Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Grujic » 05 Dec 2022, 22:50

Iskreno mislim da ne mogu, može da pozove i neko ko nije uprava TC, a građana voljnih za to uraditi ima dosta.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Vladapetr » 05 Dec 2022, 22:52

Dakle, ni komunalna policija ni gradski sekretarijat ne znaju šta su čije nadležnosti? Pošto oboje pričaju isto, a ljubitelj i ti suprotno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

pedja76
Postovi: 14
Pridružio se: 27 Nov 2022, 21:12

Re: Parkiranje

Post od pedja76 » 05 Dec 2022, 23:03

Ајде да се неко направи паметан и пријави комуналној сутра у неком ТЦ парирано возило на место за инвалида и јави нам шта су му рекли.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Grujic » 05 Dec 2022, 23:04

Ne znam čemu potreba da tako komuniciraš? Sad ispada da sam ja rekao da oni ne znaju šta im je nadležnost.

U citiranoj izjavi piše "ako nas neko pozove",te u skladu sa tim ja apsolutno ne mogu da poverujem da za sve ove godine koliko se ova tema provlači niko nikada nije pozvao komunalce?
E zato sumnjam da imaju nadležnost, prosto mi je neralno da imaju nadležnost a da se ne zna ni za jedan jedini slučaj kažnjavanja.


A drugo, kako ja shvatam ono što si okačio, parking u TC nije javni parking.
Javnim parkiralištima, u smislu odredaba ove odluke, ne smatraju se posebni prostori za parkiranje motornih vozila koji pripadaju određenom objektu (poslovni ili stambeni objekat i dr.), kao i prostori određeni za parkiranje određene vrste vozila (taksi stajališta i dr).
Moguće da ja loše kapiram, ali ovo ovako napisano sa sve ovim "i drugo" ostavlja prostor za ovo kako ja shvatam.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Parkiranje

Post od Vladapetr » 05 Dec 2022, 23:09

Gore su citati gde sekretar komunalne policije i Gradski sekretarijat decidno izjavljuju da se ti parkinzi smatraju javnim parkiralištima na kojima primenu zakona kontroliše komunalna policija. Vas dvojica kažete da to nije tako, da oni tamo nemaju nadležnost. To onda znači da oni ne znaju šta su im nadležnosti?

Što se drugog dela tiče, I DRUGO se odnosi na ostale objekte privatnog tipa. Stambena zgrada je privatna, poslovna zgrada takođe itd… tamo nije predviđeno da svako može da uđe i provodi vreme. U takve objekte možeš da ograničiš ulaz. Tržni centar je javni objekat, svako može da uđe i provodi vreme u njemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19249
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parkiranje

Post od Heinz » 05 Dec 2022, 23:51

To je sve siva zona, onaj pravnik što je prešao u SAT je svojevremeno pisao na tu temu ali mrka kapa.
https://www.pravniportal.com/kakvo-park ... lematicno/
https://www.pravniportal.com/sta-je-pra ... -milicije/

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Parkiranje

Post od Ralee » 07 Dec 2022, 08:09

pedja76 je napisao:
05 Dec 2022, 18:33
Ralee je napisao:Za trzne centre nema spasa dokle god se fizicki ne odvoje ta mesta posebnim rampama i stubicima.
Нема разлога за физичко раздвајање.
Потребна је на нивоу државе одлука да се неовлашћено коришћење места за инвалиде може наплаћивати и правно лице које има регистрован паркинг и видео надзор као доказ о злоупотреби тог места.
Већи део казне у буџет, мањи али значајан у џеп правног лица (управа Т.Ц-а).

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
Ne znam sta da kazem na ovo. Tesko ce bilo sta uroditi plodom sve dok se fizicki onemoguci parkiranje na pojedinim mestima. Koliko vidim cak ni oko sokolovo nije resilo problem bahatog parkiranja, a najvljivano je kao boziji dar za to.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 07 Dec 2022, 11:07

Par dana je bio red po Bulevaru. Od tada skoro pa po starom.

