Auto sedišta za decu

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
!GOR
Postovi: 593
Pridružio se: 08 Maj 2012, 20:46
Garaža: Audi A5 Sportback FL
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od !GOR » 15 Sep 2020, 09:53

Pa glava pocinje da viri, u tome je problem

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
!GOR
Postovi: 593
Pridružio se: 08 Maj 2012, 20:46
Garaža: Audi A5 Sportback FL
Lokacija: Beograd

Re: Auto sedišta za decu

Post od !GOR » 24 Okt 2020, 13:05

Da prijavim da smo na kraju kupili Joie every stage, od 0-36 sa isofixom i vozimo je i dalje u kontra smeru jos par meseci pa ce u smer voznje.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Auto sedišta za decu

Post od djomla » 25 Okt 2020, 21:54

Pre par dana smo za starijeg klinca uzeli Recaro Monza Nova is, njegovo ćemo prebaciti mlađem, međutim, Recaro ima problem, kočnica isofix šina ne radi posao kako treba, nakon podešavanja dužine šina, kad se zakoče na malo jači cim prezupče te se šina na toj strani izvuče. Reklamirao sam, isprobali par komada istog sedišta, sva se isto ponašaju.
Čisto ako neko planira to sedište, da zna na šta da obrati pažnju.

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Auto sedišta za decu

Post od Geza » 16 Dec 2020, 18:26

Booster Seat Makers Are Endangering Kids — And NHTSA Is Letting Them Get Away With It
https://jalopnik.com/booster-seat-maker ... at5PIS8Ilc

A U.S. House of Representatives subcommittee’s investigation into the crash testing practices of six booster seat manufacturers revealed that the companies have been misleading consumers about the efficacy of their products for years off the back of meaningless safety claims.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Petruska
Postovi: 4
Pridružio se: 02 Jan 2021, 19:56

Re: Auto sedišta za decu

Post od Petruska » 03 Jan 2021, 19:28

Zdravo,da li moze mala pomoc oko izbora autosedista za devojcicu 14 meseci.Prerasli smo jaje.Ja vozim stariju toyotu yaris,znaci manji auto bez isofixa.Gledala sam ranije joie stages,jer moze do 18kg u smeru suprotnom od smera voznje,ali mislim da bi mi zaklonilo retrovizor na suvozacevom mestu.Razmisljam da li bi prihvatila shield uopste,imate li iskustva sa time?Sto vise gledam,manje znam. :( Svaka preporuka je dobrodosla.Hvala

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 03 Jan 2021, 20:50

Pozdrav i dobrodošla.

Ne znam kako ste se snašli sa jajetom, ali je generalno problem na zadnjem sedištu.

Slika

Pretpostavljam da bi veće sedište bilo još veći problem postaviti suprotno smeru vožnje. Stavovi po tom pitanju se razlikuju i neću da te ubeđujem ni za jednu opciju. Obzirom da je auto bez isofixa svakako je povoljnije i sedište bez isofixa.

Koliko vidim, trenutno u našim radnjama nema nekih akcijskih ponuda. Obično se povoljnije prolazi u inostranstvu.

U svakom slučaju nećeš pogrešiti sa nekim od proverenih brendova, a imaš i testove na sajtu ADAC: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/t ... rsitztest/

Pitaj slobodno sve što te zanima.

Posetite www.garaza.rs !

Petruska
Postovi: 4
Pridružio se: 02 Jan 2021, 19:56

Re: Auto sedišta za decu

Post od Petruska » 05 Jan 2021, 16:02

Hvala na odgovoru.Trazim svako sediste na Adac-u,zato i kazem,sve manje znam.Ako moze neki konkretan predlog za dobro sigurno sediste.Moze u smeru voznje.U prodavnicama i ne nailazim na mnogo sedista bez isofixa.Konkretno Cybex pallas M,nisam ga videla.Mada ne znam za taj shield,a sada svuda nailazim na njega.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od blaugrana » 05 Jan 2021, 16:12

Britax Romer, nema geske

Gesendet von meinem Blaumi Note 5 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Auto sedišta za decu

Post od Martin Mystere » 05 Jan 2021, 16:54

Ja sam koristio Britax Roamer jaje a sada koristim Cybex i za oba imam samo reči hvale.

Kabal
Postovi: 2884
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od Kabal » 05 Jan 2021, 18:11

https://www.aksa.rs/auto-sedista-15-36-kg/?ref=menu

Koje od ovih bi preporucili?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od blaugrana » 05 Jan 2021, 18:31

Najbolje da odvedes dete, pa probajte.
U sustini nema tu greske ;)
Moj klinac koristi Romer

Gesendet von meinem Blaumi Note 5 mit Tapatalk


Kabal
Postovi: 2884
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto sedišta za decu

Post od Kabal » 05 Jan 2021, 19:03

Svi mi deluju dobro sa slike, sad da li ima razlike ovaj 10k i ovaj 22k npr to me zanima...

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Auto sedišta za decu

Post od djomla » 05 Jan 2021, 19:05

Ja sam skoro uzimao sedište za starijeg klinca, Recaro sam prvo uzeo, ali je imao problem sa isofixom (par postova nazad). Kad smo isli da vratimo, pogledao sam Inglesinu, ok je skroz. Sa Britaxom isto nema greske.

10k kačenje pojasevima samo.
21k isofix plus pojas.

Sent from my 3310 using Tapatalk



Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 05 Jan 2021, 19:45

Petruska je napisao:
05 Jan 2021, 16:02
Hvala na odgovoru.Trazim svako sediste na Adac-u,zato i kazem,sve manje znam.Ako moze neki konkretan predlog za dobro sigurno sediste.Moze u smeru voznje.U prodavnicama i ne nailazim na mnogo sedista bez isofixa.Konkretno Cybex pallas M,nisam ga videla.Mada ne znam za taj shield,a sada svuda nailazim na njega.
Mi smo imali Maxi Cosi Tobi, uzeto polovno od drugara. Nema isofix, vezuje se pojasom, ali retko se pomera tako da nije cimanje.
Inače se odlično pokazalo, prilično izdržljivo. Mojih dvoje klinaca, pre toga dvoje i sad evo peto dete koristi. ADAC ga ocenjuje dobrom ocenom.

Vidim da je sad sniženo u Mendi 15% tako da izađe nekih 23.050 dinara što mi deluje dobra cena. Jedino izbor boja nije neki.

Nešto povoljnije, vidim u Dexyco, sedište CAM Regolo, sa isofixom za 19.990 što mi deluje ekstra povoljno. Nedostatak isofixa na automobilu ne znači da ne možete uzeti sedište koje ima isofix konektor. Sutra se možda promeni auto. :)
Sa CAM nemam lična iskustva po pitanju sedišta, imao sam njihova kolica. Dobar je brend. Jedino što ovo sedište nema na ADAC testu, bar ga ja nisam našao.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sedišta za decu

Post od trojanac » 05 Jan 2021, 19:58

Kabal je napisao:
05 Jan 2021, 18:11
https://www.aksa.rs/auto-sedista-15-36-kg/?ref=menu

Koje od ovih bi preporucili?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Svako glasa za ono što je on uzeo. :)

Iz ove ponude ja bih se dvoumio između Cybexa i Recara. Ovo MONZANOVA2 je vrhunsko, odlično i ocenjeno. Cybex bez greške, za nijansu bolje ocenjen.
Imam dva Cybexa tako da moj glas za njega. :D
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori