Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 10 Mar 2012, 21:47

Čini mi se da je paralelno malo teže, tj. teže je uglaviti auto po dužini između dva vozila, nego po širini(parkiranje pod 90 ili 45 stepeni)... Kod paralelnog treba i procena dužine prostora, tj. da li auto može da stane i ostavi dovoljno prostora.

Doduše, skoro sam gledao čoveka kako je parkirao pod uglom od 90 i to tako da ne može ni svoja vrata da otvori, pa je opet morao izlaziti sa parkinga. Toliko o proceni širini. :D Ali, ipak, mislim da je lakše proceniti optimalnu širinu parking mesta, nego dužinu.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 10 Mar 2012, 23:02

nuk je napisao:e da, kada sam polagao voznju, instruktor me je ucio da prilikom parkiranja unazad sa desnim motanjem tako da kazem, uvek gledam dijagonalno kroz zadnje leptir staklo i kad se tu pojavi potencijalna prepreka (npr. vozilo pored kojeg parkiram) tad pocnem da motam jer sam ga sigurno zaobisao. to mi je dosta koristilu na pocetku vozacke karijere :)
Ovo je i mene ucio instruktor.
Tako sam i parkirao u kosu garazu na poligonu. Bukvalno nisam gledao nista osim kada ce se kroz staklo pojaviti stubic (na ivici garaze), cim se pojavi smotam i eto ga :D A okolo bacam pogled da pandur vidi da kao obracam paznju :mrgreen:

Ja sam od onih koji automobil uvek uparkiravaju u rikverc, osim ako iz nekog razloga mora biti uparkiran unapred (recimo otvaranje gepeka).
I da, teze mi je paralelno parkirati na "vozacevu" stranu. Valjda zato sto vrlo retko radim.

I na kraju: senzori su keva, pogotovo u sedan varijantama, gde pojma nemate di vam je rep... Karavani su nesto laksi, jer uvek znas gde ti je kraj. Ja sam za to da senzore ugrajuju i na manje automobile. Izgleda smesno i nepotrebno, ali kome treba, zasto da ne. Desice se cak i najiskusnijem da previdi neki stubic, ili neka druga skrivena prepreka (posebno u mraku, ili "upitnim" stanjima uma), a ugradnja senzora je isuvise jeftina u odnosu na stetu koja moze da se napravi.

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 10 Mar 2012, 23:21

pedja je napisao: I da, teze mi je paralelno parkirati na "vozacevu" stranu. Valjda zato sto vrlo retko radim.
Da, i meni je teže baš zbog toga. Iako mi je susedan auto blizu, na mojoj strani, nezgodno mi malo dok manevrišem sa glavom okrenutom u levo. :D Odnos takvih prema paralnim parkiranjima na suvozačevoj strani sigurno je 1:30.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od profesorPROST » 10 Mar 2012, 23:27

FitnessGuy je napisao: Slika
Nije mi jasno ovo parkiranje u rikverc :jane:
Da li je ovo jednosmerna ulica?
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 10 Mar 2012, 23:30

Nije, dvosmerna je, ali je trenutno zatvorena sa druge strane(tik iza tog parkinga je rampa).

Znam, šta te buni. :D Ali, kao što rekoh, gde god ne gušim saobraćaj suvišnim manevrisanjem, namerno parkiram u rikverc. :) U toj ulici je mrtav saobraćaj, pa možeš kako hoćeš da manevrišeš, što je jugo, izgleda, doslovno shvatio.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od profesorPROST » 10 Mar 2012, 23:35

Izvini, ali ti si ovde napravio prekršaj ;)
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 10 Mar 2012, 23:39

Dobro. ;)
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od NexT » 11 Mar 2012, 00:45

Ako je ovaj opel bio tu parkiran, i ulica se koristi bez obzira na srednju liniju i za parking i za dvosmerni saobracaj, onda i nije pravio prekrsaj... Ima takva ulica u Sapcu...

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 11 Mar 2012, 01:30

Ta ulica trenutno nije u funkciji jer su radovi u drugom delu, tako da je prohodna samo do ovog parkinga(gledano u desnom delu slike, tu odmah se nalazi rampa).

Znači, sa tog parkinga možemo krenuti samo levo(u smeru kretanja ono dvoje sa slike) i prilazi mu se samo sa leve strane(kontra u odnosu na raspored parking mesta). Dakle, čak je i lakše parkirati rikvercom, nego kompletno okretati auto kako bi iz suprotnog smera ušli napred.

Verovatno ću proći opet sutra, pa ću uslikati iz drugog ugla. :)

Ja sam mislio da Prost zeza, pa sam to prihvatio. :D
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Parkiranje

Post od nuk » 11 Mar 2012, 08:30

ma pusti profu, pravi se englez :mrgreen:

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od profesorPROST » 11 Mar 2012, 11:09

Ma kakav Englez, pravim se Francuz :kezo:
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Parkiranje

Post od McGruja » 11 Mar 2012, 13:47

Mogu da parkiram šta 'oćeš - gde 'oćeš :rofl:

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parkiranje

Post od sasa lbg » 11 Mar 2012, 13:51

McGruja je napisao:Mogu da parkiram šta 'oćeš - gde 'oćeš :rofl:
jos da si napisao i kad "oćeš :rofl:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Parkiranje

Post od McGruja » 11 Mar 2012, 13:56

I kad ' oćeš :rofl:

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parkiranje

Post od sasa lbg » 11 Mar 2012, 13:58

pa ti si parking idol :rofl:

Odgovori