Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Parkiranje

Post od Ralee » 17 Okt 2019, 10:15

Trebalo bi da rese to parkiranje u KC jednom zauvek.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Parkiranje

Post od antivenom » 17 Okt 2019, 10:33

grujicd je napisao:Moguće i da je kontrolor očitao tablicu sa zadnje strane automobila, a kad je sistem napisao kaznu već je kasno, nema nazad.
Tako je, postoji i ta mogucnost.
U svakom sl gerota na svu muku i davanja toliko para(za te lekove i sve ostalo sto je potrebno detetu) da sad jos 15€ das za ovo.
Trebali bi da se zale i da im se oprosti, i izadje ljudima koji su u takvoj muci u susret.
Bilo bi ljudski. Ako je ista jos ljudskog ostalo u nama......?

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Parkiranje

Post od Kabe » 17 Okt 2019, 10:37

Ne treba ovde niko nikome da izlazi u susret. Potrebno je da stvari budu postavljene kako valja:

01. Da ima dovoljno parking mesta
02. Da korisnici parkinga (pacijenti ili neko treći) imaju novac da plate kartu i da nisu vremenski ograničeni
03. Da operater parking servisa može da obavlja svoj posao u skladu sa zakonom bez potrebe da ga bilo ko šta "moli"
04. Da kontrola tog operatera radi takođe posao u skladu sa zakonom ukoliko povlasti nekog po svom nahođenju i zloupotrebi službeni položaj
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Parkiranje

Post od antivenom » 17 Okt 2019, 10:45

Uhhh bre sad teoretitses.
Znam ja sta bi i kako bi trebalo, pricamo o sadasnjoj situaciji.
Znamo mi svi da nema dovoljno parking mesta, da ne bi trebalo da budu ograniceni vremenski pacijenti sve znamo ali u realnosti nije tako i niti ce.
E sad mozemo da pisemo sto je to tako ali za fornju situaciju je irelevantno nesto sto se ne primenjuje ili trenutno ne postoji.
U teoruji ili u onome kako bi trebalo biti si u pravu, ali to ovde svi znamo.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Parkiranje

Post od Kabe » 17 Okt 2019, 11:45

Ne teoretišem. Govorim o tome kako problem treba rešiti. Svako drugo "rešavanje" nije rešenje već produbljivanje problema ili eskalacija istog u smeru koji je totalno neptreban - patetika.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Parkiranje

Post od member » 17 Okt 2019, 11:55

antivenom je napisao:
grujicd je napisao:Moguće i da je kontrolor očitao tablicu sa zadnje strane automobila, a kad je sistem napisao kaznu već je kasno, nema nazad.
Tako je, postoji i ta mogucnost.
U svakom sl gerota na svu muku i davanja toliko para(za te lekove i sve ostalo sto je potrebno detetu) da sad jos 15€ das za ovo.
Trebali bi da se zale i da im se oprosti, i izadje ljudima koji su u takvoj muci u susret.
Bilo bi ljudski. Ako je ista jos ljudskog ostalo u nama......?
Ne postoji ni najmanja mogućnost da je slučajnost
Ako je i gledao tablice sa zadnje strane i vidi da u sistemu nema SMS poruke, dužan je da prodje s prednje strane i uveri se da li je ispod šoferke istaknuta parking karta. Tek ako nema ni karte, može da piše kaznu i slika vozilo.
Šupački, nema šta.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Parkiranje

Post od antivenom » 17 Okt 2019, 12:02

Kabe je napisao:Ne teoretišem. Govorim o tome kako problem treba rešiti. Svako drugo "rešavanje" nije rešenje već produbljivanje problema ili eskalacija istog u smeru koji je totalno neptreban - patetika.
Pa to i jeste teoretisanje, teoretski si u pravu i tako bi trebalo da bude ali nije tako regulisano i zato ti kazem.
member je napisao:
antivenom je napisao:
grujicd je napisao:Moguće i da je kontrolor očitao tablicu sa zadnje strane automobila, a kad je sistem napisao kaznu već je kasno, nema nazad.
Tako je, postoji i ta mogucnost.
U svakom sl gerota na svu muku i davanja toliko para(za te lekove i sve ostalo sto je potrebno detetu) da sad jos 15€ das za ovo.
Trebali bi da se zale i da im se oprosti, i izadje ljudima koji su u takvoj muci u susret.
Bilo bi ljudski. Ako je ista jos ljudskog ostalo u nama......?
Ne postoji ni najmanja mogućnost da je slučajnost
Ako je i gledao tablice sa zadnje strane i vidi da u sistemu nema SMS poruke, dužan je da prodje s prednje strane i uveri se da li je ispod šoferke istaknuta parking karta. Tek ako nema ni karte, može da piše kaznu i slika vozilo.
Šupački, nema šta.
E sad ja ne znam kako njima pravila nalazu da li je obavezan da pogleda i od napred kad bolje razmislim sto puta sam ih video da proveravaju broj tablice od pozadi.
Jbg, rekoh kako bih ja to resio da sam u njihovoj ulozi(bogu hvala radim jedan mnogo bolji, lepsi, laksi, placeniji posao) da procitam tako nesto i da mogu eto da bar malo pomognem u necijoj nesreci a da ne odmognem sebi.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Parkiranje

