Auto sedišta za decu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Titogradjanin
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Feb 2022, 23:52

Re: Auto sedišta za decu

Post od Titogradjanin » 18 Feb 2022, 00:15

Pozdrav svima. Treba mi mala pomoć oko odabira auto sjedista. Moj mali ima godinu i još malo tri mjeseca i prebacio je 10kg. Jaje mu je postalo malo pa je vrijeme za drugo auto sjedište.

Sto se finansija tiče gledam tu do 300€ a nije problem ni neki euro preko ako ima neko bas dobro. Živim u Austriji tako da mi je većina autosjedista dostupna.

S obzirom da živimo u inostranstvu putujemo pud kuće jedno 4x godišnje , preko 1100km ili oko 12h vožnje imamo. Zato prvenstveno gledam da uzmem dobro auto sjedište koje će biti udobno za duga putovanja.

Naručio sam bio Cybex G i Size koje je odlično sjedište ali moj mali nikako ne podnosi onaj jastuk tako da sam od njega odustao i vratio sam ga. Pa sada gledam možda da uzmem neko u kategoriji od 9-18kg pa poslije kad preraste još jedno od 15-36kg i za sledeće manje više imam odličan izbor i otprilike znam koje ću. Ali sada imam nedoumicu koje je dobro u kategoriji od 9-18kg.

Sada gledam Maxi Cosi Tobi , ali ne svidja mi se sto nema Isofix s obzirom da mi auto to podržava. I ne svidjaju mi se oni pojasevi sto moram da provlacim ruke djetetu , jer je moj mališan bas nemiran i nestrpljiv.

Šta mi vi predlažete ?
Pozdrav

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Auto sedišta za decu

Post od dispy » 18 Feb 2022, 10:44

Mi smo uzeli Maxi Cosi Mica, 0-18kg, s tim da smo ga uzeli kad je mali imao oko 8kg. Probali smo baš sve i svašta, imamo Cybex Aton 5 koje smo dobili uz kolica ali su baš neudobna. Britax Römer dualfix i Recaro Salia su takođe prilično neudobna i nije hteo u njima da sedi neko duže vreme. U Maxi Cosi se odmah smirio, vozili smo se 3 sata u cugu i bio je (uglavnom) miran.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 18 Feb 2022, 20:03

Mi smo imali Tobi. Dvoje d3ece pre mojih, pa mojih dvoje i sad eno peto dete koristi. Znam da je zgodnije sa postoljem i isofixom ali u toj kategoriji sedišta isofix je ređi jer je puno skuplji. Tobi je odlično ocenjen, među najbezbednijim sedištima koja se vezuju pojasevima. Nije težak za montažu, a i ne skida se baš često.
U toj kategoriji sva sedišta imaju svoje pojaseve. Ne znam na šta misliš kad kažeš oni pojasevi što provlačiš ruke detetu?
Posetite www.garaza.rs !

Titogradjanin
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Feb 2022, 23:52

Re: Auto sedišta za decu

Post od Titogradjanin » 18 Feb 2022, 20:21

Hvala na odgovorima.
Kad sam napisao na pojaseve gdje se provlače ruke, mislio sam na pojaseve od autosjedista. Jer maxi cosi ima mnogo čudan sistem pojaseva gdje ruke moraju da se provuku kroz pojaseve.Imam i njihovu stolicu za hranjenje i ne koristim je zbog toga, jer je moj mali mnogo nemiran i nekoliko puta se zagrcnuo i mnogo se teze dijete vadi iz tih pojaseva. Pa sam zbog toga kupio stokke sa kojom sam prezadovoljan. Samo kliknem na dugme i pojasevi se otvore i dijete se vadi. Do sada sam koristio cybex aton 5 autosjedista koje sam isto dobio uz kolica.

Moraću da vidim ima li gdje tobi da se vidi uživo jer vidim da ga za online kupovinu ima i da je oko 160€ sto je super.

Ako neko ima još neku preporuku neka napise, hvala unaprijed :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 18 Feb 2022, 20:39

I kod tobija se klikne na sredini i oni se otvore. Ne znam kako je kod drugih. Potraži da vidiš uživo. Povedi i klinca.
Posetite www.garaza.rs !

Titogradjanin
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Feb 2022, 23:52

Re: Auto sedišta za decu

Post od Titogradjanin » 18 Feb 2022, 21:00

Koliko sam vidio tobi ima pojaseve koji se zakljucavaju u dvije tacke da se tako izrazim a ne u četiri. Pocu sjutra da vidim ima li ga negdje uživo. A nadam se i da će uskoro moj mali mačak da se malčice smiri da nam makar vezivanje u autosjedista ne bude problem :D
Hvala svima na odgovorima

Edit
Da li neko ima iskustva sa ovim sjedištima. Ovo sjedište ima mnogo dobre ocjene
https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/t ... x2-i-size/

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od danijel00 » 19 Feb 2022, 08:38

Titogradjanin je napisao:Pozdrav svima. Treba mi mala pomoć oko odabira auto sjedista. Moj mali ima godinu i još malo tri mjeseca i prebacio je 10kg. Jaje mu je postalo malo pa je vrijeme za drugo auto sjedište.

Sto se finansija tiče gledam tu do 300€ a nije problem ni neki euro preko ako ima neko bas dobro. Živim u Austriji tako da mi je većina autosjedista dostupna.

