Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Parkiranje

Post od McGruja » 03 Avg 2018, 08:33

Takoe

Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Parkiranje

Post od Maksimus » 03 Avg 2018, 09:46

McGruja je napisao:
03 Avg 2018, 08:00
Pa gde si video pandura koji radi na suzbijanju bahatih?
Al bar ima ovlascenja da radi na suzbijanju. Ovako svako moze sebi da dodeli po neko pravo,evo da lepimo na celo nalepnice bahato pesacim onima koji prelaze preko ulice van pesackog :mrgreen:

Po jedan sluzbenik koji bi pisao kazne za nepropisno parkiranje na udarnim lokacijama bi resio dosta problema,pritom kod nas nema ni blizu bahatosti kao u Rusiji(ja se ne secam da sam video nekoga da obikazi kolonu preko pesackog npr).
Stopham u nacelu i nije tako lose,ali je osnovni problem u tome sto se ponasaju maksimalno bahato i bezobrazno(i kao da su sluzbena lica). Ok,ide kamera,pridje zamoli,ako ne ispostuje snimak na internet i to je to(javna osuda). Ono divljanje sa kacenjem na kola,kacenjem nalepnica koje pokriju pola soferke(kasnije taj vozac ugrozava i sebe i druge u saobracaju) itd je nista bolje od bahatog parkiranja.

Cilj podrzavam(kao i svako iole normalan),ali metode ne.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Xepoj87 » 03 Avg 2018, 10:02

Haha, javno sramocenje. Pa jesi li ti realan, njih da je sramota, ne bi se u javnosti ni ponasali tako.

Stoka je stoka i kao takva, samo na prut/silu reaguje.
Dzaba stoci da objasnjavas, neces tu naici na razumevanje tvog jezika.

Kod nas je problem sto komunalci vise apsolutno kurcu ne sluze, panduracija postoji samo da pravi sacekuse sa radarima i alkoholu, ostatak zakona kao da ne postoji, a i policija se sama ponasa kao stoka u saobracaju.

Kada ste poslednji put videli kao u svim zemljama, da pandur pesaka negde seta i pise kazne?
Ja pre 5 godina u bulevaru i to je to.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 03 Avg 2018, 10:24

Ja zvao Komunalnu, za auto parkiran na trotoaru, da ga sa kolicima preskaču, 250m od njihove "gajbe". Kažu gužva je, nema ljudi, ali reagovaće.
Seo pored u baštu Trandafilovića, sat i jače nisu došli, ovaj je ostao parkiran tu, a prošla su bar dva komunalna 500L, da sam ja video.

Zvao sam i da ih opomenem, ali cvrc.

Jedini redovan je postao saobraćajac na motoru, u V.Ilića. Bar jednom nedeljno ga vidim, obično ponedeljkom, piše za žutu.

U Bulevaru je redovno da policija, ova ili ona, prolazi pored bahato parkiranih. Jednima sam svirnuo i pokazao prstom, a oni samo op, preko pešačkog i šina, na drugu stranu, bez pardona i migavca, koji verovatno i ne radi na PUGu 307. Odošeee...

TapaT


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parkiranje

Post od Heinz » 03 Avg 2018, 10:26

Ne stižu time da se bave. Suzbijaju kriminal ozbiljan. Narko dilere i ubice.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Grujic » 03 Avg 2018, 10:50

Juce je komunalac pisao kazne ili rasterivao kola kod bucka u Francuskoj

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Parkiranje

Post od elMaestro » 03 Avg 2018, 11:42

Meni (i jos ko zna kome) pisali u Resavskoj za vreme maratona, pritom sam se zavijao maksimalno da ne smetam nikome, oni docekali na zicer sto je onde sve bilo zatvoreno i pakovali redom, idu coporativno, a bukvalno niko nije zatvorio trotoar niti neciji ulaz, svi stajali uz one stubice sa unutrasnje strane. Ali jelte, tu su bili da sprovedu zakon.

Tapatok

Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Nikolaa » 04 Avg 2018, 10:19

stefanan je napisao:Sto nisi rekao da se pokvario auto? Prvi put čujem da nekome pišu dok sedi u kolima

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ma jok, zamolio ga da mi ne pise, nije hteo, nisam bio raspolozen da izmisljam :D

Bila akcija tad verovatno, u cetinjskoj suzbijali bahate :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 04 Avg 2018, 22:44

Večiti problem. Iz nekog razloga, stalno parkiraju u raskrsnici. Em su parkirani sa svih strana, pa još i čeono u raskrsnici. Jutros je kamion manevrisao neko vreme. Obično iza Pola bude još neki auto.

Neko ponekad diže brisače ovim parkiranim, ali džabe, i kada shvate, nađe se novi. Još kada se usele nove zgrade iza...Slika

TapaT



Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Parkiranje

Post od Velja » 05 Avg 2018, 10:24

Ma da...Najbolje da nas nema, a đubretari/dostava neka i kroz najuže ulice teraju prekookeanske brodove i sl.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od snork » 05 Avg 2018, 17:15

Ko hoće da im više ne odvoze smeće, postoji lak postupak kojim grupa građana/stanara obavesti "Gradsku čistoću" da ukloni kontejner i više ne obilazi određenu lokaciju. Vozači kamiona bi bili više nego srećni da ne moraju da se zavlače u svakakve uličice. Ne prolaze oni tuda što vole, nego što moraju.

Što se tiče dostave, to je poseban problem. U mnogim ulicama stoji dozvola parkiranja za dostavna vozila "od 22 do 07 h". Što kamiončine Maxija, Idee i ostalih uglavnom ne poštuju, pa istovaraju robu od 8-9 h kad većina ljudi ide na posao.

I đubretari bi trebalo da završe posao u ovo vreme, mada ih kod mene u kraju ponekad viđam i oko 8 h.

Jedino deo "Čistoće" koji odvozi zelene džakove za reciklažu ima dvotaktne Pjađo kamiončiće. :) Oni inače imaju i posebnu šemu obilaska lokacija. Ako vam ne odnose džakove, morate javiti opštinskom pogonu da vas uvrste u spisak.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Parkiranje

Post od Velja » 05 Avg 2018, 19:59

Ma poenta je da za izuzetno tesne ulice moraju da imaju manje kamione. Nas je u kraju godinama maltretireo Dis sa svojim ogromnim fensi kamionima, naprave haos u 8 ili 9 AM
Fala bogu, pukoše...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 05 Avg 2018, 20:34

Ovde je ulica OK. Nije OK što parkira ko gde stigne. Desi se da veći automobil ne može da lagano smota, jer su parkirani sa obe strane, plus čeono u raskrsnici. Bez automobila u samoj raskrsnici, kamion smota bez problema.

TapaT


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Skipper » 05 Avg 2018, 21:35

Slikao prošle godine u Kučevu :-)
Slika

tapatalk pro @ h7l


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Parkiranje

Post od Geza » 26 Avg 2018, 12:33

Najbolje obožavam ovakve.

Slika


Ali to nije sve. Kad sam se vratio nakon sat vremena... U drugoj temi nastavak.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori