Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 26 Mar 2012, 18:05

Toliko se služim retrovizorima, da se ne mrdnem iz sedišta. :mangup:
Apsolutno isto. :) Osećaj je poseban, zar ne? :mrgreen:

Često se "svađam" sa gazdom oko toga. Čovek je aktivan vozač skoro 30 godina i ceo život rikverc vozi ISKLJUČIVO gledanjem kroz zadnje staklo. Kad god krećem od kuće, a on me vidi kako "direktorski" sedim udobno zavaljen i teram rikverc ulicom dugom 100ak metara, počne da mi gunđa - "ne voziš kamion, okreni se nazad i dodaj gas" i sl. :D

Jednostavno, on mrzi taj stil a, ruku na srce, prilično sam siguran i da ne bi umeo danas tako da vozi iz prve. On mene začikava tako što može da nagazi pun gas rikvercom i istera ulicu, a ja ga zezam tako što ga isteram samo na retrovizore i stignem da mu mahnem. :D Nateraće me samo da napravimo neko takmičenje jer me konstanto ubeđuje da je njegov stil bolji. Kao argument navodi: "a, šta bi radio da nemaš retrovizor(e)?"
A, ja ga onda pitam: "a, šta bi ti radio da ti je pun prtljažnik, voziš karavan i ne vidiš ništa na zadnjem staklu?" :D
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2866
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Parkiranje

Post od Martin » 26 Mar 2012, 19:03

Osećaj je moćan!!! :doubleup:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Parkiranje

Post od McGruja » 26 Mar 2012, 19:19

Zavisi kako kad.
Ako se isparkiravate u rikverc, i izlazite na ulicu, normalno je da ću pogledati iza ramena, da proverim šta se dešava
A ovako, samo retrovizori uglavnom

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2866
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Parkiranje

Post od Martin » 26 Mar 2012, 19:41

Naravno Grujo, to se podrazumeva. :doubleup:
Samo se tokom diskusije nisam ni setio, zato što nikad ne parkiram unapred.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Parkiranje

Post od McGruja » 26 Mar 2012, 19:45

Uglavnom je lakše unazad, veća je kontrola vozača
Ja se u 95% slučajeva parkiram hodom unazad

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Grujic » 26 Mar 2012, 19:46

Ja isto unazad jer mi je posle lakse za izlazak :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Parkiranje

Post od Geza » 26 Mar 2012, 19:49

Samo retrovizori :mangup:

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Parkiranje

Post od Texonja » 26 Mar 2012, 19:52

Idealno za zene... isto kao i ABS i automatski menjac. :P

EDIT - kakav sam makarenko ispao :mrgreen: , ja sam komentarisao onaj park assist na Golfu GTI. :kuku:
Poslednja izmena od Texonja u 26 Mar 2012, 19:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 26 Mar 2012, 19:52

I ja mesam stilove.
Kada je otvoreno, i moze da se vozi brze, gledam kroz zadnje staklo. Retrovizore koristim kada je manje mesta.

Kada je veci auto, iskljucivo na retrovizore.

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 26 Mar 2012, 20:03

Znači, može se podjednako dobro voziti i sa dva različita stila?

Hmm... eto mi teme za vežbanje idućeg vikenda. :D Da malo vratim osećaj vožnje kroz staklo.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parkiranje

Post od trojanac » 26 Mar 2012, 23:46

Uglavnom retrovizori, ali što kaže Mc, zavisi od situacije. Neka se mora baciti glava preko ramena.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Parkiranje

Post od Milos_kg » 24 Apr 2012, 01:03

Prosledjeno "Buđenju" uz Goricu i Dragana.

Zdravo Gorice i Dragane,

Ja sam invalidno lice, paraplegičar, krećem se kroz život u invalidskim kolicima i „bijem“ neke bitke koje je teško dobiti...
Četvrtak, 19.april ljeta gospodnjeg 2012. Inđija, parking ispred novootvorenog „Fasion Park Outlet Centra“ oko 12h...

Prilazeći ulazu u „Fasion Park Outlet Centar“ primetim više crnih, luksuznih limuzina, uglavnom Mercedesi i Audiji, parkiranih na parking mestima rezervisanim za invalidna lica.
Parking mesta vidno obeležena horizontalnom i vertikalnom signalizacijom, da su namenjena i rezervisana za invalida lica, a na njima parkirana vozila iz voznog parka Vlade Srbije, Vlade AP Vojvodine i Skupštine Srbije, sve sa vozačima koji se šetaju oko njih, čekajući visoke državne i pokrainske predstavnike, ministre i poslanike u skupštini Srbije i AP Vojvodine, da se vrate sa zabave i proslave, organizovane u čast otvaranja ovog objekta.

