeljka kobnog dana vozila brže nego što je zakonom propisano za vožnju u naseljenom mestu.

Ukoliko istrag pokaže da je Cvijićeva kriva za udes, odgovaraće za teško delo protiv bezbednosti saobraćaja sa smrtnim ishodom, za koje je zaprećena kazna od 2 do 12 godina zatvora, pišu beogradski mediji.

Voditeljka je teško podnela udes, a još kada je naknadno saznala da je nesrećni prešak preminuo, pozlilo joj je i završila je u Urgentnom centru.
Potom je pala u depresiju i ne želi ni sa kim da komunicira.


Izvor: Mondo
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 12 Jan 2012, 00:25

Bas htedoh da otvorim ovu temu...

Ne stajem na njenu stranu, ali realno, smucili su mi se matorci (i ostali pesaci) i na pesackim i van njih.

Po meni:
Ides velikom brzinom, udaris pesaka vecom brzinom ---> bacis ga na haubu, zvekne glavom o soferku i padne dole kad se zaustavis = povrede ekstremiteta + kontuzija glave (u tezim slucajevima povreda kicme)

Ovde je covek primljen sa povredama slabinskog dela... Znaci nije isla 60 i bacila ga, inace bi bio izlomljen ili na mestu mrtav.

Lekari coveka koji je primljen (usput matorca) ostavljaju da ceka skener? :shock:

I na kraju on umire od infarkta (za koji su oni mogli da pretpostave da postoji sansa itd).

Naravno, ne mora da bude ovako kako sam rekao, samo sam dao moje misljenje.

S druge strane, gledam na to kao vozac. Koliko mi se samo puta desilo da se pesak pojavi niotkud, da krene da pretrcava i kad mu nije vreme/mesto itd...
To sto je ona njega udarila na pesackom automatski svaljuje svu krivicu na nju, ali iskreno, ako je on skontao da ide autobus i potrcao za njim, retko ko bi odreagovao na vreme kad se tako poklope kockice.

Saucesce porodici, al jbg, takve stvari se desavaju.

Zao mi je i zbog devojke, jer ko zna, mozda i nije mogla da odreaguje u trenutku, a sad ce ga nositi na dusi...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 12 Jan 2012, 03:43

Ko god da je kriv, kriv je vozač

Jbg, ubila je čoveka, a to možeš sada umotavati u oblande, ali i dalje je ubila čoveka

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 12 Jan 2012, 04:22

Ja danas izlazim sa parkinga kod Doma zdravlja NBGD, levo-desno, nema nikog. Krećem polako da izlazim i skrećem levo i samo odjednom ispred mene neka žena koja je rešila da prepreči ulicu.

Slika

Niti sam išao brzo, faktički samo što sam krenuo, niti je bila baš blizu da je udarim, ali sam se pošteno cimnuo kad sam je video ispred mene. To su jako nezgodne situacije kad čovek često nema vremena ni da reaguje.

Nema tog zakona ni prisebnog vozača koji će zaštiti pešaka, ako ovaj sam ne vodi računa o sebi. Ne mislim konkretno na gore navedeni slučaj jer ne znamo detalje. Samo kažem da često pešaci nisu svesni koliko su ugroženi.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 12 Jan 2012, 11:17

Svakome može da se desi isto što i njoj.
Nažalost to je danak civilizaciji, umoru, stresu, lošem osvetljenju... da ne nabrajav više.
Ako je deda umro od infarkta onda teško da je ubiVen.

Trojke u pravu si da niko ne može da sačuva pešake ako se sami ne čuvaju.

Ono što mi se u celoj priči gadi je strvinarenje svih novina. Iz dana u dan samo o njoj i dedi. Te nije kočila, te dedi bio rođendan... Nemaju granica. Niti će dedinoj porodici biti lakše, niti će se ona bolje osećati.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 12 Jan 2012, 12:54

Novinarski senzacionalizam - govnarski potezi neznalica

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 12 Jan 2012, 13:30

McGruja je napisao:Ko god da je kriv, kriv je vozač

Jbg, ubila je čoveka, a to možeš sada umotavati u oblande, ali i dalje je ubila čoveka
Samo po sebi, sto je ublia coveka ne znaci nista i ne mora da bude kriva. Ne govorim o konkretnoj situaciji..