Post od shandu90 » 17 Okt 2019, 12:24

Ralee je napisao:Trebalo bi da rese to parkiranje u KC jednom zauvek.
Jedino vam parking VMA lici na nesto. Mada ni u NS-u nije bolja situacija. Jedva zaposleni imaju gde da parkiraju (ne racunajuci upravu).

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 17 Okt 2019, 14:46

Na parkingu VMA, prvih pola sata je besplatno. Ukoliko ostaneš sat i 15 minuta, naplaćuju dva sata. Šta bi sa besplatnih pola sata?



T-T


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parkiranje

Post od Heinz » 17 Okt 2019, 14:55

Pa nisi otišao u tih pola sata nego ostao na parkingu.
Ko dolazi samo da zakaže npr. ne mora da plati ako završi za <30 min.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Parkiranje

Post od Pulp Fiction » 17 Okt 2019, 15:44

Još gore mi je u Zemunskoj, išao sam zbog dede dosta puta prošle godine, isto kancer, moraću opet jer ide na kontorlu, i tamo nigde nema mesta, vrtiš se po onim uličicama sve jednosmerne, da bi se ukazalo negde..
Jako me nervira Beograd i njegova okolina sa tim parkingom, i uopste saobraćajem, nabija mi stres kad moram da idem.. Kako tamo ljudi žive, ja sam studirao i nisu bile ovakve gužve i ovolika masa kola od 2006 do 2011...
Bio sam u nedelju u BG i još kažem sebi ok je nedelja popodne neće biti nikoga po ulicama. Ma šta nema. I one garaže pune, šta rade bre po garažama u nedelju u 21h??? Msm na Obilićev venac i onu u Kraljice Natalije

Moram ići na aerodrom sutra, prvi put u životu, da li se tamo plaća parking neki, i uopšte kako se vozi oko njega jel nešto komplikovano?

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Parkiranje

Post od antivenom » 17 Okt 2019, 15:49

pedja je napisao:Na parkingu VMA, prvih pola sata je besplatno. Ukoliko ostaneš sat i 15 minuta, naplaćuju dva sata. Šta bi sa besplatnih pola sata?



T-T
Nenene, besplatno je 30 min. Ne prvih 30 minuta.
A uvek se racuna po zapocetom satu tako da ako ostanes 1 i 1 min isto ti dodje kao da si ostao 1 i 59 minuta.
Dakle SAMO 30 min je free za posete kratke a ako ostanes 31 min naplacuje ti se ceo sat.
To je zahtevala uprava VMA(mislim na taj free period).
Nekad je bio free parking non stop na VMA e pre 2-3 god su naterani da to urade.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od grujicd » 17 Okt 2019, 15:59

Pulp Fiction je napisao:
17 Okt 2019, 15:44
Moram ići na aerodrom sutra, prvi put u životu, da li se tamo plaća parking neki, i uopšte kako se vozi oko njega jel nešto komplikovano?
Imaš plaćeni parking odmah do aerodromske zgrade. Samo ideš pravo prema aerodromu i nekih 200-300m pre zgrade sa leve strane su rampe za ulazak na parking.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Parkiranje

Post od Pulp Fiction » 17 Okt 2019, 16:04

Super, samo da je nesto lakše, ne da se kruži unaokolo kad se ulazi ili izlazi..
100 dinara sat kaže gugl?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od grujicd » 17 Okt 2019, 16:08

Da. Ako ispraćaš nekog možeš i samo da staneš na par minuta ispred samog ulaza.

Odgovori