Auto sedišta za decu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Auto sedišta za decu

Post od Paja » 11 Mar 2012, 23:34

RK Leto je uglavnom najskuplja radnja, ali sa najboljim izborom i ne daju na rate (nisu davali).
Vredi otići i videti uživo sve što se nudi i izprobati. Imaju sedište na koje montiraju AS koje hoćeš pa ubaciš dete...
Kad smisliš šta hoćeš onda vidi on-line šopove i druge radnje.
Dobar izbor ima i Enci menci u Zemunu u Glavnoj, mada i radnja na Lionu nije loša, ali je izbor ipak manji.

Male radnje dečije opreme uglavnom nemaju ništa od skupljih artikala, ali ako znaš šta hoćeš naruče po katalogu.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 11 Mar 2012, 23:41

Ili kad odlučiš, raspitaš se koliko košta takvo sedište u Mađarskoj i gde ima prodavnica, pa ako se isplati, uz još nešto, "trkneš" jedan dan do Segedina. ;)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Auto sedišta za decu

Post od Med » 12 Mar 2012, 00:57

Да, што каже Тројке...већ смо на ту тему и писали...ево ти конкретно за аутоседиште које смо ми купили

viewtopic.php?f=30&t=208&start=15

Исправка мала: одонда је седиште које смо ми купили поскупело за 5000 форинти.
Ми смо платили тачно 30000. Сад видим на њиховом сајту колико је. А код нас је остала
иста цена као и пре два месеца - 13690 дин. У међувремену је евро отишао на 110.
Да израчунам. Сад у Мађи кошта 120 е , а код нас 124. Не исплати се ићи преко. А до скора је разлика
била 40 е. Ево и наш сајт: http://shop.aksa.rs/katalog/cybex-auto- ... -sivo.html

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od Sloba » 12 Mar 2012, 07:21

Varira i Forinta poslednjih godina pa se razlikuje računica od kupovine do kupovine.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 08 Apr 2012, 22:22

Koliko su neki ljudi idioti :bokser: :bokser: :bokser:

Bio sam danas na nekom rodjendanu i bilo je brdo roditelja sa bebama/decom, izmedju ostalog i pametnjakovic koji vozi Volvo V40 i nema sediste za dete. Mala ima godinu dana i drze je u rukama dok se voze :trljamoci:

Naravno, nisam mogao da precutim, pa sam poceo da se raspravljam sa njim, objasnjavajuci mu prvo koliko je bitno sediste za dete, objasnjavao mu G silu koja deluje pri sudaru, kako nema sanse da zadrzi dete makar imalo i kilogram itd...
Ne vredi.
Onda sam mu na sred rodjendana pustao klipove na YT sa crash testova gde se vidi sta se desava u svim slucajevima sa detetom, al ne vredi... Kad je neko degen - degen je...

Da sam pandur, oduzeo bih mu i auto i dete da ga vidim na ulici... :palica:

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Ne brže od života!

Post od MAD MAX » 08 Apr 2012, 22:29

Svašta, pa svi smo kao bebe voženi u kolima i eto, preživeli, kad se za sedište nije ni znalo.
Eto trebalo bi i one putnike što stoje u GSP, pripinjati nekim kaiševima, jer ako šover prikoči, zum mast u propast. A mama drži bebu jednom rukom a drugom se drži za šipku.
Ajde ljudi nemojte preterivati, jer mnogo je efikasnije da kad se dete vozi u kolima čovek smanji doživljaje i vozi opreznije, nego da bebu pripinje u pojaseve.
Bebi sedište kod nas skoro neće zaživeti skoro. Prvo treba da zaživi vezivanje na zadnjim sedištima, pa onda vezivanje onih što stoje u GSP, pa onda korpe za bebe i pijac :kezo:
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 08 Apr 2012, 22:32

Realno, ne da si se nalupetao sada gluposti nego.... :glavomuzid: drzi se stvari kojih se razumes a razumes se u mnogo stosta ali ne petljaj se gde ti nije mesto... :D ti sa svojih 6 banki to i ne mozes da shvatis... :rofl:

@Next Takva budaletina to nikada nece shvatiti ali lepo od tebe sto si se potrudio da mu objasnis neke stvari.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od NexT » 08 Apr 2012, 22:36

Mad max, izvini, al seres ko grlica.

Ja sam 90-o godiste, pa sam imao sediste.
99,9% ljudi koje poznajem i koji imaju decu su imali ili imaju sedista za njih u kolima.

I nemoj mi samo reci da mozes da poredis voznju od pre 40-50 godina sa danasnjom... Danas se brze vozi u gradovima nego nekada na "auto-putu"

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Ne brže od života!

Post od MAD MAX » 08 Apr 2012, 22:41

Ja predlažem da se kupe sportska sedišta sa vezivanjem u pet tačaka, rol bar i kaciga. Za rol bar vezati bebi sic a bebi staviti kacigu za svaki slučaj.
Pa ljudi bebe neće ni bez sica a kamoli u sicu da ne pizdi. Povrh, gledati ono ruglo koje zauzima 25% prostora.
Mnogo primera je u praksi gde je od svih putnika baš beba preživljavla, čak i ne povređena...