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 12 Jan 2012, 13:39

Tačno Grujiću nije svako ubistvo kolima ubistvo u krivičnopravnom smislu. Poslednji primer je Čume koji je pokupio čoveka na auto-putu kod bežanije.

U konkretnom slučaju koji se desio na pešačkom teško da nije kriva ako je deda umro od posledica udarca, a ne od infarkta..

Ostaje nam da vidimo kako će pravosuđe da odradi posao i da li će činjenica da je javna ličnost biti olakšavajuća ili otežavajuća okolnost.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 12 Jan 2012, 14:06

Svaka zakonom izrečena kazna je meni lično nebitna, pored ideje da svaki put ležeš sa činjenicom da si svojim postupkom ubio nekoga

A to što je javna ličnost u ovom slučaju će samo da prolongira textove o ovom slučaju

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 12 Jan 2012, 14:08

Pa i ja sam mislio na moralni aspekt, nekad ni na sta nije covek mogao da utice.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ne brže od života!

Post od McGruja » 12 Jan 2012, 14:10

I to je tačno...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 13 Jan 2012, 04:38

U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče ujutro na magistralnom putu Požarevac - Veliko Gradište, kod mosta na reci Mlavi, stradala je petomesečna beba Saša Perčinović, a šest osoba je povređeno.

Slika

Prema nezvaničnim saznanjima, do nesreće je došlo kada je „fijat palio” požarevačkih registrarskih tablica, koji se kretao iz pravca Požarevca, prešao preko pune linije i sudario se s „dačijom sandero” kladovskih tablica koja je dolazilo iz pravca Velikog Gradišta. Kolima hitne pomoći povređeni putnici preneti su Požarevačku bolnicu na ukazivanje pomoći.

U Urgentnoj službi Požarevačke bolnice saznajemo da su putnici jedva uspeli da u slupanoj „dačiji“ pronađu petomesečnu bebu.
- Majka je ispričala da je s detetom bila na zadnjem sedištu i da je sudar bio iznenadan. Od siline udarca beba je odletela i jedva su je posle pronašli. Beba ima pet meseci ali je sićušna i više podseća na dete od dva-tri meseca - rekla je medicinska sestra ne želeći da joj se pominje ime.

U trenutku pristizanja povređenih u Urgentnu službu na licu mesta našao se Milan Ristić koji je s prijateljem doveo dete na kontrolu.
- Video sam stradalu bebu umotanu u neku tkaninu kako je unose u bolnicu. Ispred lifta gledao sam oca kako je skrhan bolom kleknuo na kolena kraj mrtvog deteta. Prizor je bio tragičan - kaže Milan.

Načelnik Urgentne službe Milanče Vučković kaže da je oko 6.30 dovezeno šestoro povređenih u saobraćajnoj nesreći kod mosta na reci Mlavi.
- Nažalost, primili smo i petomesečnu bebu koja je već bila mrtva. Majka te bebe ima prelom potkolenice, ali životno nije ugrožena i posle ukazivanja pomoći otpuštena je na kućno lečenje. Njeno drugo dete ima lakše telesne povrede. Suvozač u „fijatu“ Staniša J. iz sela Poljana ima povrede lica i on je upućen na ušno odeljenje. Ostali su svi otišli kućama - rekao je doktor Vučković.