TapaT


lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Parkiranje

Post od lami » 07 Dec 2022, 11:14

Da su radili kako treba, bilo bi savrseno, ovako su doveli do toga da ljudi idu sa prekrivenim tablicama po gradu. Mada, realno, da su oni hteli da uvedu red, mogli su to i rucno, trebala je samo volja. Ovako su uvalili RR i opremu na gradski budzet.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 07 Dec 2022, 11:22

Ne rade ni peške, ukoliko ne postoji viši interes, tj ukoliko postoji interes da se ne radi.

Testa radi sam ih zvao (nekoliko puta), za ulicu u kojoj je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje, a realno jedva možeš provući automobil usled parkiranja sa obe strane, iako je jednosmerna. Ništa, nikada, samo je još gore. Čak su ispred jedne zgrade stavili tablu da je njihov parking, stavili fizičke prepreke i kada parkiraju zauzimaju i trotoar, a neki vire na kolovoz. Divlji zapad.

Zvao sam ih i za jednu prometnu ulicu, gde parkiraju i van predviđenih mesta, gde zatvaraju jednu traku za skretanje i to do semafora, a sa druge strane ima samo jedna traka i ona često bude blokirana. Pitanje je bilo: Koliko ima vozila i da li garantujem da će tu biti dok oni dođu?!

Ljudi, problem postoji uvek, danju, noću...

Da, ali šta ako ne budu svi tu kada dođemo?!

Care nebeski....

TapaT


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 18 Dec 2022, 15:50

Nažalost, nisam lepo uhvatio. Parkira se "k'o BMW na invalidu".
Sa jedne strane do drveta, sa druge do saobraćajnog znaka, ima dosta mesta, za još jedan auto. Ali, za to je potrebno da se ovaj pomeri na jednu od dve strane...Slika

TapaT


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Parkiranje

Post od Martin Mystere » 18 Dec 2022, 16:05

Takvih koji se i na obeleženim parking mestima parkiraju tako konformno da sa jedne strane komotno da širom otvore vrata a da sa druge niko ne može da se parkira jer nije ostavljeno dovoljno mesta viđam po nekoliko na dnevnoj bazi i nikako ne mogu da se načudim kako neko može biti tako bahat, sebičan, bezobrazan i bezobziran da ne može da vidi šta radi.

Ili su jednostavno glupi pa ne mogu da shvate posledice takvog parkiranja po ostale kojima treba mesto ...

Kako god, to su uglavnom isti ljudi i ista vozila...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Parkiranje

Post od Gazu » 18 Dec 2022, 16:19

Ja sam se dugo nadao da ljudi takve stvari jer su glupi, a onda sam počeo da naginjem ka tome da su ipak sebični. Jer ono, ako ne sagledavaš stvari iz tuđeg ugla, šta je to nego sebičluk.🤬 Bitno mu samo njegovo gledište, i ništa više.

Da pričamo o tome da li ne ume da se parkira, pa mogao je lepo da se parkira iz makar sedmog pokušaja.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Grujic » 18 Dec 2022, 16:21

Ja bih voleo jako da se za to kaznjava, ali je problem sto bi ti uopste i moglo samo ako se vidi vozilo u trenutku parkiranja, jer desava se da bude npr motor koji posle ode

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Parkiranje

Post od Gazu » 18 Dec 2022, 17:00

A i za kažnjavanje bi trebala parking mesta da su uredno iscrtana, što ovde izgleda nije bio slučaj. Tada bi imao jasno crno na belo. E sad, tu bi neko mogao da strada nedužan, ali ni to ne bi bio problem ako bi kažnjavanje išlo dosledno. Tad bi, kad naletimo na te polovične parkinge, samo produžavali dalje, a taj što se tako parkirao, nek plati kaznu. Ali da ne pričam bajke...😁

Odgovori