Auto sedišta za decu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 17 Maj 2019, 20:26

Sa detetom od 4 godine, tesko da moze da se veze tim pojasom u 5 tacaka, bar sa 4 razlicita sedista koje imamo.

I proizvodjac navodi u uputstvu smernice do kada se koriste. Nasa sedista su od 9 do 36 kg i definitivno mogu samo glavnim pojasevima, koji su vodjeni, da se koriste.

Naravno ISOFIX je zakon i standard.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7026
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 19 Maj 2019, 11:03

Heinz je napisao:
17 Maj 2019, 19:42
Zna se šta je najbezbednije, ali ljudi vole da eksperimentišu sa svojom decom izgleda.
Sta je najbezbednije?

Vama koji imate iskustva, kakvo imate misljenje o 1/2/3 sedistima i koja biste konkretno preporucili?

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od blaugrana » 19 Maj 2019, 12:34

Nikad nisam uzimao za klinca combo sedista.
Nekako sam se uvek vodio da i njemu bude komforno. Jedino sto je najskuplja varijanta.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Dobro veče

Post od member » 19 Maj 2019, 13:33

Nijedno 1/2/3 ne preporučujem kao primarni izbor.
Za svaki uzrast deteta ide odgovarajući tip sedišta, u prevodu, do boostera trebaš da promeniš 3 tipa sedišta. :)))

Sedište iz grupe 1/2/3 koristim kad je dete već veliko, u grupi 3, i koristim ga jer dete vežem kajišem u 5 tačaka umesto autopojasem (pisao sam već). Mada se Ikad i Heinz ne slažu.
Nek neko prebaci zadnje postove u mini garažu.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29891
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od trojanac » 20 Maj 2019, 10:36

DukeNS je napisao:
19 Maj 2019, 11:03
Vama koji imate iskustva, kakvo imate misljenje o 1/2/3 sedistima i koja biste konkretno preporucili?
Nemam iskustva sa sedištoma za više kategorija, namestilo se tako da kupujemo za svaku kategoriju zasebno, a nekako i smatram da je tako bolje. Ako se odlučiš na to onda gledaj makar da to bude od nekog ozbiljnog proizvođača, tipa Cybex. Nekako njima najviše verujem. Kupuju ljudi svašta, često zbog poštovanja propisa, odnosno da ne plate kaznu. Ne razmišljaju da osim što će dete u nekom ozbiljnom sedištu biti bezbednije, biće mu i udobnije, manje će se znojiti jer su bolji materijali itd. Razlike postoje, nije cena veća samo zato što je neko sedište nemačko, a neko bugarsko. Sve ima svoje.

Mi smo išli redom Chicco Synthesis XT, Maxi Cosi Tobi, Cybex Solution Q-Fix, stim da su prva dva uzeta polovna, ali mi je to bilo bolja opcija nego uzeti novo Nania ili tako neko najjeftinije. Presvlake se skinu, operu, ako je sedište očuvano ne vidim problem da se koristi polovno. Cybex smo uzeli nov ali u Hrvatskoj na nekoj akciji i sad imamo u planu drugi Cybex jer klinac polako prerasta Tobi. Sve skupa su me ta tri sedišta koštala nekih 270 evra. Obzirom na malu razliku između dece sad moram uzeti još jedno najveće, što će biti još nekih 180e ako nađem povoljno kao prošlo, a može da se nađe. Koliko para od na sve ostalo u vezi automobila, ovo i nije neka cifra pogotovo što se deca voze u tome od rođenja pa narednih desetak godina.
Posetite www.garaza.rs !

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Auto sedišta za decu

Post od sasha015 » 20 Maj 2019, 12:50

1. Jaje 0-13 kg
2. 9-18 kg
3. 18+kg .Ono ima buster u sebi vec.Bar ovo Cubex ima.

Koliko se malo sedista koriste i nova nania je dobra.
Ne treba preterivati,sve u skladu sa mogucnostima.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Dobro veče

Post od nidza » 20 Maj 2019, 12:57

member je napisao:
19 Maj 2019, 13:33
Nijedno 1/2/3 ne preporučujem kao primarni izbor.
Za svaki uzrast deteta ide odgovarajući tip sedišta, u prevodu, do boostera trebaš da promeniš 3 tipa sedišta. :)))

Sedište iz grupe 1/2/3 koristim kad je dete već veliko, u grupi 3, i koristim ga jer dete vežem kajišem u 5 tačaka umesto autopojasem (pisao sam već). Mada se Ikad i Heinz ne slažu.
Nek neko prebaci zadnje postove u mini garažu.
Većina 1/2/3 sedišta koje sam gledao, u uzrastu za 3 takođe prelazi na veliki pojas, umesto malog u 5 tačaka.

