Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ne brže od života!

Post od Geza » 10 Jan 2024, 19:42

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ne brže od života!

Post od Geza » 13 Feb 2024, 21:29

Treba pregledati ceo niz.

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ne brže od života!

Post od Heinz » 14 Feb 2024, 08:59


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ne brže od života!

Post od Geza » 14 Feb 2024, 21:57

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13046
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Ne brže od života!

Post od Saša » 15 Feb 2024, 20:18

Danas sam prisustvovao žešćoj saobraćajci dok sam prao auto na Ehrle perionici u Veterniku. Beli ML se okretao polukružno na toj raskrsnici da se vrati prema gradu kada je naišla BMW petica velikom brzinom i zakačila ga i odvalila mu prednjicu a zatim se izvrtela 2-3 puta i završila popeta na ostrvu između traka i okrenuta suprotno smeru iz koga je došla. Baš je dobro prasnulo uz škripu kočnica i prašinu ali srećom niko izgleda nije povređen. Baš su imali veliku sreću da nisu dokačili još neki auto ili da BMW nije preleteo preko ostrva u trake iz suprotnog smera (ili se prevrnuo). Oprezno na tom pravcu kada skrećete negde ili polukružno okrećete jer se tu vozi baš velikim brzinama a prolazi se kroz semafore u poslednjim sekundama.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12321
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 15 Feb 2024, 20:26

Tom ‘magistralom’ se cepalo oduvek. Jako puno je nemarnih vozaca, cepaju po gradu samo tako. Ogranicenja sve manja, auta sve jaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13046
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Ne brže od života!

Post od Saša » 15 Feb 2024, 20:41

Tu je i moj brat imao žestoku saobraćajku pre jedno 4-5 godina, odnosno u onoj krivini između stadiona Vujadin Boškov i te raskrsnice. Bio je izašao sa Daewoo Takumom iz jedne male ulice posle stadiona, ušao već u srednju traku i izravnao se i krenuo prema gradu kada ga je otpozadi velikom brzinom udario isto BMW (nisam siguran, mislim da je bio BMW) i prebacio ga preko ostrva u suprotne smerove gde se on zatim i okretao i gde su na njega naleteli jedan kamion i još jedan auto iz suprotnog smera. Pravi horor. Srećom pa je bio samo malo ugruvan a auto totalka u bukvalnom smislu, uništen pozadi totalno, udaren i od napred, i sa boka, pragovi se savili na sredini… užas. A sve to zbog budala koje manijače i nemaju osećaja za brzinu. Voze dobar auto i misle da su zato nedodirljivi.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8818
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Ne brže od života!

Post od Gaginh0 » 15 Feb 2024, 21:02

Tu sam živeo veći deo života i, što kaže Šandu, tu se ispod 70 ne vozi. Po mom mišljenju tu trebaju po 3 trake u oba smera. Ali fali nam koji vek do toga... Nabacali su onih semafora, nisam siguran ni dal je plus ili minus.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od YUgisa » 16 Feb 2024, 12:34

Geza je napisao:
14 Feb 2024, 21:57
Cela scena primer toga sta ne valja u nasem saobracaju. Ovaj ne gleda gde vozi, ovaj snima umesto da trubi ili nesto korisno uradi (ne znam sta bi uradio da su se ovi ispred spicili), ova amblenduje nekome ko ne gleda gde vozi... Bukvalno nikakve logike u ponasanju vozaca.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od srdjanyo » 16 Feb 2024, 13:40