Kako sam već odavno poznat među prijateljima kao „Don Kihot“ u borbi protiv bahatog, bezobzirnog i samoživog parkiranja po parking mestima rezervisanim za invalidna lica, nisam propustio priliku da proverim ima li među tim kolima neko koje možda jeste od invalidnog lica i naravno da ostavim onima koja nisu to nisu malo papirno upozorenje i objašnjenje u obliku letka, čemu služe i za koga su namenjena ta parking mesta.

Kačim letak na prvo vozilo, pa na drugo, tu se već pojavljuje mlad, krupan i narogušen vozač.
Pitam ga je li on vozač tih kola, dobijam potvrdan odgovor, dajem mu letak uz reči da pročita i nauči čemu i kome služe ta parking mesta na kojima je parkirao kola, odlazim dalje da kačim letke na ostala kola, vozač zamnom dobacuje da su i ostala dva automobila njegova, ja kačim letke i dalje bez obzira što mu ne prija ono što činim, završavam sa poslednjim u nizu, vadim telefon i počinjem da fotografišem kola tako da se vide registarske tablice i prostor na kojem su parkirana kola...

Pristigavši do crnog Audija registarske oznake BG 278 ŠE, onaj isti vozač staje ispred kola i skriva nogama registarsku tablicu vozila, pri tome mi u maniru prostaka pokazuje srednji prst.

Od tog prvog „skrivanog“ vozila, nastavio sam da snimam i ostala, a isti vozač se pomerao i opet skrivao tablice na narednom vozili, crnom Mercedesu registarskih oznaka NS 013 CF .

Prošao sam iza tih vozila i neometano sa zadnje strane fotografisao vozila i njihove registarske oznake.

Nisam primetio da me prilkom fotografisanja „časti“ srednjim prstom, to su mi kasnije, kad sam završio sa fotografisanjem i udaljio se od kola rekli prisutni, a da sam video imali bi šta novinari i tv ekipe da snimaju...

Da li je normalno i u redu da predstavnici vlasti u ovoj zemlji i njihovi službenici, obezbeđenje, vožači ... se smatraju nedodirljivim, da misle da su iznad reda, zakona, normi uljudnog i kulturnog ponašanja?

Zašto su ta vozila parkirana na tim mestima, kada je samo jedan red iza bio potpuno prazan parking namenjen neinvalidnoj populaciji vozača.


Da li je u redu da takvim primerom i ponašanjem „vode“ ovu zemlju i njen narod u Evropu koju prizivaju na svakom koraku, a sami se i dalje ponašaju svi zajedno kao „balkanci“ koji misle da su nedodirljivi i iznad ostalih građanja sve dok imaju vlast u rukama ili „rade za vlast“?

Otkud onom šoferu hrabrost (znam da pameti i obraza taj bas i nema dok se tako ponaša) da mi pokaže srednji prst?

Šta ja drugo da mislim o tome njegovom gestu nego da ga protumačim kao poruku tipa : „ko te jebe budalo, evo ti kurac, ne možeš mi ništa, „ja sam vlast“ dok god vozim predsednika vlade, ministra, poslanika, možeš da mi ga popušiš“.

Ja ipak mogu nešto da uradim!

Mogu snimljene fotografije da prosledim u medije, pa da narod vidi kakvi su i kakvi su oni oko njih, šta rade i kako se ophode prema ljudima.

Da se vidi i da se zna, da se ne zaboravi i da se prema tome ljudi takođe ravnaju kad im poverenje daju da nas predvode ...

Hoćete li Vas dvoje da budete moji Sančo Pansa?

Srdačan pozdrav!

Duško Dutina


Slika Slika Slika
Slika Slika Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Parkiranje

Post od dunx81 » 24 Maj 2012, 09:04

U NS stalno vidjam mat crni CL koji redovno ispred kafica parkira na invalidskom mestu i jos uz to stane popreko i zauzme oba. (veci deo leve strane auta je na putu,desnom tek najasina parking)
Ne bih da gresim dusu,mozda je stvarno invalid al opet je sabanski potez. Em stajati na putu,em popreko blokirati dva invalidska mesta.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Parkiranje

Post od perfiko » 24 Maj 2012, 10:52

FitnessGuy je napisao:Ja danas, posle dosta vremena, imao parkiranje pod uglom od 45%. Bilo mi malo čudno jer nisam imao puno prilika da parkiram na takvim mestima, ali sam ga iz prvo "ubo". :D Za razliku od ovog juga pored. :S Džaba mu linije...
Slika
Sa malim zakašnjnjem. Školski primer kako se ne parkira dali su Jugo i Kadet. Na parking pod 45 stepeni uvek se parkira unapred, nikada unazad.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Parkiranje

Post od Modesty » 24 Maj 2012, 11:05

Pa ima li kakve veze sa koje strane dolazis?

Npr. ako dolazis sa strane na koju parkiras, logicno ulazis napred, ali sa kontra strane bi bilo lakse unazad...

I kada su na 90st. ako parkiras na suprotnu stranu ulazis napred, a na tvoju unazad... Nekako mi je tako logicno :)
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Odgovori