Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2297
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Skipper » 02 Feb 2023, 12:16


pedja je napisao:Ostavim auto u praznoj garaži, na 5 min. Vratim se, garaža i dalje prazna, još nije otvoren TC, prilepak je tu :D


TapaT
Tako se desilo kolegi i meni u garaži TC Aviv. Pratili izgradnju stambenog objekta pored i parkiramo se u 7h u garaži i vadimo opremu iz auta na mesto pored kad čujemo neko trubi. Okrenemo se a baja nam pokazuje da hoće da se parkira tu pored nas a garaža bukvalno prazna, može da stane gde god hoće.



Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 02 Feb 2023, 12:27

Grade još dve zgrade ispred.

Inače, malopre videh da mi je sveže (blago) odrana plastika na krilu, uz koje mi se ovaj zavukao.

Ne mogu da grešim dušu, ali mi je jedini sumnjiv, sa obzirom na upotrebu auto prethodnih dana

TapaT


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2297
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Skipper » 02 Feb 2023, 12:39

Da videh da zidaju ali niti sam više u toj firmi a prešao sam i sa inženjerske geodezije na detekciju podzemnih vodova.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Parkiranje

Post od BigMazzy » 02 Feb 2023, 15:11

pedja je napisao:Grade još dve zgrade ispred.

Inače, malopre videh da mi je sveže (blago) odrana plastika na krilu, uz koje mi se ovaj zavukao.

Ne mogu da grešim dušu, ali mi je jedini sumnjiv, sa obzirom na upotrebu auto prethodnih dana

TapaT
Tvoj auto je čist primer kako nov kupljen auto i stalno garažiran može imati više ogrebotina nego li neki koji nikad nisu garažirani.

Sent from my 2203129G using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 02 Feb 2023, 15:33

Biće čist primer, kada ga malo ispuškiram :D


TapaT


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Parkiranje

Post od cozmo » 06 Feb 2023, 15:19

Komsinica koja povremeno dolazi (nemacke table). Parkira inace jos gore na ulici pored zgrade... lepe joj kazne svaki dan maltene kad je tu.

http://www.mojnovisad.com/megafon/na-za ... zM4zAeWVo8

A vidim i jutros je tu:

Slika
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Parkiranje

Post od srdjanyo » 15 Feb 2023, 08:04

Ovako parkiraju gastarbajteri u penziji. Tolerisali smo i svadbu ćerke, krštenje unuke, slavu, preslavu... I tako... Znači baba I deda terorišu celu zgradu.
Dvorište je projektovano za 4 Slika mesta (doduše hteo je investitor da ima i 5 baš ovako kako su se njih dvoje parkirali), ali ga je komisija za prijem zgrade preduhitrila. Naime, vatrogasni kamion ne bi mogao da priđe dvorištu, ulazu u zgradu ili ulazu u garažu.
Juče nam komšije kažu da je deda nasrnuo fizički na komšiju koji im je na Viber grupi ukazao da je ovako parkiranje vozila zabranjeno u dvorištu. I sám sam rekao dedi da nije u redu da se ovako parkiraju, sa mnom je bio pristojan s obzirom da smo prve komšije.
Kao što vidimo, nisu u Njemačkoj, ali i dalje nastavljaju.
Pitam se, pošto nisam nigde živeo sem u Srbiji da li se gastarbajteri tako (nezakonito) ponašaju u Njemačkama, Austrijama, ŠveCkama, Holandijama ili prirodno "raspištoljavanje" praćeno bahatim ponašanjem dolazi prelaskom severnih i zapadnih granica domovine?
I kako ovo rešiti, pošto nam se upravnik zgrade porodio?
Screenshot_20230214_221716_Hik-Connect.jpg
Screenshot_20230214_221755_Hik-Connect.jpg
Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45757
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Parkiranje

Post od Geza » 15 Feb 2023, 08:30

Nađi nekog komšiju i sa njim iscrtaj parking mesta.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Parkiranje

Post od srdjanyo » 15 Feb 2023, 09:02

Iscrtana su. Ne vidi se na fotografijama.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Parkiranje

Post od blaugrana » 15 Feb 2023, 09:08

Jedino ako su iscrtana sivom bojom :)


Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Parkiranje

Post od kragujevac » 15 Feb 2023, 11:34

srdjanyo je napisao:
15 Feb 2023, 08:04
Pitam se, pošto nisam nigde živeo sem u Srbiji da li se gastarbajteri tako (nezakonito) ponašaju u Njemačkama, Austrijama, ŠveCkama, Holandijama ili prirodno "raspištoljavanje" praćeno bahatim ponašanjem dolazi prelaskom severnih i zapadnih granica domovine?
I kako ovo rešiti, pošto nam se upravnik zgrade porodio?
Pa sad, postoje stvari koje se ,sve zajedno, zovu "vaspitanje" i najbolje je da se tako nešto donese još iz roditeljske kuće. Posle je kasno, i takve individue mogu samo da se urazume kaznama. Mene takvi podjednako nerviraju, iako sam, po na forumu prilično zastupljenom uglu posmatranja, "jedan od njih". Generalizovanje nije baš dobar način, a i sam pojam "Gastarbeiter" je tako nešto. Ja bih bio u stanju pola sata da kružim dok ne nadjem mesto, iz principa se ne parkiram pogrešno.
Kako rešiti problem? Zašto neko od vas jednostavno ne pozove šlep službu i oni lepo odnesu bahato parkiran auto? Pa kad se to desi tri puta, vrlo je verovatno da će se to "pročuti" u kraju.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Parkiranje

Post od srdjanyo » 15 Feb 2023, 11:58

Da pojasnim. 4 parking mesta u ovom dvorištu su vlasnička. I ovo je njihovo parking mesto. Na kome je dozvoljeno i predviđeno parkiranje 1 auta. Problem je u tome što oni misle ako se iskose parkiranjem 2 vozila, neće smetati ostalima koji tu prolaze vozilima.
Nisam nikoga prozivao, nego mi je krivo što se tamo sve poštuje, svako slovo zakona, a ovde ti isti ljudi ispadaju glavni "remetilački faktor".


Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Parkiranje

Post od Bogdan » 15 Feb 2023, 12:03

Jek stvarno mislis da se ovde sve postuje i da toga ovde nema, takvih parkiranja?
Rade bogami i ovde punom parom slep sluzbe itd...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Parkiranje

Post od kragujevac » 15 Feb 2023, 12:06

Daleeeko je to da se u D/A/CH i ostalim severnijim zemljama sve i uvek poštuje. Jedino pametno je što ovde sistem kažnjavanja savršeno funkcioniše, pa ko voli nek izvoli.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Grujic » 15 Feb 2023, 12:30

Ja iskreno nisam ukapirao.

Kako treba da se parkira, kao na kojoj slici?

I cija su ta mesta, jel blokiraju prokaz, tudje mesto?

Edit:
Ok, sad kapiram delom, slika 1 je kako treba, al ja tu ne vidim prostora za 4 mesta sem ako nisu van kadra sto vrv i jesu

Odgovori