Saša je napisao:Danas sam prisustvovao žešćoj saobraćajci dok sam prao auto na Ehrle perionici u Veterniku. Beli ML se okretao polukružno na toj raskrsnici da se vrati prema gradu kada je naišla BMW petica velikom brzinom i zakačila ga i odvalila mu prednjicu a zatim se izvrtela 2-3 puta i završila popeta na ostrvu između traka i okrenuta suprotno smeru iz koga je došla. Baš je dobro prasnulo uz škripu kočnica i prašinu ali srećom niko izgleda nije povređen. Baš su imali veliku sreću da nisu dokačili još neki auto ili da BMW nije preleteo preko ostrva u trake iz suprotnog smera (ili se prevrnuo). Oprezno na tom pravcu kada skrećete negde ili polukružno okrećete jer se tu vozi baš velikim brzinama a prolazi se kroz semafore u poslednjim sekundama.
Ja tamo, uvek 50. Trauma od radara. Ima ih u oba pravca. Najnovije stajalište im je kod hotela, prekoputa Lipovog gaja. Bilo ih je nekada stalno kod Travice, ponekad stanu pre kružnog kod onog auto placa. A u pravcu grada pucaju od Šumske, a stanu kod Audi perionice. Ne pamtim kada sam zadnji put tamo vozio preko ograničenja.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Ne brže od života!

Post od maniaxxx » 16 Feb 2024, 18:19

YUgisa je napisao:
16 Feb 2024, 12:34
Cela scena primer toga sta ne valja u nasem saobracaju. Ovaj ne gleda gde vozi, ovaj snima umesto da trubi ili nesto korisno uradi (ne znam sta bi uradio da su se ovi ispred spicili), ova amblenduje nekome ko ne gleda gde vozi... Bukvalno nikakve logike u ponasanju vozaca.
:pivo:

Korisnikov avatar
Гага
Postovi: 494
Pridružio se: 30 Dec 2012, 22:24
Lokacija: Бежанијска коса

Re: Ne brže od života!

Post od Гага » 16 Feb 2024, 18:39

БАХАТИ ВОЗАЧ ИЗАЗВАО БУРНЕ РЕАКЦИЈЕ НА МРЕЖАМА: Појавио се снимак са обилазнице око Борче, сви се питају да ли је пијан (ВИДЕО)
Novosti online, 15. 02. 2024. у 13:23

БАХАТА и брза вожња која се у једном тренутку претворила у трку снимљена је данас на обилазници око Борче. Наиме, како се види на видеу објављеном на друштвеним мрежама, возач белог "форда" све време не само да вози брзином знатно већом од дозвољене, већ све време прелази из једне траке у другу, потпуно збуњујући особу која се налази у возилу иза његовог.


Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Ne brže od života!

Post od elMaestro » 16 Feb 2024, 22:08

Meni nešto miriše da je ovom snimku prethodio neki potez kombiste kamermana. :)
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Gazu » 17 Feb 2024, 13:46

A kako su novinari omašili. Nema ovde ni z od zbunjivanja, već ovaj u Fordu ne da kombinuju da ga pretekne. Nažalost, sve se više i kod nas vide na snimcima te situacije koje bi ranije viđao samo iz Amerike. Brake-checking, i sl. Izgleda da je vreme da uvezemo te izraze u naš jezik.

Da, a onaj prethodni snimak. I ga kad sam ga video, nikako mi nije bilo jasno kako za osoba iz suprotnog smera ima strpljenja (ili šta već) da blica umesto da trubi, a situacija je bila hitna.

Neki deda ispred Elektrovojvodine mi pre oko mesec dana priča kako je glupo što vozači trube, treba blicati, ne uznemiravati druge. Objašnjavam mu "pa nije kriv i magarac taj što trubi, već ovaj što ga je zablokirao da ne može da se isparkira" (što je tad bila konkurentna situacija).

Jbg, ne možeš ti kod nas biti toliko suzdržan. Pa prolupao bi tako. Suzdržani ću sačekati da se debil isparkira, vrati u svoju traku, krene na zeleno dok drnda telefon...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Ne brže od života!

Post od elMaestro » 17 Feb 2024, 13:53

I ja više praktikujem blicanje. Problem je što blicanje ne konstatuju ovi što "voze svoju vožnju", štaviše, imam utisak da jako mali broj ljudi reaguje na blicanje, nebitno da li je u pitanju neka opasnost, spavanje na semaforu, policija.
Имам једно потпитање...

Odgovori