S obzirom da živimo u inostranstvu putujemo pud kuće jedno 4x godišnje , preko 1100km ili oko 12h vožnje imamo. Zato prvenstveno gledam da uzmem dobro auto sjedište koje će biti udobno za duga putovanja.

Naručio sam bio Cybex G i Size koje je odlično sjedište ali moj mali nikako ne podnosi onaj jastuk tako da sam od njega odustao i vratio sam ga. Pa sada gledam možda da uzmem neko u kategoriji od 9-18kg pa poslije kad preraste još jedno od 15-36kg i za sledeće manje više imam odličan izbor i otprilike znam koje ću. Ali sada imam nedoumicu koje je dobro u kategoriji od 9-18kg.

Sada gledam Maxi Cosi Tobi , ali ne svidja mi se sto nema Isofix s obzirom da mi auto to podržava. I ne svidjaju mi se oni pojasevi sto moram da provlacim ruke djetetu , jer je moj mališan bas nemiran i nestrpljiv.

Šta mi vi predlažete ?
Pozdrav
Ja sam predložio Concord reverso, par puta.

Ako glava ne viri još je ok u jajetu, inače hitno.
Mózes I neki besafe, ali će te koštati malo više.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Using Tapatalk

Titogradjanin
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Feb 2022, 23:52

Re: Auto sedišta za decu

Post od Titogradjanin » 19 Feb 2022, 09:25

S obzirom da u Concord mora da se sjedi u kontra položaju od kretanja automobila to je nemoguća misija u našem slučaju iako znam da je tako najsigurnije.
Vidjecu ovaj britax romer trifix 2 i-size on mi je za sada favorit. Ima i isofix i ima odlične ocjene.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Auto sedišta za decu

Post od DukeNS » 21 Feb 2022, 00:34

https://www.aksa.rs/auto-sedista-9-36-k ... -36kg-grey


https://www.britax-roemer.com/car-seats ... /9006.html





Uzeh juče ovo sedište na popustu. Bem ti popust kad ovoliko košta. Vodio sam se time da bi ovo moglo da se koristi još 7-8 godina, pa sam progutao gorku pilulu i provukao karticu…

Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 587
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od Djole » 21 Feb 2022, 20:13

Odlicno je sediste ja ga imam samo u drugoj boji. Mladji ce da nasledi to a starijem moram da pojurim neko od 15-36.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 21 Feb 2022, 20:53

9-18 najskuplja kategorija pa je nekad lakše prelomiti i uzeti ovo koje pokriva sve kategorije. Sad šta je tu bolja opcija nema pravila.
Proveren brend, dobre ocene na testovima bezbednosti, nema greške.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Titogradjanin
Postovi: 5
Pridružio se: 17 Feb 2022, 23:52

Re: Auto sedišta za decu

Post od Titogradjanin » 21 Feb 2022, 21:12

Stv je 9-18kg najskuplja kategorija. Ja sam na kraju naručio Britax Romer dualfix 2R. Razmišljao sam i ipak je bolje da se dijete sto je duže moguće vozi u suprotnom smjeru od kretanja vozila. Još mi ugl vozimo noću i on tada spava jedno 7-8h a ostatak puta kad se probudi okrene ga žena jednom rukom pud naprijed i onda će biti valjda miran :D
Mnogo ima sjedista pa čak u jednoj kategoriji jedan proizvodjac ima 10 modela. U početku sam gledao kategoriju od 9-36 kg pa na kraju dodjoh na ovu 9-18kg.
Svidjelo mi se sjedište Maxi cosi stone ali još nema testa za njega pa sam odustao, jer svidio mi se model i Maxi cosi mica ali po testovima vrlo je loše sjedište kad je u pitanju sigurnost.

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 829
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Auto sedišta za decu

Post od Rolla » 01 Mar 2022, 00:22

Lupam glavu zadnjih par dana i ne znam sta uzeti.

Gledam sediste 9-36 ali iskljucivo bez isofixa i da ima sto veci nagib da beba moze lepo da spava i da joj ne pada glava napred. Naravno uz to se podrazumeva da je udobno i sigurno sediste.

Ako je neko naleteo na nesto slicno ili ima iskustva sa nekim konkretnim modelom bio bih mu zahvalan na informaciji :)

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od danijel00 » 01 Mar 2022, 03:30

Prvo, 9 do 36 je nebuloza. Moj stariji sin je 137cm i još nema 30kg, tako da mu sedište više ni ne treba, čak ni booster.
9 do 18 je jako bitno i to da do 18 ima svoje pojase ili duže, ne samo do 15.

Takodje je moja preporuka, uvek, sedište koje ide unazad dokle god je moguće. Ona sto sam ranije preporucivao, uvoznik se umorio izgleda
https://lakoshop.rs/proizvodi/brend/dio ... o-sediste/

Kao malo lošiju opciju, predlažem ovo, ispunjava sve tvoje zahteve.

https://lakoshop.rs/proizvodi/brend/joi ... o-sediste/

Još jednom da naglasim, isključivo unazad dokle god može. Deci nije problem da sede sa savijenim nogama, tako da do 3 godine, može sasvim sigurno u ovom joie.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 01 Mar 2022, 08:05

Mislim da sa tim 9-36 teško možeš naći da se toliko zavaljuje sedište. Dok 9-18 to pruža.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Odgovori