Darko Jeremić, načelnik saobraćajne policije u Požarevcu, rekao je da je uzrok sudara najverovatnije neprilagođena brzina.
- Vozilo koje je dolazilo iz pravca Požarevca najverovatnije je prešlo na traku vozila koje je dolazilo iz suprotnog smera. Na tom delu puta je i krivina, kolovoz je bio vlažan i klizav, a bila je i magla. Beba koja je poginula nalazila se u korpi na zadnjem sedištu, ali ne mogu da kažem da li je bila adekvatno obezbeđena za vožnju. To treba da pokaže istraga - rekao je Jeremić.

Vozilom marke „fijat“ upravljao je Staniša T, a pored njega bio je i Staniša J. koji je krenuo na posao i koji je jedini zadržan na lečenju. Svi ostali pušteni su na kućno lečenje. Zbog ove saobraćajne nesreće put od Požarevca ka Velikom Gradištu bio je zatvoren od 6.30 do 10 sati.


Izvor: Blic Online
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od trojanac » 13 Jan 2012, 04:44

Da se podsetimo:
Srbija – U motornom vozilu na prednjem sedištu ne sme da se prevozi dete mladje od 12 godina. Dete do 3 godine starosti prevozi se u bezbednosnom sedištu, odnosno korpi, osim u vozilima za javni prevoz putnika. Izuzetno, dete do 3 godine starosti može se prevoziti na prednjem sedištu ukoliko se prevozi u bezbednosnom sedištu, korpi, koja je okrenuta suprotno pravcu kretanja vozila, kada vozilo nema ili je isključen bezbednosni vazdušni jastuk.
http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=141
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Ne brže od života!

Post od samo polako » 13 Jan 2012, 14:47

Automobilom probio zaštitnu ogradu u Ulici Jurija Gagarina

U Ulici Jurija Gagarina vozač putničkog automobila izgubio je kontrolu nad vozilom i probio zaštitnu ogradu, klizao po tramvajskim šinama u suprotnom smeru, a potom se okrenuo bočno i zaustavio. Vozač je sa teškim povredama prebačen na Urgentni centar.
Vozač je izgubio kontrolu nad vozilom i završio na tramvajskim šinama u suprotnom smeru ulice Nezgoda se dogodila oko devet časova u Ulici Jurija Gagarina u Bloku 45. Vozač putničkog vozila izgubio je kontrolu nad vozilom i uleteo u zaštitnu ogradu koju je probio.
Ubrzo su se oko njega skupili brojni građani, a pozovana je i Hitna pomoć Od siline udarca, auto je probio zaštitnu ogradu u dužini od 10 metara, međutim vozač nije uspeo da povrati kontrolu nad vozilom zbog čega je nastavio da kliza po tramvajskim šinama i tek posle nekog vremena uspeo da se zaustavi.
Na svu sreću u tom momentu ni jedan tramvaj nije prolazio, pa je izbegnuta veća nesreća.
Hitna pomoć konstatovala teške povrede i mladića z svesnom stanju na Urgentni centar Vozač, mladić star oko 20 godina zadobio je teže povrede i kolima Hitne pomoći prebačen je u Urgentni centar.
- Mladić ima prelom nadlaktice, ogrebotine po licu i tupu povredu glavu. Bio je u svesnom stanju i komunikativan - rekla je za "Blic" dr Nada Macura, portparol Hitne pomoći.
Slupani automobil i dalje se nalazi na tramvajskim šinama, zbog čega je tramvajski saobraćaj u prekidu.
EDIT by mod: Navodite izvor prilikom kopiranja teksta.

Izvor: Blic Online
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 13 Jan 2012, 15:15

strasno je ono sto se desilo... ALI uz saucesce porodici, roditelje bih strpao u zatvor. (naravno i vozaca Fiata, al to je ocigledno)

Ne mogu da verujem da ljudi ne kupuju za decu sigurnosna sedista :besan: :besan: :besan:

Je*es i zakon i pare i sve, pa to je bitnije nego da vodis dete na letovanje ili bilo sta drugo... Popi*dim kad cujem da je dete nastradalo zbog neadekvatnog ili nepostojecg sedista :besan: :besan: :besan:

Odgovori