Mi nemamo problem, i 3godišnjak se sad vozi sa velikim pojasom na X2 fix, što mi se i dan danas čini kao bestbuy sedište. Vidim da ih na KP ima za 100€, što i nije jeftino s obzirom da sam ja naša ćapio u odvojenim akcijama za 14 i 16 hiljada din. Gledam još jedno da uzmem, imamo dva za njih dvojicu, ali stariji više voli da je u sedištu, i ako ne mora više.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7026
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobro veče

Post od DukeNS » 22 Maj 2019, 18:50

trojanac je napisao:
20 Maj 2019, 10:36
DukeNS je napisao:
19 Maj 2019, 11:03
Vama koji imate iskustva, kakvo imate misljenje o 1/2/3 sedistima i koja biste konkretno preporucili?
Nemam iskustva sa sedištoma za više kategorija, namestilo se tako da kupujemo za svaku kategoriju zasebno, a nekako i smatram da je tako bolje. Ako se odlučiš na to onda gledaj makar da to bude od nekog ozbiljnog proizvođača, tipa Cybex. Nekako njima najviše verujem. Kupuju ljudi svašta, često zbog poštovanja propisa, odnosno da ne plate kaznu. Ne razmišljaju da osim što će dete u nekom ozbiljnom sedištu biti bezbednije, biće mu i udobnije, manje će se znojiti jer su bolji materijali itd. Razlike postoje, nije cena veća samo zato što je neko sedište nemačko, a neko bugarsko. Sve ima svoje.

Mi smo išli redom Chicco Synthesis XT, Maxi Cosi Tobi, Cybex Solution Q-Fix, stim da su prva dva uzeta polovna, ali mi je to bilo bolja opcija nego uzeti novo Nania ili tako neko najjeftinije. Presvlake se skinu, operu, ako je sedište očuvano ne vidim problem da se koristi polovno. Cybex smo uzeli nov ali u Hrvatskoj na nekoj akciji i sad imamo u planu drugi Cybex jer klinac polako prerasta Tobi. Sve skupa su me ta tri sedišta koštala nekih 270 evra. Obzirom na malu razliku između dece sad moram uzeti još jedno najveće, što će biti još nekih 180e ako nađem povoljno kao prošlo, a može da se nađe. Koliko para od na sve ostalo u vezi automobila, ovo i nije neka cifra pogotovo što se deca voze u tome od rođenja pa narednih desetak godina.


Nije mi namera da na tome stedim. Ako je bolje uzeti za svaku kategoriju pojedinacno i kvalitetno/skuplje, to cu i uraditi. Jedino sto ni tu nisam nacisto sta je najbolje uzeti...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19191
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto sedišta za decu

Post od Heinz » 22 Maj 2019, 19:15


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29891
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 22 Maj 2019, 22:11

Duke, za početak o kojoj kategoriji pričamo?

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7026
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Auto sedišta za decu

Post od DukeNS » 22 Maj 2019, 23:53

14 meseci, izmedju 9 i 10 kila...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29891
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 23 Maj 2019, 12:38

Ok, znači prelazite u sedište grupe 1 (9-18kg).

Prekoči svakako Nania i slične. Da bude lakše orjenitišem se na ponudu kod nas, dakle Aksa, Menda prodavnice.

Imaš Britax Romer a-s King II LS/ATS 1 na nekoj akciji u Aksi, za 21k što je odlična cena, a sedište dobro ocenjeno od strane ADAC-a. Ima ga Dragan pa možeš da ga pitaš za utiske.

Slika

U tom cenovnom rangu imaš još Maxi Cosi PrioriSPS+ ili nešto skuplji Tobi, kojeg ja imam. Najveća razlika je postolje koje je kod Tobija izdignuto pa dete ima bolji pregled kroz prozor. Mada nešto ne nalazim testova za Priori SPS+, a izgleda je prethodni model nešto lošije ocenjen.

Slika

Cybex nudi Pallas ali to je 9-36kg, dakle pokriva dve kategorije i to je dosta skuplje, a i neka deca odbijaju da sede u tom sedištu pa treba probati.

Ja bih birao između ovog Romera i Maxi Cosi.
Posetite www.garaza.rs !

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od Kabal » 23 Maj 2019, 12:43

trojanac je napisao:
23 Maj 2019, 12:38

Imaš Britax Romer a-s King II LS/ATS 1 na nekoj akciji u Aksi, za 21k što je odlična cena, a sedište dobro ocenjeno od strane ADAC-a. Ima ga Dragan pa možeš da ga pitaš za utiske.

DukeNS, preporuka za Britax Romer a-s King II LS/ATS 1 i dobra je cena, vrhunsko sediste.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29891
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 23 Maj 2019, 14:59

Evo ja iz prve ruke saznah danas za najmanje tri sedišta te kategorije od drugara sa našeg foruma i sva su dobra. Pa uzmi i to kao opciju.
Posetite www.garaza.rs !

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od ftj » 23 Maj 2019, 15:53

Mi imamo britax romer ne znam koji model al od 9-36. Sad smo na tipa 15-16 kg i uskoro bi trebalo da se transformise u tu vecu grupu i da se vezuje pojasem. Nismo imali nikakvih problema sa sedistem za sad.

Odgovori