Što se nekadašnje vožnje tiče, vožen sam u raznim krševima, kolima koji nije imao patos, video se asfalt, nije ponekad imalo ni kočnica, vozili su me i u gepeku stojadina...
Prednje sedište pri nesreći je za malo dete najbolja zaštita. Detetu ne treba dati da sedi na sredini pozadi, to je opasno.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 08 Apr 2012, 22:43

MAD MAX je napisao:Prednje sedište pri nesreći je za malo dete najbolja zaštita.
:o :trljamoci: :rofl: :rofl: :glavomuzid: :twisted: :besan:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Ne brže od života!

Post od Texonja » 08 Apr 2012, 22:47

MAD MAX je napisao:vozili su me i u gepeku stojadina...
... zimus kad si se olesio od alkohola! Izvini, bilo je jace od mene. :mrgreen:

Inace sam pobornik baby-sedista, jer ce dokazano to da pomogne u ne_daj_boze situaciji. (isto kao sto zaista hoce i kaciga i roll bar, pa ih ipak ne koristimo, istina). Ali mi ih ne koristimo po sopstvenom izboru, dok dete nema izbor. Ono je u tvojim rukama, hranis, oblacis, pazis na njega, prepusteno je roditeljima i po meni je duznost roditelja da ga maksimalno zastite kadgod to mogu.

edit - zaboravio sam da napisem da kada idem za Grcku obavezno kroz Makedoniju jednu deonicu vozim dete van sedista, kada spava, posto po njihovom zakonu nije obavezno baby-sediste (ili ja nisam obavesten pa ipak jeste?)... Uglavnom to radimo u deonici gde nije autoput, vec magistralni , gde se vozi 80-tak km/h. Nijedno dete ne moze da izdrzi 8 sati u sedistu a da ne popizdi, ne znam kolikogod da pravis pauza. Ako necije moze, onda smatram da je to izuzetak.

Za 10-tak dana treba da idemo do Nemacke, sa prenocistem u Becu, pa ce to biti test kako ce cerkica da se ponasa u sedistu svo vreme. Spremili smo Pepu Prase na tablet PC-u, pa cemo videti... :)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ne brže od života!

Post od Paja » 08 Apr 2012, 22:55

MAD MAX je napisao:Ja
Pa ljudi bebe neće ni bez sica a kamoli u sicu da ne pizdi. Povrh, gledati ono ruglo koje zauzima 25% prostora.
Beba i te kako hoće u sedištu a da ne pizdi ako ima odgovorne roditelje koji je od prvog dana voze u odgovarajućem sedištu.
Proveravam u praksi već malo više od dve godine. Tačka. Šlus.

Da li će neko da se veže na zadnjem sedištu ili ne je pitanje njega samog i njegove pameti, ako je ima, ali dete ima mene da mislim u njegovo ime.

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Ne brže od života!

Post od MAD MAX » 08 Apr 2012, 22:57

Najbolja zaštita za dete je da ga roditelj ne stavlja u kola uopšte.
Nije poenta u tome, jednostavno treba negde zaustaviti gluposti.
Testiraju na NCAP testu kola na deformacije, a niko recimo pri prevrtanju! Nikome ne smeta panorama krov! Jer neće da prikažu ono što im nije u interesu, čime forsiraju skupe bezvezne novotarije. Čak jedan običan polu rol bar bi spasio jednu varošicu ljudi godišnje u Evropi.
Kad ste tako strašljivi, ugradite rol bar i sic sa vezivanem u 5 tačaka i sigurniji ste u jugu dva puta nego u najsavremenijem autu sa N vazdušnih jastuka.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Rakhil » 08 Apr 2012, 23:00

MAD MAX je napisao:Prednje sedište pri nesreći je za malo dete najbolja zaštita. Detetu ne treba dati da sedi na sredini pozadi, to je opasno.
Netacno. Pre nego sto ostavljas ovakve savete, bilo bi preporucljivo da proucis materiju.
Za dete je najmanji rizik da sediste bude postavljeno na sredini, narocito ako je sediste kontra od smera kretanja. Ne racunaju se samo ceoni sudari u statistiku, vec i bocni, a tu je sredina najbezbednija. Ako dodje do ceonog sudara u kom pucaju pojasevi na decijem sedistu, ili pojasevi auta, mislis da ce pozadina prednjeg sedista da napravi neku razliku?

Ostalo ne bih komentarisao. I ja sam prosao boga oca na zadnjeg sedistu stojadina i ostao ziv, s tim da je taj stojadin prosecno brze stizao do mora nego ja danas koliko je manje bilo saobracaja. To da sedista nekad nisu postojala pa ne moraju ni danas da se koriste je standardna zamena teza zagovornika bola u penisu za svako poboljsanje bezbednosti koje nije dzaba.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od Sloba » 08 Apr 2012, 23:00

MAD MAX, doveo si priču do besmisla.

Odgovori