Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 22 Sep 2020, 17:29

Na trafikama (bi trebalo da) sada postoji e-karta, kao kada vam je proda kontrolor.

Dakle, kupovinom ste registrovani u njihovom sistemu, ne morate ni da je stavite u auto. Problematično je ako želite da produžite, a niste blizu trafike i sl, ali jbga.



T-T




Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od noodles » 23 Sep 2020, 13:48

grujicd je napisao:
22 Sep 2020, 12:56
Koristim i ja Parking manijak, ali ako sam prvi put u nekoj ulici, i ne vidim dobro kojom su bojom označena mesta - prošetam do table jer nisam 100% siguran da je PM dobro odredio lokaciju. Nisam ga još ulovio da se zeznuo, ali generalno lokacija na telefonu nije baš u metar pouzdana stvar u svim okolnostima i u svakom trenutku. Isto može da se primeni i na zvaničnu aplikaciju.

Doduše sad sam tek pročitao ceo njihov odgovor, ipak postoji tolerancija od 5 minuta od snimanja do izdavanja dnevne karte, zalepio sam se za ono "obaveza plaćanja nastaje od trenutka parkiranja".
Koliko se sećam, prošle godine su, kad su postavljali one senzore, pored boje, označavali i broj na koji se šalje SMS, na asfaltu.
I mene je zanimalo ovo gore što je ostalvljeno kao odgovor ako te snime u trenutku parkiranja, jer je prvo bio info da više nema ni tih 5 minuta. Znači ipak ima, što je ok. Naravno, bilo super kad je bilo 15min, do pre 2-3 godine, ali šta je tu je.
Samo, taj "free" period od 5min je samo kada po prvi put stajete na parking mesto, u slučaju da hoćete da produžite parking, a kontrolor/oko prođe, a niste produžili, kazna leže u prvom minutu po isteku.
Ranije je bilo tolerancije od 5min i kada istekne parking, to su zvali "zbog neusaglašenosti satova", ali toga više nema.

E sad, pošto sam sa poslom u centru grada, provereno recimo nismo puštali poruke u periodu 10.30-11.00 jer su kontrolori na "kolektivnoj pauzi", to su nam i oni potvrdili. Dugo tako "funkcionišem" kao i moje kolege, i stvarno nikad kazna.
Da li je i "oko sokolovo" u tom periodu na pauzi, to sad ne znamo, ali teško da za pola sata baš može da se izvrti i prođe pored istog mesta... mada...
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 23 Sep 2020, 13:57

Pre neki dan, u Bulevaru, iz suprotnog smera, Oko primeti parkirane na "redovnom mestu", od Tršćanske do Lipovog Lada. Kako je krenuo polukružno, tako se razbežaše, kao jato ptica :D

T-T


ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od ljubitelj » 23 Sep 2020, 22:25

Na znam da li operišu ali danas posle mnogo godina prvi put Trgovačka u Žarkovu slobodna za vožnju u obe trake smer ka gradu, nema parkiranih.
Odmah je daleko brži i protočniji prolazak sabraćaja, baš se primeti.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parkiranje

Post od Heinz » 23 Sep 2020, 23:25

Soko okolovo ako ne grune cenu parkinga u nebesa ništa nisu uradili.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


end_user
Banned
Postovi: 134
Pridružio se: 14 Avg 2020, 17:18

Re: Parkiranje

Post od end_user » 24 Sep 2020, 11:13


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od grujicd » 24 Sep 2020, 11:22

A
Heinz je napisao:
23 Sep 2020, 23:25
Soko okolovo ako ne grune cenu parkinga u nebesa ništa nisu uradili.
Soko okolovo ako ne nauči neke ljude da nešto može i peške ili javnim prevozom da se obavi, ništa nisu uradili.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parkiranje

Post od Heinz » 24 Sep 2020, 11:29

Kojim prevozom i gde? :)

Videćemo kad Kinezi počnu da kopaju garaže i sl.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Parkiranje

Post od Geza » 24 Sep 2020, 12:45

Realno ima previše automobila na putevima, a dodatni problem je što su se ljudi odvikli od međugradskog putovanja autobusima.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Parkiranje

Post od lami » 24 Sep 2020, 14:21

U vecim gradovima se ljudi odvikli i od gradskog putovanja autobusima. Generalno nepouzdanost i ceste guzve su problem.
Za medjugradski mi.se cini da je na primer Lasta skroz propala i da su im cesta ispadanja ili da nemaju da postave vozilo.
Zamisli ti ides planirano na posao busem od 6.45 koji ide brzom rutom, oni kazu ides busem od 7 koji ide duzom rutom.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od ljubitelj » 24 Sep 2020, 16:06

Sve dok javni prevoz ne bude unutar minut dva tačnosti polaska i medjustanica teško da se neko zaposlen odluči na upotrebu.

Mi bi mogli da imamo super šinski (voz, šinobus, city ekspres ili kako se već zovu razni koji se kreću šinama) prevoz npr Bgd centar-Pančevo ili Novi Sad ili Lazarevac ili Barajevo ili Mladenovac ili...u krugu 50-100km kada bi recimo išao voz na svakih 30-50 minuta i naravno tačno.
Onda bus ne bi bio jedini uslovno upotrebljiv prevoz, ne bi se ljudi odučivali da uvek moraju kolima za bilo šta i bilo gde, ne bi se forsiralo stanovanje i uopšte boravak u samom centru grada....i još deesetine pozitivnih efekata i po vreme i finansije i ekologiju.

Ali kod nas železnica se smatra nekom sramotom šta li pa tako ni Beovoz praktično nije funkcionalan jer premalo polazaka ima dnevno tj ogroman interval a ljudi nemaju sate i sate na raspolaganju za čekanje u pauzi izmedju 2 polaska.

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Parkiranje

Post od lami » 24 Sep 2020, 16:47

Mislim da bi ljudi bili zadovoljni i sa 5-10 min kasnjenja, pod uslovom da moze da se udje u vozilo.
BG voz je bio bas dobro resenje, ne.znam kako je sad.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Parkiranje

Post od Joker » 24 Sep 2020, 16:58

Treba malo i uložiti para a to baš parking servis(i) ne voli.
U Beču na krajnjim stanicama metroa ima velike garaže gde ljudi koji dolaze na posao u Beč parkiraju i sa metroom odlaze na posao. Cifre su odokativne ne sećam se tačno ali u garaži ceo dan parkiranje je par €, a sat parkiranja u centru Beča je 2-3-4€
Znam da nema metro u BG, ali mogle bi se izgraditi garaže van centra negde, i onda javnim prevozom stići u centar. A da nema ni javnog prevoza :mrgreen:

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Parkiranje

Post od djomla » 24 Sep 2020, 17:00

BG voz je bio odlican kada su uveli pre par godina (sad videh 2011-e). Polasci su bili na 15 min, koristio sam ga svaki dan za odlazak i povratak sa posla.
Sad je fazon da ide na sat vremena. Prošle godine sam se preselio u drugi kraj, do stanice BG voza imam jednu liniju koja je išla manje više redovno pa sam stizao par minuta pre voza, dok šampioni nisu promenili red vožnje pa je bus dolazio par minuta posle voza, tako da od te priče nema ništa.
Da neko nekada ukljuci mozak kada pravi izmene u redu vožnje, bilo bi lepo.

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od noodles » 01 Okt 2020, 08:43

Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Odgovori