Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od steva_anya » 11 Mar 2012, 15:04

FitnessGuy je napisao: Oduvek sam se divio veštim znalcima parkiranja, a naročito kamiondžijama. Uvek zastanem i sa uživanjem gledam šlepere koji izvode teške manevre.
:plusone:

Cekam da ponovo bude okrsaj vozaca gsp-a, komunalnog, vodovoda i kanalizacije. Poslednji put je bio kod starog sajmista, @ parking servis.
Sto bi rekli - "koji su to sefovi za volanom". Svaka im cast na vestini, osecaju, preciznosti ...

Verovatno ste videli vec ...

http://www.youtube.com/watch?v=jRYN2-sfos0

@ topic
Parkiram onako da najmanje kocim saobracaj, dakle retko idem u rikverc.
Nisam ostetio parkiranjem ni svoj ni tudji automobil.
Mislim da sam dobar, ni jedan manevar mi nije tezak [ni Yugom, ni Puntom, ni karavanima Stilom i Cee'd-om]. Nisam sujetan ili tvrdoglav pa zavisno od uskosti parking mesta, visine ivicnjaka ponekad izadjem iz auta da procenim da li imam mesta. Isto tako ako radim paralelno parkiranje a postoji neka prepreka koju ne vidim ili otvoren saht [kradu one poklopce] zamolim nekog da mi "javi" kad sam blizu, ili ako sam sam - izadjem i pogledam. Imam elektro pomeranje retrovizora i to me spasava muka izlazaka.
Glavni saveti: sto pazljivije, ne gusiti saobracaj, pri izlasku u rikverc upaliti sva 4 migavca,
Postujem pravila, o tome vodim racuna.
Ono sto cesto radim kad parkiram na Dorcolu je sledece: saputik izadje ranije ako je suvise usko da orvaranjem vrata ne dodiruje susedni auto, i trudim se da se suvozacevom stranom udaljim dovoljno da drugi vozac moze komotno da udje, a da opet i ja sa leve strane imam mesta.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 11 Mar 2012, 16:03

Mislim da bi bilo zanimljivo da nekada organizujemo neko mini takmičenje forumaša u nekoliko tehnika parkiranja. :)

Ja se upravo vratio sa vožnje. Nisam oštetio nijedan auto, a isprobao sam sve tehnike parkiranja. :D
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 11 Mar 2012, 16:44

A sto se vozaca "velikih tockova" tice, svaka im dala :klanjamse:
(naravno, onim normlanim)

Jednom sam imao priliku da prisustvujem uterivanju slepera u dvoriste, pod 90 stepeni. To i ne bi bilo toliko strasno da se ulazi sa glavnog puta, a ne sa sporednog, relativno uzanog. Dosta je manevrisao, ali ga je ipak uterao. Tu neki ne bi iz prve uterali ni malo veci automobil :kezo:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od NexT » 11 Mar 2012, 16:47

Jedna firma u kojoj sam cesto ima ulaz u dvoriste koji je ok za auto, kombi, ali nikako za sleper tipa Actros :D

Posto se bave i spedicijom, svakodnevno uteruju kamione u to isto dvoriste. Gledao sam lika kako uteruje Actros sa dugackom prikolicom u rikverc, a sa obe strane po 15 cm prostora. Ne moze da prodje covek izmedju kamiona i kapije :D

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Rakhil » 11 Mar 2012, 22:18

Vidis, kad vec pomenu...
Moj matori je vojno lice u penziji, PVO. Godinama je vozao rakete na sleperima (bez obzira na cin), poveliki Fapovi sa poluprikolicom itd, i presao je minimum milion kilometara do sada. Njegova prica je da mu je lakse da protera Fap bilo gde nego auto. Kao, sa Fapom mu je sve pregledno i uvek zna gde mu je koji cosak, a sa kolima mu je teze da oceni :trljamoci:
Vazda sam bio u WTF fazonu na tu njegovu pricu, covek vozi sta oces i kako oces (ima sve kategorije) a teze mu parkirati stojadina nego sleper...

Slikacu vam na leto ulaz u kucu u Boki. Anin deda, ondasnji Pater Familijas, je kanda sagradio kapiju i ogradu prema fici, eventualno kecu ili tako necem. Focusa uterujem oprezno, vrlo oprezno. Treba da skrenes pod 90 stepeni sa uskog puta uz obalu - sa jedne strane zid od kuce i jarak, sa druge metalna ograda.
Da stvar bude gora, Anin teca (ziva legenda od coveka) je napravio "garazu" od vinove loze i kivija koju je merio prema Hyunadi Getzu kog vozi. Jednom sam pokusao da stavim Focusa tu, okupio se komsiluk da gleda, samo sto rostilj nisu potpalili....

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 11 Mar 2012, 22:46

Imao sam i ja prošle nedelje situaciju gde se skupila okolina posmatrajući manevrisanje. :D
Slika

Situacija je prikazana na slici. Kratka i uska dvosmerna ulica. Moj auto označen zelenom, a crni stao iza mene i delom iza susednog auta. Počeo sam da se znojim dok sam izlazio, manevrisao i pazio na tri auta istovremeno.

Još se našao jedan pametnjaković da mi trubi da požurim, kako bi prošao. :glavomuzid:

Gomila ljudi posmatralo, a tek jedan na kraju prišao i počeo da mi pomaže i priča koliko imam prostora. Na kraju, prođosmo svi čitavi. Da mi je samo znati šta je bilo u glavi vozača koji me onako zagradio... :x

p.s. Vidim da sam trebao ulicu nacrtati još užom, jer zaista nema mesta da se dva auta mimoiđu već uvek neko pravi ustupak i sačeka pre nego što uđe u uličicu.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Parkiranje

Post od Scuderia » 11 Mar 2012, 22:55

FitnessGuy je napisao:dok sam izlazio, manevrisao i pazio na tri auta istovremeno.
Offtopic

Kad si pomenuo 3 auta, setih se jedne situacije kad sam pazio na 3 slepera, ali nema mnogo veze sa parkingom. Jedan ispred, jedan sa desne strane, jedan iza mene, levo od mene bankina koja razdvaja put u dva smera. Kao u kavezu sam se osecao, isli smo najbrzom trakom jedno 60-70, kontam da me je jedino video ovaj iza :rofl:

Slika

Crven ja, plavi kamioni, crna bankina (2 metra siroka, 10-15-20cm visoka).

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 11 Mar 2012, 23:08

Vrlo jeziv osećaj, rekao bih. :S
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 11 Mar 2012, 23:14

Nikada, ali nikada, ne treba ulaziti izmedju kamiona.
I nikada, ali nikada, ne treba stajati na zuto, pa ni crveno, kada sleper ide za tobom :mrgreen:
Poslednja izmena od pedja u 11 Mar 2012, 23:30, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Parkiranje

Post od trojanac » 11 Mar 2012, 23:29

@ Rakhil

Videvši pre neki dan kako parkiraš, ništa me ne čudi. :rofl:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Rakhil » 12 Mar 2012, 00:41

More ne podhebavaj, parkiram vrhunski, samo kad se ne ispavam tripujem da auto od 4.5 metara staje u 4 metra knap :mrgreen:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Parkiranje

Post od Scuderia » 12 Mar 2012, 14:42

FitnessGuy je napisao:Moj omiljeni deo učešća u saobraćaju - parkiranje. :)

Oduvek sam se divio veštim znalcima parkiranja, a naročito kamiondžijama. Uvek zastanem i sa uživanjem gledam šlepere koji izvode teške manevre. Onda pomislim - zaboga, pa taj čove
Slika

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 12 Mar 2012, 17:10

You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Parkiranje

Post od Scuderia » 12 Mar 2012, 17:26

Au :bravo: :bravo:

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Parkiranje

Post od FitnessGuy » 12 Mar 2012, 17:32

Pazi, nije ovde upitanju samo ograničen prostor već je akcenat na VRSTI OGRANIČENOG PROSTORA.

Znači, i ja bih se usudio da manevrišem bilo čime da sam ograničen nekom ogradom/zidom(ne kažem da bih bio uspešan u tome :D). Ali, nema šanse da to radim na ivici ambisa. To stvara višestruko veći pritisak i mnogo otežava naizgled istu stvar.

Znači, čak i da usavršim takav manevar u bezbednom prostoru istih dimenzija, apsolutno SVE se menja kada se nađem na ovakvom otvorenom.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Odgovori